Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam - powoli szukam czegoś z tabletów do 1000zł, ale niestety moje wymagania są duże, a wiedza słaba. Mam kilka wymagań i chciałbym abyście mi coś poradzili.

Najważniejsze dla mnie w tablecie ma być kilka rzeczy :

- pojemna długo trzymająca bateria

- obsługa jak największej liczby formatów video

Ciekawym dodatkiem mógłby być modem 3G lub nawet tuner TV.

Czytałem ostatnio o nowych dość tanich tabletach z tuneremi cyfrowej TV, ale nie łączy się to najczęściej z modemem do neta lub trwałością baterii. Tablet będę w 80% wykorzystywał do oglądania filmów.

W grę wchodzą tylko nowe sprzęty, a nie używane z allegro. Nie potrzebiję w nim aparatu, gpsa ani kamery. Nie potrzebuje także funkcji telefonu.

Może coś poradzicie ?

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nie jestem ci w stanie polecić nic w tej cenie. Porządne tablety które mają służyć dłużej niż jeden rok + być przyjemne w użytkowaniu zaczynają się od 1500-2000 zł.

Do wyżej wymienionych zastosowań poleciłbym ci Asusa Transformera jednak jest on o 800 zł droższy niż wynosi twój budżet.

Jeżeli poważnie zastanawiasz się nad kupnem porządnego sprzętu to nie pozostaje nic innego jak zwiększyć budżet...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie znalazłem dwa, które by mi odpowiadały:

- Archos 8.0 G9 Turbo 16GB (brak neta, ale ma slot na modem usb)

- Samsung P3110 Galaxy Tab 2 7.0 (ma net wbudowany i niby lepszy ekran)

Oba w cenie poniżej 1000zł.

Jakieś sugestie ?

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

gogoartur - powiedz mi coś na temat tego samsunga.

Interesuje mnie zwłaszcza jego czas na baterii w trakcie oglądania wideo (chciałbym, aby chociaż 2-3 filmy pociągnął). Tablet ma mi zastąpić laptopa w dłuższym pobycie poza domem. Nie chcę śmigać z ogromniastym laptopem w torbie tylko z małym poręcznym ekranikiem tabletu. Z tego co widziałem samsung w najtańszej wersji ma tylko 8GB pamięci i niby brak modemu. Czy masz może wersję z modemem ? Jak się sprawuje w necie przy zwykłym czytaniu stron www ?

 

Jest jeszcze jedno ALE co do samsunga - nigdzie nie mogę się doczytać czy ma obsługę napisów w filmach.

A co do Archosa to właśnie zobaczyłem, że jest jego test na benchmarku i wypada rozsądnie z małymi problemami ze słabym ekranem (kąty widzenia).

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wyświetlacz w p3110 to ma dobre kąty widzenia, ogólnie jest dobry jak na tą cenę. Jeśli chodzi o baterię, to trzyma dość długo, mi na cały dzień ciągłej zabawy wystarcza. Wydajność jest zadowalająca, sam nie gram w te najbardziej wymagające gry,na to co instaluje chodzi bez zająknięć. Ja mam wersję samo wifi, 3G używam w iPad, a jego tylko po mieście. Jestem z niego bardzo zadowolony, nie mam powodu, by narzekać.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem i zamówiłem - ciut drożej :

- ARCHOS 101 G9 TURBO ICS 8GB

 

Już mówię dlaczego - widziałem w komputroniku wyłożonego na pokaz Samsunga Galaxy Tab 2 7" i stwierdziłem, że do filmów to jest za mały (zwłaszcza widoczność napisów). Archos 80 G9 8" w jednym ze sklepów był na miejscu, ale praktycznie wszędzie nawet w internecie jest w starej wersji - G9 lub G9 Turbo (1GHz x2 lub 1,2GHz x2 z 512MB RAM), oraz starszym softem z pudełka - dołożyłem więc 200zł do wersji 10" (lepsza rozdzielczość ekranu), oraz pewnych 1,5GHz x2 oraz pewnego 1GB RAM.

Wiem, że ekran (kąty widzenia) i kamerkę (totalnie mnie nie interesuje) od samsunga ma słabsze, ale tak jak pisałem - interesuje mnie tylko oglądanie filmów w podróży lub pracy, w warunkach gdzie nie mogę zabrać ze sobą laptopa.

Testów poczytałem sporo, wszędzie były podobne, bateria 5-7h filmów HD i bez problemów z różnymi formatami video, a to jak dla mnie dobry powód do zakupu. W internecie są już także dostępne firmowe modemy do internetu na USB pod ten tablet w cenach bardzo przystępnych od 170-220zł w zależności od sklepu. Jak będę potrzebował to zawsze się kupi, z galaxy tabem tu byłby problem i ogromna różnica w cenie 3G/bez 3G ok 300-400zł.

 

Sprzęcik dojechał - dokupiłem kartę 32GB i jestem bardzo zadowolony.

Jedyny minus to tak jak w większości testów - jakość obudowy. Wydaje się delikatna i bardzo plastikowa.

 

Dziś dokupiłem do niego - Archos G9 3G Stick - czyli firmowy modem do internetu na USB, do tego Play na kartę i wszystko śmiga jak powinno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...