Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze TV


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym prosić forumowiczów z doświadczeniem o pomoc w wyborze TV.

TV do 2500 zł - wolałbym troszkę mniej jeśli się da. Przekątna 42'' i więcej, FullHD bez żadnych wodotrysków typu 3d, internet itp itd, które tylko podnoszą cenę telewizora. Może być plazma może być LCD. Zależy mi na jak nalepszej jakości obrazu w tej cenie.

W zestawieniu Top 10 TV zainteresowały mnie dwie propozycje:

plazma LG 50PV350,

LCD LG 42LD650,

Co o nich sądzicie?

Wiem, że to dwa różne telewizory, ale różnica w cenie też jest dość spora a jeszcze do końca nie wiem czy będe mógł przeznaczyć na ten TV wspomnianą sumę.

Link to post
Share on other sites

Nie oszczędzaj na telewizorze, sprzedaj nerkę zastaw dom i kupuj :)

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/lg-84lm9600-telewizor-ultra-hd.html

 

A tak na poważnie to prosząc o poradę w wyborze TV podaj do czego on będzie przede wszystkim używany.

Telewizja? Zwykła czy HD, czy masz już sygnał cyfrowy czy tylko analogowy. Może oglądasz dużo filmów, a może będziesz grał na konsoli. Nie ma idealnego telewizora w tej cenie do wszystkich tych zastosowań.

Do niskiej jakości sygnału źródłowego plazma jest lepsza, do konsoli lepszym wyborem będzie LCD.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

do konsoli lepszym wyborem będzie LCD.

Aaaa to niby dlaczego ?

Od siebie mogę polecić GT30.

Mam od pół roku.

 

Dorwać go teraz idzie za 2500 spokojnie. Okularków w komplecie nie ma, będziesz chciał to dokupisz. 3D to bajka na tym TV - obejrzałem w H'' filmów i przeszedłem kilka gier (silent hill w 3d - miazga :D) POLECAM.

 

Pamiętaj, do LED/LCD, jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry obraz dolicz sobie cenę kalibracji - około 1000zł wołają teraz za takie coś firmy. Plazma natomiast fabrycznie jest już tak skalibrowana, że dodatkowy tuning jest ewentualną zachcianką użytkownika a nie obowiązkiem.

Link to post
Share on other sites

TV praktycznie tylko do filmów HD, czasem może w coś zagrać ale to też z PC bo narazie nie posiadam konsoli. Hehe do tego molocha to chyba obie nerki nie wystarczą :D

A czy jest jakaś tańsza alternatywa do GT30 ? Np to samo ale bez 3D. Bo naprawdę nie jestem fanem tego rozwiązania. Poczekam jakieś 15 lat na tanie projektory 3D :P

Link to post
Share on other sites

@effendi360

a to dlatego, że przy konsoli masz jasny obraz, przy którym plazma będzie zużywała więcej prądu :)

Wiem bo sam mam plazmę i jest różnica 50-100W w poborze prądu pomiędzy oglądaniem TV a graniem na PS3

a ponieważ sygnał jest wysokiej jakości więc LCD sobie będzie równie dobrze dawał radę co plazma oferując przy tym lepszą dynamikę barw.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No to G30 - to samo tylko bez 3D.

 

Bo naprawdę nie jestem fanem tego rozwiązania.

Posłuchaj (przeczytaj :P ) Przeszedłeś jakąś grę w tym trybie ? Obejrzałeś choćby z 5 konkretnie zrobionych filmów w tym trybie na porządnym TV w jakości HD ? Jeżeli tak to dalej nie mam pytań, jeżyeli nie, to może w końcu warto się przekonać ?

 

@effendi360 a to dlatego, że przy konsoli masz jasny obraz, przy którym plazma będzie zużywała więcej prądu :) Wiem bo sam mam plazmę i jest różnica 50-100W w poborze prądu pomiędzy oglądaniem TV a graniem na PS3 a ponieważ sygnał jest wysokiej jakości więc LCD sobie będzie równie dobrze dawał radę co plazma oferując przy tym lepszą dynamikę barw.

