Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Gość Kotecek

I to Cie upoważnia do obrażania innych? Chodisz po ulicy i opowiadasz ludziom jaki to jestes lepszy i stoisz na wyższym poziomie? Na forum to każdy debil może robić z siebie szoszo.

 

A temat o ortografii nie służy do dyskusji o niej tylko do śmiania się z byków. Żebyście jeszcze jakieś ciekawe znajdowali ale to zwykłe błędy lub lenistwo polegające na pisaniu "o" zamiast "ó"...

 

ku**a i to ma byc elita forum z kolorwym nickiem. Raczej banda zasrańców uważających co to nie oni a reszta musi się z nimi zgadzać... a jak nie to trzeba takiemu dowalić. A ja ndal uważam, że polska ortografia wymaga modyfikacji i uproszczenie czy Ci się to podoba czy nie.

Edytowane przez Kotecek
Link to post
Share on other sites

Czegoś tu nie rozumiem:

 

 

przebywanie na tym forum mija się z celem

 

 

lecz dalej tu wchodzisz :co:

 

"w ryja byś dostał i by się skończyło" 

Edytowane przez cocaine01
Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem, bym kogoś obrażał. Powiedzieć, że jesteś imbecylem to stwierdzić fakt, który każdy widzi. Nie lubię jednak, jak ktoś pisze o dawaniu w ryja i o tym, jaki to mocny nie jest w realu. Najczęściej to właśnie tacy ludzie na ulicy w zęby dostają. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek uciekał się do takich stwierdzeń.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Czasem coś ciekawego można się dowiedzieć ale jak się odezwę to jakiś fiutek zwykle ma problem... Do póki konta mi nie usuną to chociażby na złość debilom można coś napisać.... Niech wiedza, że nie zgadzam się z ich "jedynym słusznym" poglądem.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

 

 

Jeśli dorosła osoba, przez minimum 18 lat życia, nie była w stanie opanować podstaw ojczystego języka to dla mnie, podobnie jak dla Sida, nie jest to partner do równorzędnej dyskusji.

 

 

to odpowiednik śmierdzącego i oszczanego żula, który bełkotliwym i przepitym głosem próbuje wysępić 50 groszy na kolejną flaszkę dykty. Ja z żulami z w dyskusje nie wchodzę.

To niby wyraz sympatii ma być. Czy ja takim językiem kiedykolwiek do Ciebie pisałem wcześniej? Czy kiedykolwiek się z Ciebie naśmiewałem? Teraz to dla mnie jesteś zwykłym fiutkiem i tyle. Nikogo nigdy nie obraziłem na tym forum aż do wczoraj. Użytkownika Sida tez nigdy nie zaczepiałem i nie pisałem o nim źle. Nie znam go nawet ale jak mi obcy człowiek pisze, że stoi na wyższej płaszczyźnie i nie może ze mną rozmawiać (a jednak to robi) czy to upoważnia do wyśmiewania czy obrażania?

 

Tekst kierowany również do Sida. Cytowac już go nie cytowałem, bo za dużo tego. Ktoś kto jest moderatorem powinien jakąś kulturę zachować a nie na posta odpowiadać :

 

 

Wpełznij z powrotem pod kamień spod którego wylazłeś i prowadź sobie dalej sielskie życie idioty, zostawiając takie uwagi dla siebie.

Po to chyba ku**a jest ten temat, nie? Uwagi  nie musza Ci się podobać… I mam du**e czy Ci się podobają.

Link to post
Share on other sites

 A ja ndal uważam, że polska ortografia wymaga modyfikacji i uproszczenie czy Ci się to podoba czy nie.

 

Gdybyś pisał poprawnie, to nigdy byś tak nie stwierdził. Jednak zamiast zrobić coś w tym kierunku, Ty wolisz narzekać, jaki to polska język trudna język jest. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To że można się czegoś nauczyć, oznacza, że trzeba to skomplikować? Dziwna motywacja. Język i jego piswoania jest obowiązującym wszystkich obywateli RP bez względu na to czy sa zdolni czy nie zdolni. Więc jak ma wszystkich obowiązywać niech będzie dostosowany do wszystkich albo niech nie będzie obowiązującym w RP, bo mam już serdecznie dosyć wymysłów rządu czy państwa i nakładania kolejnych obowiązków aby człowieka tylko czymś zająć. W tym wypadku wkuwania regułek na zdublowane litery. Przecież można by ludziom tego oszczędzić skoro wymowa ich jest taka sama a była różna dawno, dawno temu.

