Skocz do zawartości

Gaming Machine LGA 1156


Recommended Posts

Mnie też podchodzą bardziej stery ATi :D^^

Sam widzisz, tak to już jest w tym życiu :D gdybyś nie opuszczał lekcji religii i co niedziela chodził na modły to byś wiedział że Intel i nvidia Pany :P:wariat:

Kanapkę sprzedaj, póki jeszcze coś warta :(

Nie teraz, nie stać mnie na wymianę grafy u siebie i u Młodego. Gdybym teraz sobie coś zapodał to kanapka ląduje u syna. Ale to plany już chyba na przyszły rok.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co da to wrzucę, chyba że _nick_ w imię zasady bycia anty-MJ wytnie cały temat w pień :menda:

 

Dobra, leci całość duża prosto od MJ'a :jupi:

 

"Witam szanownych kolegów i piszę z domu "wielkiego brata" bowiem jak wszyscy wiedzą jestem na banicji i miewam okresowe problemy z zalogowaniem na BMK. Spawa maszyny Młodego ruszyła z miejsca i z tego powodu aktualizuje temat przy wielkiej pomocy moich kolegów, którym to jestem wdzięczny bardzo.

 

Wracając do meritum, wykonany przeze mnie nowy szlif coolera okazał się bardzo dobrym pomysłem. Ciepło oddawane jest z procka bardzo sprawnie a po stresie bardzo szybko wraca do normy. Niestety dopadła mnie bieda poświąteczna i pewnych rzeczy jeszcze nie ukończyłem lub z nich zrezygnowałem na ten czas.

 

Procek wyraża chęć współpracy i cały czas nad tym pracuje ale największą frajdę mam z pamiątek, nie są wybitne (2000MHz 9-9-9-27-1T) ale bardzo ładnie daje się pobawić dzielnikiem i bez większego problemu wkręcają się na 2200MHz przy standardowych timingach i napięciu 1.7V co mnie cieszy i wróży dobre OC tych kostek. W tej chwili jednak bardziej się skupiam na CPU i mam nadzieje w szybkim czasie dojechać w okolice 4GHz co w zupełności mnie zadowoli. Procek docelowo ma tyrać z zegarem 3.5GHz~3.7GHz ponieważ Młody tylko puka w giercały. Postanowiłem zrobić dobry uczynek i oddałem mu kanapkę, w komplecie z i7 860 wynik w 3DMark06 jest na poziomie 20.000pkt.

 

Niech jakieś foty przemyci jeszcze

Nowe fotki powinny się pojawić w niedziele / poniedziałek...

 

A tu aktualny stan prac nad OC

http://img442.imageshack.us/img442/329/screenhunter05jan201555.th.jpg

 

Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i mała prośba...możecie czasami postawić mi kolejkę w Karczmie :menda:

 

P.S. Co do sprawy banicji to jest tak, teraz odpoczywam bo jest mi na rękę a potem zobaczymy. Mam już jasny plan ale jeszcze za wcześnie na szczegóły.

 

"

Link to post
Share on other sites

Macie część drugą :D

 

"Witam ponownie koleżanki i koledzy ;)

 

Prace nad OC zakończone a wynik zamieszczam poniżej, ogólne wrażenia są bardzo pozytywne. Procek z łatwością się wkręca na obroty i nie sprawia większych problemów, z braku czasu na dłubanie w nieskończoność podałem gadzinie tyle papu że bez problemu przeszedł dziesięciominutowy test OCCT. Dlaczego taki test i krótki czas...jak wiecie sporo czasu siedzę na Benchit.pl i kręcę pod ich barwami. Ostatnio była zmiana programu do sprawdzania stabilności z Prime95 właśnie na OCCT 3.1.0 i test 10min. Large Data Set.

Teraz poszukam złotego środka (wydajność / stabilność) i uroczyście przekaże maszynę Młodemu. Zostały jeszcze drobne prace np. układanie kabli, regulatory wentyli itp. ale to już detale.

