Skocz do zawartości

UEFI i nielegalny system.


Recommended Posts

Przykładowo najtańszy windows 7 home premium wersja box kosztuje niecałe 500zł natomiast wersja oem 370zł tylko że w oem przypisuje się do płyty głównej. Więc wymieniasz płytę to wymieniasz też windowsa.

Gdyby microsoft sprzedawał windowsa 7 home premium powiedzmy w cenie 300zł i można by tego windowsa instalować na 3 komputerach w domu to wielu ludzi obecnie posiadających pirata by się na niego przesiadło dla świętego spokoju. A dzięki temu nawet microsoft by więcej zarobił bo była by większa sprzedaż.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

oem przypisuje się do płyty głównej. Więc wymieniasz płytę to wymieniasz też windowsa

W kwestii formalniej nie do płyty głównej ale do systemu komputerowego. System komputerowy to płyta gł. cpu, pamięć i dysk. Aby licencja była ważna nie można dokonywać istotnych czyli tworzących nową jakość zmian w takim systemie. Można natomiast wymienić pojedyncze komponenty w tym płytę gł. jeśli ta np. ulegnie awarii.
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo licencja OEM przeznaczona jest dla producentów tzw. integratorów systemów (którzy mają później prowadzić suport dla niej), i może być sprzedawana tylko z nowymi komputerami. Jako taka w ogóle nie powinna być sprzedawana w "normalnej" dystrybucji czytaj w sklepach :P.

Link to post
Share on other sites

wszyscy piszecie o tym, że jeżeli ktoś ma kasę na kompa to ma i na system. a oo cholerę dawać aż 400 zł czy nawet 600 za tak go*****y system jaki robi ms? ja pirace i mi jest dobrze. jeżeli chodzi o uefi i pirat to nie ma problemu.

Skoro uważasz, że jest "gó*****y" to dlaczego w ogóle go używasz? Przecież są inne systemy darmowe i płatne, nie musisz używać akurat Windows. Piracenie to po prostu brak szacunku dla cudzej pracy i własności. Nie podoba Ci się - nie używasz proste. Zresztą dla mnie jest to dość dziwne zachowanie używać coś z czego nie jest się zadowolonym - toż to masochizm :roll:.
Link to post
Share on other sites

Skoro uważasz, że jest "gó*****y" to dlaczego w ogóle go używasz? Przecież są inne systemy darmowe i płatne, nie musisz używać akurat Windows. Piracenie to po prostu brak szacunku dla cudzej pracy i własności. Nie podoba Ci się - nie używasz proste. Zresztą dla mnie jest to dość dziwne zachowanie używać coś z czego nie jest się zadowolonym - toż to masochizm :roll:.

Kolego, Ty jesteś taki głupi czy tylko udajesz?

Link to post
Share on other sites

Czyli płacisz 300zł za kajdanki na własny sprzęt. Dziwie się że wciąż znajdują się ludzie którzy bronią takiego systemu...

Wcale nie bronie tylko proponuje rozwiązania bardziej ludzkie. Jak na razie windows proponuje tak jak piszesz kajdanki na własny sprzęt w dodatku bardzo drogie. A windows 8 może spowodować że ludzie zaczną wybierać alternatywne oprogramowanie. I miejmy nadzieje że tak będzie.
Link to post
Share on other sites

Wcale nie bronie tylko proponuje rozwiązania bardziej ludzkie. Jak na razie windows proponuje tak jak piszesz kajdanki na własny sprzęt w dodatku bardzo drogie. A windows 8 może spowodować że ludzie zaczną wybierać alternatywne oprogramowanie. I miejmy nadzieje że tak będzie.

Akurat z Tobą to się zgadzam.

W przeciwieństwie do tych uważających że ceny windowsa są okej i jest to godna cena za wykonaną pracę.

Link to post
Share on other sites

"Skoro uważasz, że jest "gó*****y" to dlaczego w ogóle go używasz? "

A mam na linuksie siedzieć i patrzeć jak inni grają, a ja nie? Niestety, ale na windowsa jest więcej aplikacji.

@Edit

już ktoś to pisał. :D Także zgadzam się z kolegą dwa posty wyżej.

 

Ale dobra, temat był czy system zadziała. Zadziała. dalsze rozkminy o ms i windowsach możemy kontynuować na sb, żeby tematu nie zaśmiecać.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...