Skocz do zawartości

Niechęć sprzedawcy do firmy Fractal Design.


Recommended Posts

Witam.

 

Otóż dzisiaj byłem w lokalnych sklepach szukać adekwatnej dla mnie oferty cenowej. W pozycji obudowa wybrałem Fractal Design Core 3000.

 

W jednym ze sklepów, pan niestety wyraził do niej niechęć. Stwierdził, że nie będzie się dało kabli ułożyć, że kabel zasilający do płyty głównej nie sięgnie. Gdy zagadnąłem o przedłużki stwierdził, że pogorszają pracę komputera, mogą powodować jakąś niestabilność. Gdy stwierdziłem, że kuzyn (:P) ma taką obudowę i żadnego problemu to powiedział też, że głównym problemem będzie z HR-02 Macho (powiedziałem mu, że powinien wejść, ale rzeczywiście będzie mało miejsca). Stwierdził także, że zasilacz w tej obudowie oddaje ciepło na mostek na płycie głównej, przez co strasznie się grzeje. Wina obarczył zasilacz na dole (w tym momencie pomyślałem, że chce mi jakiegoś starego traciaka wcisnąć z zasilaczem u góry - bo przecież we wszelkich recenzjach zasilacz na dole to zaleta o.O).

Zakończył tak, że zważywszy na te problemy nie jest w stanie wycenić ile kosztowałoby i ile zajęłoby złożenie tego komputera... Pomińmy fakt, że obudowa ma miejsce za tacką na kable.

 

Co prawda kable w moim zasilaczu długością nie grzeszą (OCZ SealthXStream 2 600W), ale chyba istnieją jakieś przedłużki itp.??? Czy cokolwiek z tego co mówił pan w sklepie jest w ogóle prawdą, na temat tych przedłuzek czy coś? Cokolwiek?

 

P.s. Z racji, że nei wiem co hałasuje mi w komputerze, pan w drugim sklepie polecił sprawdzić wentylatory w taki sposób - włożyć w wentylator (tak, aby go zablokować) chłodzenia procesora a takze zasilacza przy włączeniu komputera rureczkę plastikową (lub cokolwiek innego niemetalowego), żeby sprawdzic czy to nie on. Czy to jest bezpieczne (chodzi mi o zasilacz, bo na chłodzeniu procka to wiem, że nic sie nie stanie)??? Nie spowoduję jakiegoś zwarcia czy czegoś?

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Core 3000 posiadam w 2 komputerach, na działce i w domu. Co do długości kabli to jedyny problem może być z 4 lub 8 pin zasilaniem procesora. Dodam zdjęcie ( niestety robione telefonem ) na którym zobaczysz jak u siebie "puściłem" ten kabelek. Za tacką miejsca starcza, choć te 0.5mm więcej nie byłoby złe.

 

http://img254.imageshack.us/img254/3416/img20120812122724.jpg

Jak widać ( a może i nie ;/ ) kabel idzie za kartą graficzną, pomiędzy śledziem a złączem PCI-E

Link to post
Share on other sites

Czy cokolwiek z tego co mówił pan w sklepie jest w ogóle prawdą

zapewne bardzo głęboko w to wierzy, ale związek z rzeczywistością ma to to mizerny

 

 

Czy to jest bezpieczne (chodzi mi o zasilacz, bo na chłodzeniu procka to wiem, że nic sie nie stanie)??? Nie spowoduję jakiegoś zwarcia czy czegoś?

nie, pod warunkiem, że nie uwalisz sobie łopatki, tzn nie używaj niczego za sztywnego i nie zatrzymuj wentyla tylko bo na sekundę "przystopuj" i słuchaj, drugą, bezpieczniejszą opcją jest wyjęcie wentyli i posłuchanie pracy jak trzymasz go w ręku

 

PS po co chcesz zamawiać usługę złożenia zestawu?

Link to post
Share on other sites

Bo sam tego nie zrobię, a akurat w tym sklepie (drugim, co koleś mi poradził z tym zasilaczem) juz składali mi dwa komputery i nigdy problemu nie było ;) I chyba tam isę zdecyduję.

 

A co do zasilacza - chciałem to zrobić słomką do picia. Zatrzymać. Bo z wyjmowaniem też raczej opcji nie ma.

Link to post
Share on other sites

Nie, ja bym to pewnie potrafił zrobić, bo nie sztuka puścić sobie poradnik na laptopie obok i postępować zgodnie z nim. Ale w przypadku, gdybym cos uwalił, to mogę mieć pretensje tylko do siebie. Jak oni coś uwalą, to mi to tam lotto, musza sami sobie wymienic :D

 

Tak sie jeszcze zastanawiam... Czy do tej budy wejdzie MSI Z77A-G45... ? Wie ktoś?

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

jak wolisz, ja bym tam nie dał nikomu składać swojego zestawu nawet za darmo

Dokładnie, pomijając fakt, że to ogromna frajda (klocki lego dla dużych chłopców) to jeszcze nikt nie zadba o Twój sprzęt lepiej niż Ty sam - szczególnie jak nie mają z tego profitu bo składają za darmo.

Link to post
Share on other sites

No mają mają bo kupuję u nich większość części. Sam nawet myślałem o tym, żeby to złozyć, ale najbardziej przerażają mnie te kable od zasilacza, plątające się jak winogrono po ziemi. Poza tym jak widzę wzrok moich rodziców jak im mówię, że sobie sam złożę...:

 

http://tinypic.pl/i/00198/3g817905zuxz_t.jpg

 

Jak ktoś chce zobaczyć z bliska to niech kliknie ;P

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

No mają mają bo kupuję u nich większość części.

Jak zabierzesz i nie zostawisz im do składania to mają taki sam przychód - więc nie zarabiają na składaniu a jest to na nich wymuszone jako miły dodatek ;)

 

Ja składałem sobie pierwsze części w wieku 11-13 lat więc nie uwierzę, że ktoś kto potrafi zawiązać sznurówki nie podoła kilku kablom.

Jeśli się postarasz to złożysz lepiej niż jakiś chłop w serwisie który dla zasady nie lubi Fractala, ale nie mnie tutaj decydować.

Link to post
Share on other sites

Lubie was xD

 

Chętnie bym go w sumie samemu złożył, ale... jestem leń xd Wole dostać gotowe i śmigać, niż składać go samemu z frustrującym uczuciem "chce go w końcu odpalić i zagrać do cholery, szybciej, szybciej". ;P Jeszcze z pośpiechu coś źle podepne albo znowu bedzie jak zawsze - bedzie jakiś błąd, ja sie zestresuje, wku**ie, a po 6h mordęgi, trzaskania i krzyków wpadnę na rozwiązanie, które jak to przystało na ironie bedzie najprostsze na świecie. I tym razem wkurze sie jeszcze bardziej, na siebie, obrażę, i odpale kompa dopiero na drugi dzień jak mi przejdzie xD

 

P.s. ja wcale nie mam ADHD, ani 6 lat xd

 

p.s. Obiecuję, że postaram sie troche pogmerać w środku, ale przy starym sprzęcie ;)

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

No niestety ale część sprzedawców albo kompletnie się nie zna na sprzęcie, który sprzedaje albo wymyśla jakieś dziwne teorie byleby nie sprzedać produktu na którym ma mniejszą marżę. Przykro mi było czytać, że taka osoba pracuje w tamtym sklepie i w tak bezczelny sposób wciskała Ci bajeczki ;/ A tak z ciekawości to co proponował jako alternatywę? Corsair 300R czy Zalmana Z9/Z11? ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...