 

Pozostaje mi tylko problem zakupu grafy do mojego pieca ale to chyba dopiero jak zadowolę zwycięzców USS (odsłona pierwsza).

 

A teraz deczko odpowiedzi :

To pewnie dlatego MJ wziął Core i7-860! Bo jest czarny! A ja się zastanawiałem po cholerę on kupił takiego procka

Wydało się :P

@torture

Już trochę się znamy i wiesz jakie mam podejście do tematu, jestem entuzjastą i wcale się tego nie wstydzę.

Moim zdaniem to jest ponadczasowa złota myśl, głoszona także przez autora tematu

MJ prędzej by chyba kompa sprzedał niż kupił ATi, a tym bardziej - procek od AMD

Każdego kompa trzeba odpalić guziczkiem, gdybym wsadził do swojego pieca grafę ATI lub co gorsza proc AMD to obrzydzenie nie pozwoliłoby mi go odpalić nawet patykiem...fuj...

 

Intel + NVIDIA = PANY...Amen

 

Wspomniany wynik OC :

http://img690.imageshack.us/img690/4201/screenhunter01jan220025.th.jpg

i 3DMark06

http://img710.imageshack.us/img710/3212/screenhunter03jan220424.th.jpg

 

I to na dziś już wszystko, jeżeli nick "cyrix133" na BMK jeszcze wolny to se go chapnę co by spić rumianek w karczmie.

 

"

+1 :menda:

Link to post
Share on other sites

Kolejna przesyłka :D

 

Witam i zamieszczam fotki prawie gotowego pieca. Jak widzicie poszedłem na pewne ustępstwa i odcień blue został złamany kartą graficzną z czego dumny nie jestem ale takie są prawa ekonomi. Młodemu okolice dwudziestu tysięcy punktów w 3DMark06 na jakiś czas starczą a ja i tak mam chrapkę na jakieś trzydzieści tysięcy we wspomnianym benchmarku. Sprzęt jest na ukończeniu i pozostało mi tylko ładne ułożenie kabli, prawdopodobnie jak tylko finanse na to pozwolą wszystkie wentyle 120mm zostaną zamienione na Gelidy a wnętrze budy zostanie okraszone katodami. Oczywiście dośle aktualne fotki i opis na jakim poziomie zostanie OC.

 

http://img215.imageshack.us/img215/7200/fot1o.th.jpg

 

http://img503.imageshack.us/img503/876/fot2x.th.jpg

 

http://img686.imageshack.us/img686/7002/fot3j.th.jpg

 

Jeżeli macie jakieś uwagi to zamieniam się w słuch.

 

+1 :)
Link to post
Share on other sites

Twój syn wybierał tą budę ? Jeżeli tak to dlaczego nie wybrał czarną w środku z ładnym oknem, a tak PC prezentuje się bardzo ładnie tylko ta karta nie pod kolor, ale to szczegół. Jak już skończysz PC syna to możesz mi też sprezentować taki wydajny sprzęcior :)

 

PS. Ojciec i Syn (entuzjaści)

 

Pozdrawiam ! :D

Link to post
Share on other sites

Kolejna przesyłka - szybka odpowiedź :)

 

Po konsultacjach z kolegą kubbak'iem dałem Młodemu dwie propozycje, albo CM HAF albo Lian Li 2000. Wybrał taką i nic mi do tego, nie chciałem forsować jego decyzji bo i po co. Żeby było śmieszniej, dodam że przez jakiś czas namawiałem go na CM Cosmos ale odmówił.

 

Jak już skończysz PC syna to możesz mi też sprezentować taki wydajny sprzęcior

Marny z Ciebie SPAM'er :P zapomnij...

 

No syn raczej kiepski entuzjasta skoro pozwala ojcu to robić

Interesuje się sprzętem ale nie na tym poziomie co ja, zdecydowanie woli grać.

 

+1 :]:D:)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...