Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,zastanawiam się nad wyborem procesora pomiędzy i5 3570k a i7 3770k. Głównym zastosowaniem będą gry od czasu do czasu obróbka grafiki.

Pozostałe podzespoły:

GPU: GTX670

MOBO: MSI Z77-GD55

DYSK SSD: SAMSUNG 840 64GB

ZASILACZ: OCZ600MXSP

RAM: KINGSTON HYPERX GREY 8GB 1600

Edytowane przez Sewci013
Link to post
Share on other sites

i5 3570k to bardzo dobry procesor do obróbki grafiki/renderingu i do gier.

Różnica pomiędzy i7 nie będzie warta ceny jeżeli nie zajmujesz się grafiką/renderingiem pół/profesjonalnie.

 

Zamiast tego dopakuj sobie 16Gb ramu i solidne chłodzenie procesora.

Zasilacz możesz wymienić na 550W, będzie taniej a i tak wystarczy mocy z nadwyżką.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepszy będzie i7 3770 bez k ,w sieci pełno testow w ktorych ukazują że procki 8wątkowe nie dają dużo większej wydajności co 4 lecz krążą testy udawadniające że tak nie jest i w nowych gierkach różniczka jest znaczna także jeżeli myśleć przyszłościowo to tylko i7 . :->

Link to post
Share on other sites

AsRock Z68 Pro3 Gen3 (B3)

Czy taka płyta jest dobra do podkręcania i5 2500k? Ktoś che sprzedac taka i twierdzi ze zrobil na nie na i5 2500k 5.1ghz stabilneA ja wlasnie sie rozgladam za plyta procem . No i nie wiem co brać czy i5 2500k czy i5 3570k

A może taka?ASRock Z77 PRO3 LGA1155 DDR3-2800+ SLI/CF 22nm

http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=74

Edytowane przez gore2kill4
Link to post
Share on other sites

Najlepszy będzie i7 3770 bez k ,w sieci pełno testow w ktorych ukazują że procki 8wątkowe nie dają dużo większej wydajności co 4 lecz krążą testy udawadniające że tak nie jest i w nowych gierkach różniczka jest znaczna także jeżeli myśleć przyszłościowo to tylko i7 . :->

Najlepszy będzie i7 3770 bez k - niby w czym?

krążą testy udawadniające że tak nie jest - gdzie te testy, bo na palcach jednej ręki można zliczyć gry wykorzystujące więcej niż 4 wątki, a działają równie dobrze na 4-wątkowych procesorach.

różniczka jest znaczna - co??

 

Dosyć mam tych wróżbitów i wieszczów głoszących nieuchronne nadejście 8-wątkowej konieczności w Crysisie 3 czy BF4. Puknijcie się w łeb, jak teraz można odpalić "6 wątkowego" Max'a 3 na procesorze pokroju E6600 to o czym wy w ogóle gadacie z tymi i7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardziej niż zadowolony.

 

Świetnie wykonana, chłodna, dobra do OC, energooszczędna.

Ma wszystko czego oczekiwałem. Ponadto, w modelu wyżej (GD65) dopłaca się tylko za bajery do podkręcania dla entuzjastów więc jest to cenowo/jakościowy strzał w dziesiątkę.

Jedynym mankamentem, acz nie dla wszystkich, jest brak e-sata.

 

10/10.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardziej niż zadowolony.

 

Świetnie wykonana, chłodna, dobra do OC, energooszczędna.

Ma wszystko czego oczekiwałem. Ponadto, w modelu wyżej (GD65) dopłaca się tylko za bajery do podkręcania dla entuzjastów więc jest to cenowo/jakościowy strzał w dziesiątkę.

Jedynym mankamentem, acz nie dla wszystkich, jest brak e-sata.

 

10/10.

 

Wielkie dzięki za opinię, z e-sata i tak nie korzystam wolę USB 3.0 :) A jak już jesteśmy w temacie to jak oceniasz swoje GPU bo zastanawiałem się nad tym lub od ASUSA. I sprawa najważniejsza procek daję rade? ;)
Link to post
Share on other sites

Asus ma beznadziejny serwis w naszym kraju.

670-tka od gigabyte ma świetne chłodzenie i dobry potencjał do OC.

 

Jedni chwalą Asusa, drudzy Gigabyte, z czego tych drugich jest nieco więcej - a obie karty są dobre.

 

Procek daje radę, zarówno do gier jak i photoshopa, podkręcony do 4.2Ghz bez problemu, dociągnąłby do 4.5Ghz.

Jeżeli interesuje Cię podkręcanie powyżej tych liczb to 2500k.

W innym wypadku 3570k będzie lepszym wyborem.

 

Z całego komputera jestem bardzo zadowolony :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asus ma beznadziejny serwis w naszym kraju.

670-tka od gigabyte ma świetne chłodzenie i dobry potencjał do OC.

 

Jedni chwalą Asusa, drudzy Gigabyte, z czego tych drugich jest nieco więcej - a obie karty są dobre.

 

Procek daje radę, zarówno do gier jak i photoshopa, podkręcony do 4.2Ghz bez problemu, dociągnąłby do 4.5Ghz.

Jeżeli interesuje Cię podkręcanie powyżej tych liczb to 2500k.

W innym wypadku 3570k będzie lepszym wyborem.

 

Z całego komputera jestem bardzo zadowolony :)

 

Naprawdę mi pomogłeś :) Na pewno zostanę przy IVI.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...