Skocz do zawartości

Gaming Machine LGA 1156


Recommended Posts

Witam

 

Właśnie zaczynam składać maszynę dla syna i postanowiłem w tym temacie zamieszczać relacje z postępów. Wybrałem ten dział ponieważ piecyk jest przeznaczony pod OC i wiele rzeczy jest zmienianych lub ulepszanych.

 

Oto konfiguracja :

 

ASUS P7P55D EVO

Intel i7 860 2.8GHz

Kingston HyperX 2000MHz CL9

Thermalright Ultra-120 eXtreme + 2x Gelid Gamer Fan Wing12 UV Blue

Corsair 2.5" SSD 32GB + Samsung F3 1TB

Gainward GF7800GTX (do wymiany)

ModeCom Volcano 750W

Creative SB Audigy SE

CM HAF Tower RC-932 Black

 

Na pierwszy ogień poszła mateczka, w miejsce badziewnej blaszki został złożony radiator Zalmana ZM-NBF47

 

http://img132.imageshack.us/img132/4609/dscf2860e.jpg

 

W drugiej kolejności została zmieniona pasta radiatora sekcji zasilającej

 

Widok gołej sekcji zasilającej :

 

http://img41.imageshack.us/img41/1206/dscf2875s.jpg

 

I równomierne nałożenie pasty za pomocą karty telefonicznej :

 

http://img43.imageshack.us/img43/4976/dscf2878t.jpg

 

W obydwu przypadkach została zastosowana pasta Noctua NT-H1

 

Na koniec usadziłem proca w gnieżdzie :

 

http://img132.imageshack.us/img132/4720/dscf2887.jpg

 

A cooler został przygotowany wcześniej...(opis w bliżniaczym temacie) viewtopic.php?f=44&t=5638

 

http://img5.imageshack.us/img5/1774/dscf2869j.jpg

 

Jak widzicie wszystkie podzespoły zostały dobrane z klucza "blue" i tak też dalsza budowa będzie przebiegać, włącznie z katodami.

 

CDN...

 

Link to post
Share on other sites

Wiesz... Satysfakcją jest także wykręcić i5 na dużych wartości na powietrzu, a jak nie żałujesz to trzeba było iść w LGA 1366 i i7 975XE :hahaha: W sumie bardzo mnie ciekawi jak kręci się taki 860 :)

Piecyk będzie tylko do grania więc LGA 1366 by było mocną przesadą, natomiast jeżeli chodzi o OC to prawdopodobnie 3.5GHz~3.7GHz styknie. Zamierzam też bardziej się skupić na moddingu niż na wydajności.

Zleży mi na tym aby był bardzo stabilny bo jednak wolę dłubać w swoim.

 

Link to post
Share on other sites

Tylko powiedz, co zrobisz z czerwonym wentylatorem z przodu? Wymienisz zostawisz?

Wentyle zostaną wymienione na "blue" :hahaha:

Będziesz wymieniał kartę na GT200, a może Radeon 5xxx, czy czekasz na Fermi? Jeżeli czekasz, to przynajmniej nie będę sam

Pojadę po taniości, oddam Młodemu EVGA9800 GX2 SSC a sobie zapodam coś z "295" :) mam coś na oku ale nie wiem jak będzie z kasą.

 

Link to post
Share on other sites

Będziesz wymieniał kartę na GT200, a może Radeon 5xxx, czy czekasz na Fermi? Jeżeli czekasz, to przynajmniej nie będę sam

Pojadę po taniości, oddam Młodemu EVGA9800 GX2 SSC a sobie zapodam coś z "295" :) mam coś na oku ale nie wiem jak będzie z kasą.

 

 

Buuu... Czyli sam będę czekał na Fermi :hahaha: Nie lepiej poczekać na jakiegoś GTX395? :> Ja pewnie trochę poczekam, bo premiera jednoprocesorowych będzie jakoś w styczniu/lutym, a na dwuprocesorowe Fermi poczekam jeszcze dłużej :) Mam przynajmniej nadzieję, że warto będzie... A co do 9800GX2 to bardzo dobra karta, ciągle nadająca się do grania we wszystkie gry jakie są dostępne na max detalach i z włączonym AA, więc syn płakał napewno nie będzie z tego powodu :cry:

Link to post
Share on other sites

No oczywiście, do oczekiwania doliczam czas czekania aż się cena ustabilizuje trochę. karta pewnie około 2.5k będzie kosztować, jak zejdzie na 2.2k to wtedy biorę. Jednak te 600zł przy dwóch to jest rożnica :hahaha: A jeszcze jedno... Dlaczego RAMy Kingstona? Są o wiele lepsze marki i tańsze. G.Skill, OCZ :)

 

EDIT: A sorry, zapomniałem... Niebieski :) Ale czarny ładnie komponuje sie z niebieskim :cry:

Link to post
Share on other sites

Cena zbliżona, różnica max 30zł, a pamięci lepszej marki. Bardziej doświadczonego producenta :) I OCZ ma więcej profili JDEC. Jednym słowem tylu profili JDEC w pamięciach DDR3 nie ma chyba żadna inna korporacja. Nie to żebym reklamował, sprawdzałem sam i nie spotkałem pamięci, które miałyby więcej tych profili, a to się przekłada na dobre OC :hahaha: Poza tym Patriot też bardzo dobra firma. Miałem ich pamięci na Phenomie II X4 920 i bardzo dobrze się kręciły :)

Link to post
Share on other sites

Czemu brak WC? Kwestia finansowa? :)

Wiedziałem że ktoś zapyta :P więc tak, w coolin mają komplet bloków na chipset i sekcje zasilania ~trzysta z hakiem a Młody już ma blok na CPU i jakieś drobiazgi.

Ale idzie grudzień i spore wydatki :cry: więc z decyzją czy LC czekam do początku miesiąca a jeżeli kasa pozwoli to tak.

Taki miałem zamiar od początku bo Młody gmyra "jak ty możesz mieć wodę to ja też chcę" :sciana::wariat:

 

Więc kasa...

 

Link to post
Share on other sites

Jedynaki tak ponoć mają

Też jestem jedynakiem :>. Widocznie mi życie trochę dało w du :wariat::).

zbierał chyba ze dwa lata kasę na nowy monitor

Pamiętam jak zbierałem na myszkę i słuchawki :P. Gdy dostawałem wypłatę (ulotki), to połowa szła na jedzenie i trochę mi to zajęło :cry: (przynajmniej jest zaleta tego, że jestem jedynakiem - nie musiałem karmić siostry/brata :)).

Ale rozumny mimo wszystko

I chwała mu za to (widzę, że to jest dziedziczne :D). Coraz mniej ludzi z tego gatunku :D.

 

Dobra, koniec marudzenia - i tak już kobieta chce mnie za to udusić :). Kiedy dalszy ciąg? Zapodasz fotki całego stanowiska Młodego? :sciana:

Link to post
Share on other sites

:D wiec czekam na nowe wieści ;)

Mam przestój z powodu braku gotówki więc buda i gelidy do niej gdzieś na początku miesiąca. Może dziś postaram się osadzić cooler na IC Diamond :P a wtedy składanie gratów w budzie powinno być ekspresowe. Z LC na razie rezygnuje ale myślę nad jakimiś katodami i ogólnym "bayerem" co by maszyna miała charakter.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...