Skocz do zawartości

Uszkodzenie GA-X48-DQ6 - pytanie do Gigabyte :)


Recommended Posts

Witam,

Mam już prawie 3 lata płytę główną Gigabyte GA-X48-DQ6. Jest już po gwarancji, a niestety w którymś momencie (pewnie przy awarii RAMu) poleciał mi 1 slot RAMu (niewykrywalny przez Bios, ani programy spod Windowsa, nie wiem jak przez memtest). Czy możliwa jest naprawa / wymiana samego slotu na RAM i jaki jest koszt takiego zabiegu ? Czy płytę musiałbym odsyłać czy gdzieś w łódzkim jest serwis Gigabyte.

Płyta zakupiona w niewielkim sklepie IdealPC w Łodzi.

 

Pozdrawiam, Adrian.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze primo - gigabyte na płyty daje 3 lata gwarancji - więc jeżeli ma prawie 3 lata to gwara jeszcze powinna być (chyba ze sprzedawca stwierdził że da tylko dwa lata - wtedy trudno, trzeba zmienić na uczciwego)

po drugie - jeśli chodzi o samo uszkodzenie to rozumiem że nie wykrywa kości w jednym z banków - wtedy jest to uszkodzenie raczej nie samego slotu (tutaj widziałbyś jakieś widoczne przepalenie które uniemożliwia styk pinów), a elektroniki dookoła - układu podającego zasilanie, rezystorów podciągających, elementów wzdłuż magistrali... ale tym raczej mało kto się zajmuje, ponieważ jeśli uszkodzenie nie jest widoczne "na oko", to znalezienie uszkodzonego elementu i zabawa w naprawę zabiera sporo czasu, więc i cena jest wysoka - a biorąc pod uwagę model płyty - zbliży się pewnie do jej wartości. może bardziej opłacalne jest korzystać z pozostałych slotów i z tym jednym dać sobie spokój?

Link to post
Share on other sites

Sprzedawca stwierdził że rok gwarancji, też żałuje ze tam kupowałem ale mama się pospieszyła i napisała tam maila juz, a to jakis znajomy był itd.

Dokładnie jak mówisz, nie wykrywa RAMu w banku 1 albo 3 (nie pamiętam juz).

Korzystam z pozostałych, ale przy sprzedaży (do której coraz bliżej bo i5 coraz bardziej kusi i coraz więcej okazji :)) może skutecznie odstraszyć.

 

Co do gwarancji - płyta kupowana na pewno w listopadzie 2009r. Gigabyte nie daje jakiejś swojej gwarancji której nie muszę poprzez sklep realizować ?

Edytowane przez Adi96
Link to post
Share on other sites

Producent daje ci gware w postaci 3 lat firma może dać mniejszą ale po twojej stronie stoi prawo niech sprzedawca nie marudzi tylko bierze i wysyła na serwis tą płytę jak mu szkoda 20 zł na kuriera to mu daj giguś już na swój koszt odeśle

 

Możesz też napisać do suportu gigabyte oni mogą ci pomóc w tej sytuacji (RMA)

Link to post
Share on other sites

Gigabyte nie daje jakiejś swojej gwarancji której nie muszę poprzez sklep realizować ?

Niestety oficjalnie nie - wtedy otrzymałbyś kartę gwarancyjną producenta. Możesz oczywiście kontaktować się z Gigabytem i może uda Ci się zgłosić RMA, ale nie jestem pewny - warto spróbować. moim zdaniem powinieneś zrobić tak jak pisze rolandwally83 - przygnębić sprzedawcę, chociaż jeżeli twierdzi że daje rok gwarancji - niestety ma takie prawo (a jak już się ktoś ku#$sem urodził, to kanarkiem nie zostanie...) - ale na pewno jeśli brał w jakiejkolwiek hurtowni sam dostał 3 lata.

Link to post
Share on other sites

Dobra, póki co spróbuję skontaktować się z Gigabyte i rozwiązać tą sprawę, zobaczymy co oni mi powiedzą. Jak nie, to spróbuję to przez sprzedawcę załatwić. :)

 

Co do sklepowej - to jednak było więcej gwarancji, nie rok a dwa lata :) Rok dostałem na GPU, również od Gigabyte...

Edytowane przez Adi96
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...