Skocz do zawartości

Intel Core i5 czy i7 + płyta główna !


Recommended Posts

Witam od niedawna posiadam karte Geforce GTX560Ti i przynierzam sie do wyboru plyty glownej i procesora i teraz tak czy ta Asus P8Z68-V Pro płyta glowna jest wydajniejsza od asrock z77 extreme 4

i tak samo jaki procesor lepiej kupić Intel core i7 2600k czy Intel core i5 2500k.Dlatego niewiem co wybrać w przyszlosci mam zamiar robić SLI.

Link to post
Share on other sites

na dzień dzisiejszy I5 jest własciwie równie wydajny w grach jak i7 nie wiadomo jak będzie w przyszłosci w końcu kilka lat temu każdy mówił żeby nie brać quada tylko duo bo w grach sie go niewokrzysta jednak za 2 lataz sytuacja sie zmieniła. Nie wiadomo jakie wymagania bedą za 2 lata :) ale na dzisiaj w grach procesory są prawie identyczne

Edytowane przez valerius
Link to post
Share on other sites

Płyty porównywalne.Do podkręconego i5 2500k wziąłbym Asus P8Z68-v/Pro(może dlatego,że sam posiadam podobną).Do SLI Asrock Z77 extreme4.Jaki masz zestaw.Z jakich kart graficznych ma być SLI w przyszłości.Ważna jest obudowa.Miałem SLI MSI GTX560Ti TF OC 2GB.Byłem z nich zadowolony.

CPU: i5 2500k 4,4MHz / Phanteks-TC14PE 3x140mmPHANTEKSMOBO : Asus P8Z68-V/Gen3RAM : Kingston Hyper X 1600 Grey 4x4GB(16GB)GPU : Sli-Asus GTX670 DCII Top PSU : Chieftec APS 750CCASE : Fractal Design ARC Midi – 8x140mm,1x92mm / PANEL : Zalman ZM-MFC3HDD : OCZ 120GB SSD / WD 500GB / 2xWD 1TB-LAN/ D-LINK DIR600MONITOR : HP ZR2440w 1920x1200WIN 7 PREMIUM 64

Edytowane przez arkowski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

o OC na płycie asus p8z68-v pro mogę powiedzieć wiele dobrego, 16 fazowa sekcja zasilania, dość dobre radiatory, możliwość regulacji mnożnika CPI i BCLK z poziomu windows-a, tak samo jak napięci DRAM, nie tylko głównego, ale również czterech pozostałych. U mnie na powietrzu bez problemu wytrzymała napięcie 1.65 V pod obciążeniem, aczkolwiek tylko na czas testów, bo trochę mi było CPU żal, bo jednak drogie.

Jedyny problem to to, że płyta ma poważne problemy z RAM-em ( bardzo poważne ), nawet przy 1333 MHz nie ma stabilności :(

więc odradzam jej zakup.

na serio to masz cztery możliwości :

Asrock Z77 extreme4

Asrock Z77 extreme6

MSI Z77A-GD55

MSI Z77A-GD65

 

co do CPU, to ja wybrałem i7 zamiast i5, bo składałem sobie kompa na ok 7-10 lat ( takie jest założenie ) i wiem że wtedy przyda mi się taka moc i nie będę musiał wymieniać całej platformy, tylko samo GPU :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...