Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Znalazłem w gazecie pewne trzy zestawy komputerowe. Chciałbym abyście powiedzieli czy one działają czy kompletna klapa. Budżetu nie mam za dużego ale podam wam dwa przykłady.

 

Procesor AMD ATHLON II X4 641

Płyta GB GA-A55M-S2HP

RAM GR 4 GB PC3-12800 (2x2 GB) GR1600D364L9/4GDC

Grafa Vertex 3D HD 6770 1024 MB DDR5 (Vx6770 1GBD5-HV2)

Dysk Seagate 500GB 16 MB ST500DM002 (mam swój WD 1,5 TB 64 mb więc nie liczyć dysku )

Zasilacz Fortron FPS400-60APN

Obudowa IBOX Orion 916G 00916GROSH (posiadam Tracer Transformers )

Napęd Samsung SH-222BB (posiadam jakiegoś LG)

Windows 7 HP 64 bit SP1 OEM ( posiadam win 7 ultimate 32 bit )

 

Cena za całość 2010 zł

Cena bez komponentów które posiadam ~1300

 

 

Teraz zestaw z wyższej półki

 

Procesor Intel Core i5-3450

Płyta ASROCK B75 Pro3

RAM Kingston DDR3 4 GB PC3-12800 (2x2 GB) KHX1600C9D3X2K2/4GD5

Grafa Asus Radeon HD 6870 1024 MB DDR5 EAH6870 DC/2DI2S/1GD5

Dysk Seagate 1 TB 64 MB Cache ST1000DM003 ( mam wyżej wspomniany WD )

Zasilacz Thermaltake Litepower Black 500W LT-500PCEU

Obudowa Silentinum PC Brutus 430 ( posiadam wyżej wspomnianego Tracera )

Napęd LG GH24NS90 ( posiadam wyżej wspomnianego LG )

Windows Win 7 HP 64 bit SP1 OEM (posiadam wyżej wspomnianego w7u)

 

Cena za całość 3075 zł

Cena bez komponentów które posiadam ~2100

 

Jeśli nie są w miarę przyzwoite poprosiłbym o składankę kompa do gier jak i szybko działającego przy otworzonej masie programów jak gg skype ps cs5 google chrome +- 4 karty. Maksymalny budżet wynosi 2500 zł. Działajcie :) Składanki kompa wziąłem z gazety PC Format wydanie 8/2012.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No tak, to jest Caviar Green.

 

Green to seria dysków z przeznaczeniem magazynowym - energooszczędne, ciche, przyjazne środowisku... ale bardzo powolne.

Sam mam takiego i kiedy trzeba przekopiować większy plik to automatycznie film uruchomiony z tego samego dysku praktycznie staje w miejscu.

Aczkolwiek, nie mam problemów z codziennym użytkowaniem czy powolnymi loadingami w grach ale jakby chcieć zrobić solidny multitasking jak u Ciebie to taki dysk się wyłoży.

 

Zainwestuj w SSD, nawet na sam system i programy - będzie szybciej niż sobie wyobrażasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie znam się na tym kupiłem ze względów na jego pojemność. Na początku po świeżej instalacji systemu jak był cały pusty tylko sam windows też jak już zostało z 100-150 GB zapełnione to jeszcze ładnie chodził. aktualnie mam około 700 GB zajętego więc trochę muli ale da się wytrzymać. Mój poprzedni dysk to był WD2500AAJS. On tak szybko nie siadał przy kilku programach otwartych ale miał małą pojemność. A stopień nagrzania odgrywa rolę w jego pracy?

Link to post
Share on other sites

Poprzedni to Caviar Blue - standardowa półka, solidne, normalna prędkość, ot typowy twardy dysk.

Caviar Black to dysk dla entuzjastów, najszybsze z trzech wymienionych - ale i najdroższe.

 

Powiedz czy jesteś w stanie dopłacić nieco do tego komputera żeby upchać tam SSD czy powinienem zedrzeć te 300zł z innych podzespołów?

Bo z systemem na Greenie to nie będzie płynniej nawet z komputerem za 5 klocków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No okej jutro pośmigam po sklepach i się dowiem jak z cenami. Dzięki za pomoc :)

 

Tak jak się spodziewałem. Wszystko jest na zamówienie i powyżej 450 zł. Za jakieś 3-4 tygodnie skończę remont i dam znać jak będę stał z budżetem na komputer.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Remont dobiegł końca i zwracam się ponownie z prośbą o rady. Trochę posiedziałem, popatrzyłem i stworzyłem własny zestaw http://www.morele.net/inventory/info/guy7Z8/. W ciągu tygodnia dowiem się czy mam możliwość wzięcia rat, to mógłbym zaszaleć na 16 GB pamięci RAM i Intela I7 lub coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

Na wstępie zrezygnowałbym z 1866Mhz RAMu na rzecz 1333/1600Mhz.

Do tego zasilacz 500-550W max.

HD7850 zamiast 560Ti, chyba że świadomie wybierasz GF ze względu na CUDA.

 

Jeżeli używasz tego photoshopa, to i7 i RAM mogą się przydać ale brania na rat bym się wystrzegał.

Przypomnij mi jeszcze raz, ile masz funduszy i jak najczęściej użytkujesz ten komputer - ile w tym grania a ile pracy z photoshopem.

Link to post
Share on other sites

Photoshop jest używany na co dzień. Gry średnio 1-2 godziny. Może i bym liczył na wydajność komputera ogólnie aby nie mulił przy otworzonej masie kart w Chrome ale też by był komfort z gry. Tylko nie wiem czemu odradzasz 1866. Na raty to jedyne wyjście żeby kupić szybko a lepszy. Jak już na teraz +- 2 tygodnie jestem w stanie wydać 3 tysiące na cały sprzęt poza tym wymienionym na początku tematu. Tak liczyłem na 600 watowy zasilacz bo sobie chciałem ozdobić cały komputer oraz dowalić 3 wiatraki Ledowe dodatkowe. Jednym słowem choineczkę na biurko %-). Tak nad 560Ti zastanawiałem się dlatego że jestem bardziej zaufany do ich sterowników i już używam od ponad 5 lat. A z radeonem dopiero pierwszy raz by to był. Chyba że konfiguracja ekranu wygląda podobnie, to nie widzę problemu. Też tak wkrótce zamierzam się zaopatrzyć w ekran dotykowy do projektów w Photoshopie i jeszcze mam pytanie czy to da radę jak zwykły monitor podłączyć czy trzeba szukać specjalnej karty.

 

Tak w ogóle jest sens dopłacać 4 stówy za i7? i 1600 na płytę główną? Asus Rampage III Extreme Intel X58

 

Stworzyłem alternatywny zestaw w przypadku brania na raty. Jego cena to 5300 http://www.morele.net/inventory/info/t2mJsm/ . Teraz nasuwa się pytanie czy coś takiego powyżej 5 kawałków ma w ogóle sens.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...