 

List motywacyjny... no i co? Twój list, Twój problem. Jak ktoś nawali byków to go nie przyjmą i tyle a le to nadal nie upoważnia do wyśmiewania ludzi na forum jak w gimbazie czy podstawówce. Ludzie po 30 lat a poziom 15 lat niższy...

Edytowane przez Kotecek
Link to post
Share on other sites

Język jest obowiązującym wszystkich obywateli RP bez względu na to czy sa zdolni czy nie zdolni. 

 

Ty jesteś zdolny nauczyć się poprawnej polszczyzny. Problemem jest fakt, Ci się nie chce.

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Czy to jestem zdolny do tego oznacza, że muszę więcej czasu na jakąś niepotrzebną bzdurę marnować. Zawsze miałem obniżane oceny za wypracowanie za jakieś ó czy rz. I po co to? Miałem napisać na zadany temat ale jakieś pierdoły były ważniejsze. Po co to komu? Jaki tego jest sens w XXIw.? Język jest dla ludzi czy ludzie dla języka? Po co coś ma być proste skoro można to skomplikować... będzie ciekawiej...

Link to post
Share on other sites

 

 

Zawsze miałem obniżane oceny za wypracowanie za jakieś ó czy rz. I po co to? Miałem napisać na zadany temat ale jakieś pierdoły były ważniejsze. Po co to komu? Jaki tego jest sens w XXIw.? Język jest dla ludzi czy ludzie dla języka?

 

Chłopie weź Ty ku**a stąd wyjdź.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Zawsze miałem obniżane oceny za wypracowanie za jakieś ó czy rz. I po co to? Miałem napisać na zadany temat ale jakieś pierdoły były ważniejsze.

 

A ja jakimś cudem nie, więc wychodzi na to, że jednak można się tego nauczyć. Upraszczanie języka do granic możliwości też do dobrego nie prowadzi. 

Link to post
Share on other sites

Nigdy w życiu nie spotkałem większego ignoranta, nie mieści mi się w głowie to co mówisz. Wiele razy lądowałem w tym temacie, oczywiście robię błędy a jedyny kontakt z językiem w tej formie mam przez forum. Widząc cytat w temacie było mi głupio przez co staram się częściej myśleć gdy przelewam swoje myśli na ekran monitor i nie obwiniam wszystkich poza sobą.

Link to post
Share on other sites
A temat o ortografii nie służy do dyskusji o niej tylko do

Ten temat nie służy do dyskusji o tym, że szkoła podstawowa jest za trudna. Ty nawet nie jesteś w stanie pojąć istoty tego tematu. Tematu założonego i prowadzonego głównie przez trzy osoby, mst, Nowaja oraz mnie w celu zwrócenia uwagi na analfabetyzm na forum, brak ambicji do pisania poprawnie, brak poszanowania ojczystej mowy. Temat nie powstał w celu wyśmiewania, temat powstał w celu zwrócenia uwagi na istotny problem, oraz pomoc niektórym osobom w poprawie swoich niedociągnięć.

 

Dlatego właśnie, znakomita większość osób przychodziła tu, podziękowała za znalezienie błędów i je poprawiła. Natomiast zdarzały się też zatwardziałe buce, twierdzące, że ortografia to głupota a oni mogą pisać jak chcą. Jeszcze żadnemu nie udało się tego rzeczowo potwierdzić, czy udowodnić że ich światopogląd ma rację bytu.

 

Dochodzimy więc do prostej diagnozy - Ty jesteś zakompleksionym debilem, który przychodzi tu drzeć japę o tym, że poziom w podstawówce jest za trudny, zakompleksionym dlatego, że masz ewidentny problem z tym, że coś co jest za trudne do opanowania przez ciebie powinno być sprowadzone do poziomu niżej. Jesteś nieambitnym, śmierdzącym leniem, nieoczytanym i niepiśmiennym chamem, który otwierając gębę i wyrzucając z siebie te bzdury robi tylko krzywdę innym osobom które też mogą mieć problemy z nauką i nagle zobaczą to, że jakiś ignorant i nieuk obrał inną ścieżkę - buntu przeciwko pisaniu poprawnie. 

