Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Te ćiale poprawanie blendow to tylko wstydo pżynosi i niesprawiedliwie ocena uzytkownika bo za blendy dostaje warny.

 

Tak ludziska być dalej nie może , nie każdy jest asem pisowni a często popełniamy błędy przez szybkie pisanie

i nie wszyscy mają wtyczke do poprawy pisowni więc wyluzujcie bo czuje się jak w szkole na klasówce.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

ehem,

 

Raczej nie powinienem zabierac glosu w tym temacie ale mimo wszystko, z punktu widzenia osoby ktora notorycznie popelnia błędy nie mam nic przeciw aby ktos mi je wytykal co wyjdzie mi tylko na dobre i doda mobilizacji.

 

Dla osob ktore nie pamietaja. prosze:

http://forum.benchmark.pl/topic/57973-chlodzenie-i5-3570k/

Link to post
Share on other sites

Możesz nie znać zasad ortografii, przecież edytor posta sam podkreśla błędy...

Jeśli pół posta świeci na czerwono to chyba coś nie teges...

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/fa/8i/76/w9iqi9.jpg

 

 

Mi na Mozilli niestety nie pokazuje błędów i nie podkreśla ich na czerwono ;).

Link to post
Share on other sites

Te ćiale poprawanie blendow to tylko wstydo pżynosi i niesprawiedliwie ocena uzytkownika bo za blendy dostaje warny.

To zdanie było napisane specjalnie z tyloma błędami żeby pokazać różnice między kimś kto notorycznie kala nasz słownik

a taką osobą jak ja która czasem palnie jakąś gafę.

Po prostu bądźcie mniej skrupulatni i nie czepiajcie się szczegółów tp 1-5 błędów tylko jeśli ktoś popełni więcej.

 

Dacie rade coś takiego zastosować było by miło system jak na klasówce ;)

Edytowane przez Igoruss
ortografia :P
Link to post
Share on other sites

Kolejny "idiota" za przeproszeniem do kolekcji.

Zresztą co ja będe się tłumaczył tyle razy mówiłem że istnieje coś takiego jak dysortografia.

Ale oczywiście każdy "zdrowy" ma to gdzieś i się naśmiewa tak samo jak z kogoś z jedną nogą.

Mamy niestety czasy debili co nierozumieją czyjeś "horoby" doległości , i zamiast siedzieć cicho

i wolą jeszcze dopierdzielić na dokładkę.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Mamy niestety czasy debili co nierozumieją czyjeś "horoby" doległości , i zamiast siedzieć cicho i wolą jeszcze dopierdzielić na dokładkę.

Pomijając błędy, które zrobiłeś w tym zdaniu, to mamy obecnie raczej czasy debili, którzy własną głupotę i lenistwo próbują zasłaniać chorobą. Potwierdzonych zaświadczeniami lekarskimi przypadków dysleksji i dysortografii jest wyjątkowo mało.

Link to post
Share on other sites

którzy własną głupotę i lenistwo próbują zasłaniać chorobą.

Dokładnie. Po za tym z własnego doświadczenia wiem że zdecydowana większość "dyslektyków" w szkołach mają ten papierek tylko dla wygody - aby mieć więcej czasu na sprawdzianach, aby być łagodniej traktowanym na j. polskim itp. Znam kilka takich osób i nie mają oni większych problemów z pisaniem a papierek załatwili im rodzice.

 

I powtórzę jeszcze raz, w obecnych czasach nie trzeba nawet znać ortografii. Przeglądarka i google same pokażą i poprawią ci błędy. To nie dyktando, sprawdzanie poprawności pisowni w googlach to żadna hańba :)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

NARESZCIE! Widzę nic porozumienia w temacie. Cieszę się, bo podawanie argumentów chorobą (a z takich rzeczy nie należy robić sobie żartów) jest tylko "głupią" wymówką na LENISTWO. Brawa dla Igoruss'a, nasciturus'a i Dip'a przede wszystkim za to że, pokazali fakt dotyczący że, większość młodszych userów jest po prostu leniwa i świadomie to robią. I brawa dla dodo24x za to zdanie:

 

Raczej nie powinienem zabierac glosu w tym temacie ale mimo wszystko, z punktu widzenia osoby ktora notorycznie popelnia błędy nie mam nic przeciw aby ktos mi je wytykal co wyjdzie mi tylko na dobre i doda mobilizacji.

Jeszcze trzeba ogarnąć problem "znaffców".

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Zaraz się ktoś znajdzie z operą i mu nie podkreśla...

