Skocz do zawartości

[Burza muzgów] Jaki odtwarzacz multimedialny do telewizora ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość effendi360

Siemanko;

 

Chciałbym aby użytkownicy odtwarzaczy multimedialnych wypowiedzieli się na ich temat.

Na razie jestem kompletnie niezdecydowany ale najbliższy mojemu sercu jest Phillips HMP5000.

Nie interesują mnie funkcje sieciowe czy wodotryski.

Priorytetem dla mnie jest oglądanie bez żadnych zacięć filmów w 1080p oraz 3D SBS.

Ma tez czytać wszystkie popularne formaty plików.

Zapraszam do dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się ;) bo akurat też się rozglądam za jakimś odtwarzaczem, bez Wi-Fi, ale może z czytnikiem SD.

Czytający popularne formaty (dobrze jakby .mkv) i napisy z polskimi znakami.

Może coś z serii Asus OPlay ? był kiedyś taki fajny odtwarzacz 8level MediaThor HD.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Patrzyłem na nie ale ponoć mają koszmarne problemy z softem. Trzeba też patrzyć czy łyka H264 bo właśnie wiele playerów nie, a to teraz bardzo popularny format. Myślałem nad czymś z górnej półki jak np Emtec Movie Cube D850H albo Hyundai M-Box ale nie wiem czy jest sens tyle bulić. Alternatywą dla wymienionego wyżej HMP5000 jest model HMP3000 - właśnie ponoć tylko różnią się brakiem wifi w niższym modelu.

Link to post
Share on other sites

Ten Emtec to już raczej 2x więcej ile bym miał przeznaczyć na to, nie wiem czy jest sens. Potem i tak z większości rzeczy się nie korzysta...

Może coś jak WD TV Live HD, lub takowy ciekawie się zapowiada.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

takowy ciekawie się zapowiada.

Ciekawie się zapowiadał może ale jedna z opinii:

 

"brak możliwości założenia konta google = brak dostępu do "marketu" - logowanie przez www ...... jak ktoś ma dużo czasu to spox :/ - kanały w HD dekoduje czasem płynnie czasem nie, zatrzymanie odtwarzania filmu *.avi = brak synchronizacji dźwięk/obraz , zawieszanie się w czasie oglądania telewizji też nie jest rzadkie. Polskie znaki z klawiatury - mażenie. W opisie jest opcjonalne wi-fi - możecie testować z różnymi kartami - jak znajdziecie taką co zatrybi to napiszcie . Aplikacja odpowiedzialna za telewizję bardzo nie lubi np: układania kanałów - wywrotka gwarantowana. Dla jasności - ten opis dotyczy urządzenia z najnowszym softem ! Podsumowując - całość chodzi mozolnie, potrafi się zawiesić i jest mega niedorobiona - kolejny bubel nie wykonujący porządnie nic co miał robić w założeniach."

 

 

Więc odpada.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Tylko cena. Słusznie wormadam pisze, że nam nie trzeba wodotrysków, za które zapłacimy a nie będziemy z nich korzystać. Kurna, szukam jakiegoś info na temat tego 3d SBS i hmp5000 :/

Generalnie to on jedynie ma odtworzyć plik, bo 3d i tak włączam w tv - przynajmniej na bestplayerze tak jest.

Chodzi tylko o to czy on dźwignie plik z takim bitrate.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gadając o odtwarzaczach multimedialnych nie można pominąć świetnego sprzętu zrobionego przez LG: http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/sieciowe-odtwarzacze-multimedialne/LG-DP1WPBC.jsp

 

oferuje duże wspomaganie dla wielu formatów danych, odtwarza nawet mkv.

 

Cena tego cuda poszła ostatnio trochę w górę, pewnie nie docenili jego przydatności wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś kiedy będzie dostępny w sprzedaży Sony NSZ-GS7?

http://gadzetomania.pl/images/2012/01/NSZ-GS7_bty03_610x403.jpeg

Podobno w SonyCenter ruszyły zapisy od 21go lipca ale póki co ani widu ani słychu. Mam poprzednika ale przyznam, że na dzień dzisiejszy już brakuje mu sporo rzeczy. W USA jest dostępny już od dłuższego czasu ale import + zabawa w zmianę napięcia - jak dla mie za dużo zabawy ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...