Skocz do zawartości

Wydajność po OC spada..


Recommended Posts

Robiłem kilka razy test 3dmark06 i po OC okazuje się że wydajność grafiki spada a procesora trochę wzrasta lecz grafiki spada i to o 1500pkt. Wynik jaki uzyskałem to 9600pkt taki sam jak bez OC grafiki.

 

U kolegi robiliśmy podobny test i na mojej grafice podkręconej i c2d E6600 3.0GHz miał 12tyś pkt i pewnie byłoby więcej,możliwe że procek spowalnia grafikę na tych 3125MHz?

 

http://www8.zippyshare.com/v/92399976/file.html PROCESOR Athlon x2 5200+

http://www25.zippyshare.com/v/1941641/file.html PAMIEC GEIL 800MHZ CL4

http://www31.zippyshare.com/v/43523731/file.html GRAFIKA 9600GT

Link to post
Share on other sites

możliwe że procek spowalnia grafikę na tych 3125MHz?

Do wyniku końcowego nie liczy się tylko i wyłącznie wydajność grafiki, ale także procesora.

To, że wynik końcowy jest niższy jest prawdopodobnie spowodowane tym, że masz za wysokie taktowanie rdzenia lub pamięci (zazwyczaj to drugie). Obniż o parę Mhz i sprawdź jeszcze raz. :P

Link to post
Share on other sites

no dobra ale jak to możliwe że kolega na mojej grafie na SM2.0 miał aż 5200pkt a ja tylko 4400 a była tak samo podkręcona,łącznie za sama grafikę wyszło mu 10300pkt bez procka,więcej niż ja mam z prockiem. To jakie ustawić taktowanie grafiki i procesora żeby wycisnąć chociaż te 10500pkt

Link to post
Share on other sites

To jakie ustawić taktowanie grafiki i procesora żeby wycisnąć chociaż te 10500pkt

wysokie :>

Twój kolega ma pewnie inną płytę główną, pamięci i procesor więc się nie dziwię, że wyniki są różne. Masz dowód na to, że wyniki w 3DMarku są zależne od platformy :P

Możesz zainstalować Patch do Smarka i wyłącz wszystkie niepotrzebne programy działające w tle - gg itd.

EDIT: na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że mój AMD X2 5000+ BlackEdition 2,6Ghz podkręcony na 3,3Ghz uzyskał gorszy wynik od Intela E6550 2,33Ghz o jakieś 6 sekund ;)

Link to post
Share on other sites

kolega pamięci ma takie same GEIL 800MHz Cl4,płytę ma MSI z chipsetem P35 i tego c2d ale jakby go pewnie wykręcił na 3.8GHz to bym miał około 13 tyś a jak 10000tys pkt nie mogę osiagnac:/

za procka mam 2380pkt na 3.1GHz.

 

hmmm to nie lepiej jakbym kupił E5300 i wykręcił go na 3.8GHz i jakąś płytę do tego za 120zł bo nie chce już zbytnio dokładać dużo kasy,a za athlona i płytę chyba wezmę 200zł.

 

 

Nie pisz posta pod postem. Przez 6h masz opcję edytuj.

Link to post
Share on other sites

Co ci mogę pomóc w tej sprawie:

- patch do 3dmarka 06 <- klik

- zainstaluj specjalnie do benchu system windows XP SP2 i skonfiguruj go pod wydajność (możesz zastosować kilka tweaków w rejestrze ;) )

- w rivatuner ustaw LOD na -15 :D - tylko się nie zdziw po odpaleniu 3DMarka :P

EDIT: przeczytaj ten artykuł <- klik

Link to post
Share on other sites

lecz sam trochę pokombinowałem

Co pokombinowałeś? Mocniej podkręcałeś czy może jakieś dodatkowe tweaki? :>

Czy wynik jest dobry? Porównaj sobie z wynikami overclockerów z całego świata <- klik

Na pocieszenie napiszę, że nie zmieściłbyś się nawet w TOP100 z tym wynikiem :P

To dobry wynik jak na mój komputer?

Wg mnie jak na Twój sprzęt wynik jest całkiem OK ;)
Link to post
Share on other sites

a ten procesor wykrece na 3.8GHz chyba bez problemu co nie?

Tego nikt Ci nie powie... Zależy jakie dasz chłodzenie, płytę główną, pamięci i nawet od egzemplarza zależy czy będzie dobrze się kręcił :) . Poza tym teraz masz procesor AMD a więc socket do tych CPU i nie możesz do niego "włożyć" Intela...

BTW dlaczego tak Ci zależy na zrobieniu wysokiego wyniku w 3DMarku? Masz konto na hwbot.org (lub podobnym serwisie) czy po prostu dla własnej satysfakcji?

Link to post
Share on other sites

po prostu chce żeby gry lepiej śmigały bo ten athlon trochę zamula:/

mam na oku E6300 2.8 GHz za 240zł nowego + gigabyte z chipsetem P35 za 195zł (P35 podobno dobry do kręcenia)

 

te ramy GEIL 800MHz CL4 są jedne z najlepszych na rynku,spokojnie kręcą się na 1020 MHz

Link to post
Share on other sites

Zganiacie na intela a to przecież zawsze tańsze nie gorsze a mniej wydajne amd

Kupiłem q9300 daaawno temu podkręciłem do 3,5ghz i mam wydajność q9550/q9650

Zakup był 5,31,2008;) Nie wiem ale amd złą drogą idzie podnoszą częstotliwość zamiast wzbogacić chip;) potem się dziwicie ze wasze wersje mają gorszy wynik od nowego acz kolwiek wcale nie nowego o niższym taktowaniu procesora. Puste mhz dużo nie zdziałają a pobór prądu rośnie;). Potem jeden z drugim się kłóci żeby wsiąść pod azot phenoma II najwyższego wycisnąć 6ghz i myśli ze tymi 2 ghz nadrobi i7 4.0ghz;)

 

Test: 3DMark 2006 CPU Test:

Wynik: 5008

Intel Core i7 860 5148

Intel Core 2 Quad Q9300 @ 3502 MHz 5008

Intel Core i7 860 4980

 

Test: 3DMark Vantage CPU Test: Performance

Wynik: 12853

Intel Core i5 750 12899

Intel Core 2 Quad Q9300 @ 3502 MHz 12853

Intel Core 2 Extreme QX9650 12445

 

Tu są wyniki dla niedowiarków;) Jestem na 42 Miejscu

http://www.benchit.pl/overclocking/procesory/user/446

Kalikacie na wyniki testów w kółeczku słupki;)

 

A oszukiwanie w 3dmarkach to chyba sie liczy tylko dla zapaleńców bicia rekordów Nidy nie bawiłem się w takie rzeczy a dlaczego?? Dla mnie liczy się stabilna i nie oszpecona wydajność. Tweaki to Kibel :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...