Skocz do zawartości

Ile zajmuje Win 7 Ultimate x86 po zainstalowaniu na partycji ?


Recommended Posts

KubaZiom, moje pytanie jest ukierunkowane na rzeczywisty obszar dla, podkreślam - samego systemu i w gruncie rzeczy interesuje mnie tylko ta informacja.

 

Czytałem, że system się rozstasta itd, więc w miare możliwości chce przydzielić maksymalnie dużo miejsca dla optymalnej pracy systemu, tak samo jak w miarę jak najmniej by zostało jak najwięcej miejsca :D

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

x86 to to samo co x32 ;) W temacie kolega napisał x86 (32bit), a pyta o 64bit, WTF? %-)

No to cały na system daj programy poinstalujesz

KubaZiom, moje pytanie jest ukierunkowane na rzeczywisty obszar dla, podkreślam - samego systemu i w gruncie rzeczy interesuje mnie tylko ta informacja. Czytałem, że system się rozstasta itd, więc w miare możliwości chce przydzielić maksymalnie dużo miejsca dla optymalnej pracy systemu, tak samo jak w miarę jak najmniej by zostało jak najwięcej miejsca :D Pzdr

Gościu coś kręcisz :S

 

Po co partycjonujesz dysk SSD o pojemności 60 GB? Dostałeś dobrą rade od kubaziom73 a Ty dalej swoje.. cokolwiek. Mylisz do tego wersje 32 bit z 64..

 

PS. Wytlumacz po co Ci ten podzial dysku dla windowsa %-)

Link to post
Share on other sites

Pomyliłem się, zdarza się :) chodzi mi oczywiście o system 64bitowy :)

 

A partycjonuje tylko dlatego, że to mój jedyny dysk, który posiadam i chce wykorzystać go najlepiej jak tylko potrafię stąd moje zapytanie o wielkość do przydzielenia, bo chce zaoszczędzić tyle miejsca ile tylko się da nie robiąc babola.

 

Peace

 

EDIT: lubie mieć osobno przydzielone miejsce na system i na 'inne' stąd ten podział :)

 

Edytowane przez JoeFryzjer
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

system 40 GB utrzymywany w średnim stanie.

że lubisz porządek to utwórz foldery i tyle. Na zwykłych dyskach tworzyło się partycje i bardzo często stosowana zasadą było aby partycja systemowa była tylko na system ogónie system+programy i aby jej rozmiar nie był zbyt duży co miało na celu zwiększyć szybkość działania dysku. na "mniejszej" powierzchni szybciej wyszukiwał potrzebne dane. W przypadku dysków SSD które są szybkie takie zabieg nie jest konieczny. W dużym dysku można się w to bawić w Twoim przypadku dałbym sobie z tym spokój.

Link to post
Share on other sites

U mnie 38 GB po kilku miesiącach. Na dysku są też programy (chociaż te bardziej krowiaste instaluję na innej partycji).

Ewentualnie możesz sobie zrobić LVM. Wtedy możesz dowolnie zmieniać rozmiary partycji, ale taka zabawa ma tu mały sens.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...