Skocz do zawartości

Opłacalna wymiana procka?


Recommended Posts

Siemka wszystkim :) Otóż mam możliwość finansową na wymianę procesora tak do 600-700 zł, zastanawiałem się nad Phenom II x4 955 BE. Teraz pytanie brzmi: czy jest to opłacalne dla mnie, czy może w najbliższym czasie AMD ma zamiar wprowadzić coś nowego i warto poczekać, albo zwyczajnie lepiej wziąć inny procesor?

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli odczuwasz że ten procesor który posiadasz już nie spełnia twoich wymagań to tak możesz wymienić, Ja osobiście nie wiem czy ma coś jeszcze nowego wyjść od AMD. Na pewno wybór 4 jajowca jest to na pewno przyszłościowe ;] ale czy potrzebujesz zmiany to sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.

 

EDIT:

No i się dokształciłem :) Poczekaj na tą rewizje C3 ;]

Link to post
Share on other sites

Ok rozumiem, czyli dopiero jak te modele będą "zupgradowane" do rewizji C3 mogę wymieniać w razie czego. Thx :)

 

@EDIT: No właśnie Arek z tym 3.8Ghz to ciekawa sprawa...najpierw miałem 3.8 stabilne, potem się zrobiło niestabilne to przeszedłem na 3.7, przy 3.7 było niestabilne po wyjściu z uśpienia -_- Nawet jak ustawiłem napięcie 1.55 i 1.4 na NB to było niestabilne i zawsze dopiero PO WYJŚCIU Z UŚPIENIA ;( I takim oto sprytnym i całkowicie niezrozumiałym sposobem wylądowałem na 3.6Ghz ... ;/

Link to post
Share on other sites

Takie napięcia dałem tylko na chwilę jak już się wkurzyłem aby zobaczyć czy może wtedy będzie stabilne ;p Ale nadal nie rozumiem jak procesor, który przechodzi bez problemu wszystkie testy na 3.7, a przy odpowiednim napięciu i 3.8, po wejściu i wyjściu z uśpienia się sypie...

Link to post
Share on other sites

Czyli co...system nie obsługuje poprawnie taktowania 3.7Ghz? ;p A skoro już w temacie jesteśmy, mam też taki głupi problem, że jak monitor się u mnie wyłącza po 20 minutach, to gdy ruszę myszką wszystko wraca do normy, ale nie reagują żadne ikonki, pasek, ani nic i dopiero po kilku minutach często się odblokowuje wszystko ;o To też wina systemu?

Link to post
Share on other sites

No zobaczę jeszcze, ponieważ zacząłem po swojemu coś przestawiać w opcjach zasilania w Windowsie i o dziwo kiedy zostawiłem komputer na jakieś 2 godzinki, to monitor zgasł wiadomo, ale jak wróciłem to go "rozbudziłem" i mogłem normalnie obsługiwać ikonki itd. :D

Link to post
Share on other sites

Możliwe że system wyłączał dysk twardy który się "gubił" po ponownych uruchomieniu. Moja barka nie zawsze chce pracować bez restartu po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania przy włączonym systemie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...