Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu, Pilne


Recommended Posts

Co myślicie o takim zestawie :

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=59683&s=15240&s=58719&s=72202&s=68421&s=56317

 

Moja karta graficzna GeForce GTX 285 1 GB.

 

Głównie chodzi mi czy dobre zestawienie procesora i płyty głównej, pierwszy raz przymierzam się do Asrocka.

 

Wypowiadajcie się na temat podanego zestawu, co byście zmienili, dodali.

 

Komputer do codziennej pracy z przerwami na gry ^^

Link to post
Share on other sites

No nie wiem ja się pytam ;D

Jestem raczej zielony.

Ty byś wymienił tego Asroca na MSI gdybyś miał wybierać?

Jakie są plusy na korzyść MSI według Ciebie ?

 

I jeszcze pytanie jak to jest z tą kartą graficzną zintegrowaną, jak podłącze do tej podanej przez Ciebie MSI swojego Geforca gtx 285 1 GB to co się dzieje z tą kartą zintegrowaną ?One się jakoś łączą czy ta zintegrowana się wyłącza czy jak to jest ? I czy w ogóle opłaca mi się kupować płytę z zintegrowaną kartą graficzną skoro i tak nie będe z niej korzystał ?

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

Plusem tego Asrocka jest mocna sekcja zasilania - przydatna do podkręcania procesora, a Ty z tego korzystać nie będziesz.

Dodatkowo, będzie konieczny update BIOSu płyty głównej żeby uruchomić procesor 3 generacji (Ivy Bridge) więc tutaj jest konieczność serwisu - tam zrobią to za drobną opłatą.

 

Samo to jak dla mnie przemawia za MSI.

Natomiast co dostaniesz dobrego wraz z tą płytą.

Zintegrowaną kartę graficzną.

Jakość wykonania potwierdzona certyfikatem (trochę marketingowa papka, ale jednak jakość jest wysoka)

Obsługę USB 3.0 bez konieczności kupowania przejściówek, kontrolerów ani innych zabawek - wszystko już od początku będzie na obudowie i z tyłu płyty głównej.

 

A do tego mnóstwo pomniejszych bonusów, prosty program do update sterowników, pozłacane porty pod myszki przeznaczone dla graczy, sprawny i łatwy system update biosu, jakieś tam ochrony USB przed elektrostatycznym wyładowaniem.

Tego typu pierdoły dołącza każdy producent.

 

Zintegrowana karta graficzna to mały moduł wewnątrz procesora zastępujący kartę graficzną na mało wydajnym poziomie.

Do prac biurowych nie opłaca się kupować karty graficznej - więc używa się tej dodanej do procesora.

Co do tego czy trzeba ją wyłączyć - nie, wystarczy wpiąć normalną i zainstalować sterowniki.

W przypadku gdybyś wyciągnął twoją kartę graficzną, możesz korzystać z tej zintegrowanej (po zainstalowaniu do niej sterowników)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoja wypowiedz przekonuje mnie do tej MSI natomiast mam pytanie czym różnią się te dwie (oprócz ceną 1 grosza ;D)

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-zh77a-g43-476766

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459603

 

 

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

I jeszcze pytanie czy opłaca się mi kupować tą płytę co podałeś z tą zintegrowaną kartą, na pewno nie będę wyciągał tej normalnej wiec nie bede korzystałz tej zintegrowanej.

Gdyby wziąć jakąś bez karty graficznej może była by tańsza przez co można by wybrać jakiś inny ewentualnie lepszy model.

 

Czy jednak olać to i brać tą co podałeś.

 

I jeszcze pytanie co do tego zestawu, czy ogólnie jest ok i czy posłuży mi póki co do gier na cieszących oko detalach. I czy już nic nie zmieniać i brać śmiało ?

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

Zintegrowana karta graficzna jest w procesorze.

Płyta główna pozwala na jej użycie i jest to dodatkowa opcja zawarta w chipsecie, i o ile się nie mylę, p67 jest jedynym nie obsługującym integry.

 

Co do gier... tutaj najwięcej do powiedzenia ma karta graficzna, a po tym GTX285 nie ma się czego spodziewać, niestety.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobra to biorę taki zestawik jak podałem + twoja płyta główna.

 

No karty graficznej akurat nie kupowałem bo dostałem ją. Ale serio ona aż tak słaba jest jak patrzyłem to jakieś tam testy itp nie były złe a na zagranicznych tronach ona jest całkiem droga. No mniejsza z tym najwyżej kiedyś się coś wymieni. ALe po za tym to już raczej ok ? ;D

 

Dzięki za pomoc. Masz plusiki ^^

Link to post
Share on other sites

Jest klasa sprzęt.

Grafika zła nie będzie, dużo prądu żre ale poza tym da radę. Poprzestawiało mi się w głowie od tych wszędobylskich GTX670 i HD7970 do tego stopnia, że już kart bez Dx11 nie uznaję.

 

Reasumując, wszystko fajnie, będziesz zadowolony - karta też się sprawdzi.

 

I dzięki za uznanie (plusiki) ;)

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...