Ziomek jak ktoś kupuje TV za przeciętną średnią polską wypłatę, to wątpię żeby interesowało go te dodatkowe 20/30 zł na kwartalnym rachunku :D

Sygnał na PS3 jest wysokiej jakości ? hahahha ziomek - mamy rok 2012 przypominam 2012 a nie 2007 :D

 

Ty chyba sygnału "wysokiej jakości" na oczy nigdy nie widziałeś :D

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o 3D na telewizorach, Ja tego i w kinie nie lubię. Z tego co wiem Avatar chyba jest dobrym przykładem do 3D? Mnie to po prostu męczy, jak do kina to tylko na 2D więc jeśli mogę na tym oszczędzić to to zrobię.

A jak ten G30 będzie się miał do LG 50PV350 bo cena nie wiele większa a jest 50 cali

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

3D w kinie jest 3D PASYWNE, w plazmach masz AKTYWNE i uwierz mi jest duża różnica.

50cali. Słuchaj, może na początek jakieś info: z jakiej odległości będziesz oglądał, nasłoneczniony pokój czy nie takie podstawowe info?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie mam tego TV musisz przejrzeć testy. To się tak gada, że rozmiar ma znaczenie ale idź sobie do kina i usiądź w pierwszym rzędzie - fajnie się będzie oglądało ? Ja Ci nie bronię - Twoja kasa Twój wybór ale wszystko z głową !

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie zgadzam się. Oglądam 42" z DOKŁADNIE 2,5m - obraz w filmach jest OK (szczególnie, że większość filmów ma "pasy") np już w grach akcji gdzie jest dużo szczegółów na ekranie czasami łapię dezorientację.

 

Moim zdaniem 3m dla 42" to optymalna odległość.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Aaaa to niby dlaczego ? Od siebie mogę polecić GT30. Mam od pół roku. Dorwać go teraz idzie za 2500 spokojnie. Okularków w komplecie nie ma, będziesz chciał to dokupisz. 3D to bajka na tym TV - obejrzałem w H'' filmów i przeszedłem kilka gier (silent hill w 3d - miazga :D) POLECAM. Pamiętaj, do LED/LCD, jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry obraz dolicz sobie cenę kalibracji - około 1000zł wołają teraz za takie coś firmy. Plazma natomiast fabrycznie jest już tak skalibrowana, że dodatkowy tuning jest ewentualną zachcianką użytkownika a nie obowiązkiem.

1000zł - gdzieś Ty takie kwoty wyczytał :) chcesz mieć porządną kalibrację skontaktuj sie z Maciejem z tej strony.

http://skalibrujtv.pl/

 

Co do LCD i konieczności kalibrcji to kolejna bzdura, wszystko zależy od konkretnego ekranu i modelu, są modele ktore są juz fabrycznie w miare dobrze ustawione i nie wymagają aż tak bardzo kalibracji, oczywiście żaden ekran czy to plazmowy czy LCD bez kalibracji "sprzętowej" nie bedzie świecił idealnie.

Edytowane przez PeterMac
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dobrze więc może napisz publicznie ile taka kalibracja łącznie z DOJAZDEM do mnie (południe polski przy samej czeskiej granicy) by kosztowała mądralo ? Bo ja telewizora na pewno nigdzie wozić nie będę.

 

Znajomy ostatnio zamawiał usługę dokładnie z tej stronki co podałeś. Wystawili mu rachuneczek na 970zł.

Link to post
Share on other sites

3m to zdecydowanie za mało na 50 cali moim zdaniem.

Gry rządzą się innymi prawami, ale jeżeli chodzi o filmy to 50" na taką odległość będzie raczej za małe a nie za duże. Dla mnie optymalnym rozmiarem do 2D jest 55" przy odległości 2,5m. Nic dodać nic ująć. Porównanie do kina w pierwszym rzędzie to jakiś hardcore. Dążymy do tego, aby mieć całe pole widzenia wypełnione obrazem, ale nie tak aby trzeba było kręcić głową.

 

 

Znajomy ostatnio zamawiał usługę dokładnie z tej stronki co podałeś. Wystawili mu rachuneczek na 970zł.

Skoro rzucasz już kwotami to dodaj, że w cenie była kalibracja ISF pioneera kuro na dwa profile i projektora (JVC X90).

 

 

sharp aquos quattron niema sobie obecnie równych, w takiej cenie kupisz 40'

Na pewno nie ma sobie równych w marketingu. Innych zalet nie stwierdzono :)

Edytowane przez Maciej Koper
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...