Tak abstrakcyjna idea mogła wyjść tylko od osoby ograniczonej umysłowo w stopniu znacznym, jesteś zakałą tego społeczeństwa, zagrożeniem dla rozwoju i nie powinieneś mieć prawa do głosu choćby ze względu na potencjalne ogłupienie innych ludzi w koło.

 

E: A ta nowoczesność i pomoc XXIw. jest obecna w formie auto-korekty i słownika online. Kilka lat temu nie było takich usprawnień, ja uczyłem się j. pol. bez nich i podołałem, teraz jest to jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Nic tylko się cieszyć.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiecie… patrzę tak sobie i widzę, takie zakompleksione jakieś kolesiostwo, które sobie siedzi w necie i wyszukuje forum a potem cytuje błędy użytkowników a potem się na dym spuszcza jak jakaś gimbaza. 

Kotecek, byłbym zobowiązany, gdybyś bardziej precyzował odbiorców treści zawartych w Twoich postach, gdyż ja również cytuję w tym temacie osoby popełniające błędy, a w obecnie prowadzonym przez Ciebie dialogu, aktywnie nie uczestniczę.

Thx.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up Spóźniłeś się, byłem pierwszy.  :>

 

Ja napiszę krótko. Gdyby wszyscy mieli tok myślenia Kotecka, to człowiek do dnia dzisiejszego mieszkałby w jaskiniach. 

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

@Tycha. Fajnie, ze tak miałeś ale tak nie każdy ma. Moja mam skończyła studia i czyta książki a byki robi. Ja jestem po studiach podyplomowych i czytam książki i nadal się zastanawiam jak coś mam napisać. Ortografia nie jest logiczna. Polega na pozostawianiu wielu naleciałości, których trzeb wyryć na blachę. Taki uszczęśliwianie ludzi na siłę. To powinno by logiczne ale ten świat jest z du*y poukładany i tyle.

Link to post
Share on other sites

Język polski to piękny język i nie kaleczmy go. Wielokrotnie w pracy poprawiam klientów robiących dziwne błędy lub nagminnie używających angielskich słów tam gdzie mamy nasze polskie odpowiedniki. To samo się tyczy polskich znaków.

 

Jeśli teraz nie będziemy zwracać na to uwagi to tak wychowamy swoje dzieci, a jak one wychowają swoje?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Sid... masz swoje poglądy. Spoko. Ale jak napisałem pierwszego posta to odpisywanie

 

 

Wpełznij z powrotem pod kamień spod którego wylazłeś i prowadź sobie dalej sielskie życie idioty, zostawiając takie uwagi dla siebie.

chyba jest nie na miejscu. Nie muszę się z Tobą zgadzać a Ty ze mną ale to nie oznacza, ze tak moderator forum może do nie pisać. Nie akceptuje wielu rzeczy, bo zostają one zarzucane i tyle. Nie muszę wyznawać Twoich idei i nie jest to argument do pisania tak jak Ty piszesz, chociażby w ostatnim poście. Wgl Twoja postawa w stylu że nie ma opcji sprzeciwu i posiadania innego poglądu jest żałosna ale też niestety reprezentowana przez kilka osób na forum. Wgl nie mam obowiązku bycia takim jak Ty i nie czuje się przez to gorszy.

 

O zakompleksionych to było do Sida i Nowaja. Ale to chyba gdzieś tam ująłem.


 

 

Jeszcze żadnemu nie udało się tego rzeczowo potwierdzić, czy udowodnić że ich światopogląd ma rację bytu.

Oczywiście Twój światopogląd ma rację bytu... Wg Ciebie oczywiście. To jak dogmat w kościele katolickim. Tak jest bo tak i masz w to wierzyć bezkrytycznie i niedyskutować.... Napisałem, że można tym ułatwić życie. Nawet jak sie tego można nauczyć to po co coś komplikować, a raczej zostawiać skomplikowane.

Edytowane przez Kotecek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...