Skocz do zawartości

Składanie komputera


Recommended Posts

Siemano,

 

 

Dziś przyjechały do mnie części (tzn. cały komp) i teraz mam problem z podłączeniem tego wszystkiego. Tyle tych kabli i sam nie wiem gdzie co i jak. Jakieś porady?

 

 

Płyta: MSI Z77A-GD43

Procesor: i5 2500k

Karta: Gigabyte HD7850

Dysk: Seagate 1TB

Napęd: Asusa, ale nie pamiętam jaki dokładnie :P

Zasilacz: Be Quiet! PurePower L8 730W

Chłodzenie: Macho rev.2 Hr-02

 

 

Proszę was o pomoc, na prawdę :P. Sam nie wiem co gdzie i jak podłączyć :D.

 

up. zależy mi na czasie.

Link to post
Share on other sites

Jak mam się nie załamywać? Ja już na to nie mam siły. Jest ktoś, kto ogarnia ten temat i ma steama/skype/ts? Na prawdę potrzebuje pomocy, bo jeszcze chwila i pewnie zamiast złożyć, to to rozwale...

 

 

Pomóż ktoś człowieku... Ja się chyba kategorycznie zapier***e jak coś źle zrobię i przeze mnie nie będzie chciał chodzić.

 

W końcu dzięki pomocy pewnego dobrego człowieka udało się złożyć kompa i już działa.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Przecież w pudłach są instrukcje, MSI ma tak dokładne, kolorowe poradniki gdzie podpiąć jaki kabel pod mobo że nawet koń by złożył.

 

Poza tym, traktuj to jak klocki lego dla dużych dzieci i nie szukaj spoilerów... przeto radość w metodzie prób i błędów %-)

Link to post
Share on other sites

Też miałem problem szczególnie z podłączeniem tych ledów i innego badziewia do płyty -.-

Niedokładne instrukcje :)

 

Ale złożyłem wszystko prawidłowo. Po prostu wyciągnij te wszystkie dokumenty i tam nawet jak wszystko pisze niedokładnie to rozkminiaj to i powoli składaj. Tylko nie połam pinów procka, musi w takie wypustki trafić ;)

 

Oglądaj sprzęt i powoli składaj. Staraj się nic nie na siłę, chociaż i tak czasem trzeba -.-

Mi się udało - pierwszy raz składałem i to taki z mojej sygnaturki, chodź nie powiem, nie wiedziałem co się stało a na samym kocu zapomniałem całkowicie o ramach na śmierć (możliwe przez to że już późno było) ; D

 

Ale widzę że już złożyłeś tak więc gratulacje ;)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za pomoc :). Poradziłem już sobie z pomocą z tym wszystkim przy pomocy jednej osoby na gg. Wszystko chodzi pięknie. Najwięcej problemu sprawiało zamontowanie Macho, bo ja głupi zamiast przed włożeniem płyty je zamontować, to zamontowałem w środku obudowy :P. Koniec końców wszystko wyszło pięknie. Później miałem problem z bootmgr jak bootowałem płytkę od Windowsa, ale sobie poradziłem i już ostatecznie siedzę na nowym sprzęcie.

 

sid - właśnie, że te instrukcje są czarno-białe i ciężko się w nich połapać :P. Największy problem o dziwo sprawiło Macho i ich super instrukcja.

Rexlu - prawda, prawda, prawda! Tak samo z tym miałem problem. Z tymi wszystkimi power ledami, powerami, resetami itp. Nie dokładna instrukcja i nie zawsze dobrze pokazywała jak co robić. Nie dziękuje :).

Patrick - dziękuje. Jednak poradziłem już sobie ;). Jednak mam pytanie dotyczące AC' 97 od Fractala odpowiadające za dźwięk chyba. Kabelek HD Audio olałem, bo ciężko wchodził, a nie chce na siłę. W takim razie biorę AC i o dziwo lekko wchodzi, ale dalej nie mam dźwięku. Stery z płyty MSI zainstalowane i nic. Jeszcze porozkminiam. Druga sprawa, to po włożeniu kabelka od USB na przednim panelu nie chce jakoś komp się uruchomić i tyle. Sam kabelek olałem, bo zbędne mi USB 2.0. Mam aktualnie 3.0 i jest gitarka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...