Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

To było kilka stron temu

"tak, pisze (ktoś), jest napisane (coś).

Jak chodziło o osobę to nie popełniłeś błędu"

 

wg mnie właściwa wersja to ani "nie pisze", ani "jest napisane" tylko "zostało napisane" kiedyś na polskim (czasy liceum z 15 lat temu) długo o tym dyskutowaliśmy i większością bezwzględną ustaliśmy że wersja "zostało napisane " jest jedyną słuszną wersją , zresztą nawet logicznie to brzmi czas dokonany

na przykład

W gazecie pisze zostało napisane że prezes Bigpun lubi jeść gołąbki i schabowe we wtorki i środy  :)

cbdo

(pewnie nielicznie wiedzą o co biega)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

W gazecie pisze zostało napisane że prezes Bigpun lubi jeść gołąbki i schabowe we wtorki i środy  :)

W soboty natomiast, lubi jeść kaszankę z grilla, lekko pikantną, dobrze przypieczoną, bez skórki, bez pieczywa.

Całość popija zieloną Finką wplatając w to cytrynowego Radlera. W niedzielę przed obiadem, dla poprawy humoru, lubi dokopać Skeeperowi na konsoli :] ....tak z 8 razy.

 

Wracając do j. polskiego:

wg mnie właściwa wersja to ani "nie pisze", ani "jest napisane" tylko "zostało napisane" 

Luki, wszystkie wersje formy są poprawne, kwestia tylko użycia właściwej w danym kontekście.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

hehe jak zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy:P ale ja i tak mam rację , logiki nie oszukasz:)

A tak naprawdę ortografia to sprawa umowna ktoś tak wymyślił i wdrożył w życie

Język polski jest skomplikowany i czasami absurdalny:P

czemu bohater a nie bochater a róża nie mogłaby być rurzą?? bo ktoś tak sobie ubzdurał ot co :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...