Skocz do zawartości

Pamięć RAM - Problem


Recommended Posts

Witam wszystkich. Pomogliście mi juz wiele razy i wiem ze również tym razem się na was nie zawiode. Miałem wczesniej ram CORSAIR - system sie zawieszał. Kupiłem sobie kość Goodram 4gb 1333MHz i wyjałem corsair (2x2). Komputer dalej sie zacina. Daje timingi takie jakie podaje producent, czyli 9-9-9-20 i dalej sie zacina. Co śmieszne kupiłem jeszcze jedna kość 4GB goodram i dalej to samo. Jakieś pomysły? Chce ten komputer sprzedać. Wszystko jest w porzadku a tylko te zwiechy mnie irytują i takiego go nie oddam zeby inna osoba sie irytowała.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzam tym memtestem: http://www.programosy.pl/program,memtest.html jestem juz przy 115 %. Napięcia pamięci mam na AUTO i wcześniejsze 1.40 / 1.45 / 1.50 / 1.55 / 1.60 / 1.65 nie dawały zadnych popraw. Procek i3-530. Płyta ASUS P7H55. OS Windows 7 64Bit. Bios najnowszy. Co z tym XMP? Nie wiem za bardzo co to i gdzie to. W jaki sposob sprawdzic dysk?

 

Poważnie nie juz nikogo kto mogłby coś wymyślić?

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, że przy 1333mhz są takie problemy. Może spróbuj całkowicie zresetować ustawienia płyty. Przy 1333mhz powinno wszystko chodzić na Auto.

Tak się zastanawiam czy to na pewno jest problem pamięci. Może to być również problem z zasilaniem. Jak wygląda „zacięcie”? Windows coś wyświetla czy od razu się komp resetuje?

Link to post
Share on other sites

Formatowałem 3 razy. Są do FREEZY. Sam musze go zrestartować. czasami dzwięk sie też zawiesza, a czasami dzwięk leci a obraz sie zawiesza. Do wyboru do koloru. na 3 kościach ram to samo. Wszystko na AUTO. Ustawiałem tez MEM OK. Tym guzikiem na płycie asusa. Zobacze tym skanem dysku tak jak wormadam napisał. Zobaczymy czy cos z tego będzie.

 

Okej. Zrobiłem HDTune i mam 100% działających obszarów na dysku. Zrobiłem również Prime95 i sie wysypał po 2 minutach. Porobie jakieś OCCT, może pod 100% obciążeniem problem wyjdzie na jaw. Macie jakies pomysły jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Nic sie nie przegrzewa. Właśnie skonczyłem Memtesta i 0 problemow. Tak samo chodził OCCT przez 6 godzin z primem95 i tak samo NIC. Komputer w stresie 60 stopni. A wyłączyłem go, za 15 minut włączyłem po tych wszystkich stresujących testach i sie scioł XD na IDLE. Nawet przeglądarka nie była włączona.

Link to post
Share on other sites

A jaki masz zasilacz? Być może daje za małe napięcie na sloty od pamięci DIMM

Ślepy ? :roll:

XFX Core 650W - jego zasilacz

Zobacz czasem na sygnaturkę zanim zadasz dziwne pytanie :pajac:

 

Co myslicie o zasilaczu? Płycie głownej?

To raczej nie zasilacz .

Zresetuj bios i sprawdź.

 

Wywal jeszcze GPU i sprawdź na zintegrowanej jak się będzie zachowywał .

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Napisałem we wcześniejszym poście.

Płyta głowna P7H55

i3 530

Chieftec 450W

Restartowałem BIOS 21389612371251627375126 razy, aktualizowałem na najnowszy. Najnowsze stery. Każdy test stresujący komputer przechodzi 100% sprawnie. A jak sobie tylko odpalam zeby poczte sprawdzic to sie zawiesza. Nawet czasami jest napisane ze OVERCLOCKING FAILED F1 to change the settings.. - tyle ze wyskakuje to w momencie kiedy bios jest ustawiony na default. Śmiech troche.

Edytowane przez GothamNeedsMe
Link to post
Share on other sites

Jeśli dla Ciebie to nie problem to fajnie jakbyś sprawdził czy któryś pin w sockecie nie jest wygięty. Wygięty pin mógłby powodować podobne efekty. Najlepiej porobić zdjęcia socketu jakimś lepszym aparatem i przejrzeć je na innym kompie na dużym zoomie. To tylko taka moja mała sugestia.

Link to post
Share on other sites

Takie numery również może robić jakis sterownik customowy lub urządzeń peryferyjnych np. u mnie pod WIN7 był problem z sterami od X-FI Gamer'a i zawsze zawieszał się przy wyłączaniu (może raz na 5 udało się normalnie wyłączyć). Powodem mogą być obluzowane kości DDR też to przerabiałem xD, ale płyta była warta 99,90 ;) jak z marketu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...