 

http://zapodaj.net/images/32b360cb3f028.jpg

 

Jeżeli ktoś ma problem w firefoxie, że po włączeniu opcji sprawdzania pisowni nadal nie poprawia błędów, można spróbować zrobić tak:

 

http://zapodaj.net/images/a6e2511b7e996.jpg

 

1. W pasku adresu wpisujemy about:config

2. Wybieramy layout.spellcheckDefault

3. Klikamy prawy myszy i zmieniamy wartość na 2

 

(Domyślanie powinno być 1, jeżeli mamy włączone sprawdzanie pisowni w opcjach).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Po za tym z własnego doświadczenia wiem że zdecydowana większość "dyslektyków" w szkołach mają ten papierek tylko dla wygody - aby mieć więcej czasu na sprawdzianach, aby być łagodniej traktowanym na j. polskim itp. Znam kilka takich osób i nie mają oni większych problemów z pisaniem a papierek załatwili im rodzice. I powtórzę jeszcze raz, w obecnych czasach nie trzeba nawet znać ortografii. Przeglądarka i google same pokażą i poprawią ci błędy. To nie dyktando, sprawdzanie poprawności pisowni w googlach to żadna hańba

 

To nie jest reguła w moich latach ta cała dyslekacja i dysgrafia nie była traktowana tak jak dzisiaj

ja od podstawówki nie miałem taryfy ulgowej i dla tego często dostawałem dwójki i tróje.

 

Jak się wielu wydaje że ktoś opuszczał lekcje polskiego czy mało czyta to jest w błędzie

ponieważ osoba z dysgrafią i ADHD poprostu już tak ma że jej jest kilka razy trudniej od zwykłej osoby przyswoić

pisownie albo się czegoś nauczyć.

ADHD z czasem przemija w moim przypadku znikneło jakieś dwa lata temu czyli jak miałem niecałe 17 lat.

 

Wcześniej było nie do wytrzymania kompletny brak koncentracji czasami musiałem ślęczeć cały dzień żeby się czegoś nauczyć i napisać na cztery z plusem.

 

Ogólnie nauka jest utrudniona o kilka razy tak jakby ktoś ciągle stał nad tobą i przeszkadzał.

 

Więc jeśli następnym razem ktoś palnie jakąś głupote w stylu "Lenistwo" "Wymówka" niech lepiej się zapozna z tematem i pomyśli troszke.

 

Dodam że od kilku lat czytam dodatkowo dwadzieścia stron tekstu dziennie

i moja pisownia się poprawiła z 70% do 30% ale jeszcze nie jest idealnie :)

 

Napisałem że większość, nie wszyscy a to jest różnica. I nie kierowałem mojej wypowiedzi bezpośrednio do Ciebie ani żadnego innego użytkownika. //Igoruss

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Proszę nie spamować w temacie. Dalszy offtopic będzie usuwany.

Czy ktoś ma problemy ze zrozumieniem słów "spam" i "offtop"? Temat ten dotyczy zasad pisowni oraz przestrzegania ich na forum, natomiast wszelkie prywatne sprawy proszę załatwiać na drodze prywatnej pomiędzy zainteresowanymi.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś ma problemy ze zrozumieniem słów "spam" i "offtop"? Temat ten dotyczy zasad pisowni oraz przestrzegania ich na forum, natomiast wszelkie prywatne sprawy proszę załatwiać na drodze prywatnej pomiędzy zainteresowanymi.

 

Ty chyba masz problem. ale z sobą. Jakbyś miał usuwać offtop i spam w twoim mniemaniu to zostałoby z 7-8 stron tematu :)

Link to post
Share on other sites

Temat ten dotyczy zasad pisowni oraz przestrzegania ich na forum

Ten temat to zdecydowanie więcej niż zasady pisowni.

Od tego się zaczęło, przerosło w nieco więcej - hamowanie płynnego toku dyskusji jest kolejnym przykładem tego o czym wspomniałem - bezmyślnego cytowania podpunktów regulaminu.

 

Igoruss pilnuje tutaj porządku, nikt się nie skarży, a największym off-topem jaki ostatnio tutaj widziałem jest...

 

Czy ktoś ma problemy ze zrozumieniem słów "spam" i "offtop"?

Właśnie to.

I wiemy kto ma z tym problem.

 

//Edit

Zapomniałem dodać o koszmarnie tchórzliwym podejściu ww. moderatora który skasował posty stawiające go w niekorzystnym świetle, które wcale nie były niezwiązane z tematem. Oj wstyd.

 

 

Odnośnie dysleksji, dysgrafii i ADHD - już o tym było i to sporo.

Jest to problem, sam przez to przechodziłem, wyrosłem/wyrobiłem się... lekko nie było ale dać się da.

 

Tylko że teraz jest autokorekta i google, dlatego te argumenty odnośnie forum upadają bo każdy przyzwyczajony do pracy nad sobą (czyli ów forumowi dyslektycy) będą z tego korzystać i unikną 95% błędów, więc moim skromnym zdaniem tutaj mamy do czynienia z leniami a nie ludźmi z problemem.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Igoruss pilnuje tutaj porządku, nikt się nie skarży,

Ba, wszystkie błędy, które obecnie zgłaszam ( z racji braku czasu nie ma tego aż tak dużo) są ładnie poprawiane na czerwono.

Duży plus. A cenzura, cóż nie od dzisiaj wiadomo, że używają jej reżimy, których legitymizacja jest raczej wątpliwa ;)

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...