Skocz do zawartości

Problem z wyborem ddr3


Recommended Posts

Chciałem zakupić 6gb (3x2gb)OCZ DDR3 PC3-12800 Platinum Low-Voltage Triple Channel CL 7-7-7-24

ale nigdzie w Anglii nie mogę ich dostać znaczy dzisiaj znalazłem w jednym sklepie za £126.12 ale szukajac ich znalazłem tez takie OCZ DDR3 PC3-15000 CL9 Edition Platinum Series Low-Voltage Triple Channel CL 9-9-9-28 za £114.53

Zastanawiam się które kupić czy te PC3-15000 CL9 i po obniżeniu do 1600mhz będą działały z CL 7-7-7-24 a w ogóle jak to jest z tymi pamięciami najlepiej kupować jak największy Mhz i potem obniżać timingi czy na odwrót

Jeszcze mam okazję kupić takie Corsair DDR3 1600Mhz 7-7-7-20 za około 129f

Proszę o pomoc kogoś kto się zna na pamięciach

Link to post
Share on other sites

a masz jakieś testy które to potwierdzają?

Oczywiście - była mini-recenzja na łamach tego serwisu -> link, jednak tam były testowane pamięci DDR2, ale wg mnie w przypadku DDR3 będzie tak samo :)

A tutaj przykład na DDR3:

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-06/a0aeb5d8.gif

 

czyli twoim zdaniem komputer będzie szybciej działał z pamięciami 1866 cl9 niż z 1600 cl7 oczywiście mówię o kompie z i7 920

 

Tak :) Wydajność ogólna będzie wyższa.
Link to post
Share on other sites

wiesz ja ostatniego kompa miałem za czasów AMD 2500+@3200+ i z tego co pamiętam tam puszczałem proca synchronicznie z pamięciami a przy intelu i7 lepiej jest asynchronicznie z jak największym mhz? Kupie zaraz te 1866mhz cl9 jak podkręcę na 2000mhz cl10 to jeszcze lepiej będzie znaczy szybciej?

Link to post
Share on other sites

1866mhz cl9 jak podkręcę na 2000mhz cl10 to jeszcze lepiej będzie znaczy szybciej?

Ogólna wydajność będzie większa. Tylko musisz najpierw te pamięci do tej wartości podkręcić :) .

edit: popatrz na ten wykres co dałem bodajże 2 posty wyżej 1500Mhz CL9 lepsze od 1333mhz CL9 o ok. 1000 pkt w 3DMarku 05

Link to post
Share on other sites

ok to jakie pamiątki najlepiej do i7 920 za te 1866 cl9 muszę zapłacić 114f a za 1600 cl7 110f tylko ze muszę na nie czekać około1-2 tygodnie a dzisiaj musiał bym za nie dać 129f dlatego myślę o tych 1866mhz bo dobra cena i wydaje mi się ze łatwiej później sprzedać 1866mhz co wy na to

Link to post
Share on other sites

koziro - co ty kurna wygadujesz? Daj jakiś test na którym będzie pokazana ta spora różnica w wydajności.

Co prawda w przypadku innej platformy, ale na obrazku wyżej jest pokazane że podnoszenie taktowania z jednoczesnym podnoszeniem opóźnień mija się z celem!

Link to post
Share on other sites

1866mhz cl9 jak podkręcę na 2000mhz cl10 to jeszcze lepiej będzie znaczy szybciej?

Ogólna wydajność będzie większa. Tylko musisz najpierw te pamięci do tej wartości podkręcić :) .

edit: popatrz na ten wykres co dałem bodajże 2 posty wyżej 1500Mhz CL9 lepsze od 1333mhz CL9 o ok. 1000 pkt w 3DMarku 05

Szkoda, że nie zauważyłeś różnicy 400MHz w taktowaniu procesora, które spowodowały tą różnicę w punktach.

W realnych zastosowaniach czy będziesz miał DDR3 1333MHz CL9 czy 2000MHz CL8 nie zauważysz różnicy (poza benchmarkami, które normalnie można o kant...).

Link to post
Share on other sites

koziro - co ty kurna wygadujesz? Daj jakiś test na którym będzie pokazana ta spora różnica w wydajności.

Nie napisałem, że spora :)

 

Szkoda, że nie zauważyłeś różnicy 400MHz w taktowaniu procesora

Ou, sory nie zauważyłem. Odwołuje wcześniejsze założenia :)

 

W realnych zastosowaniach czy będziesz miał DDR3 1333MHz CL9 czy 2000MHz CL8 nie zauważysz różnicy

Ale przynajmniej drożej sprzeda :o

 

SebA0406 - chyba najlepiej będzie jak weźmiesz jak najtańsze o ile nie zamierzasz podkręcać lub benchować, bo myślałem, że z takiego założenia wychodzisz :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...