Skocz do zawartości

nowy procek w starą płytę


Recommended Posts

Zobacz sobie cos takiego:

http://allegro.pl/amd-phenom-9550-x4-i2518174944.html

 

Teoretycznie twoja płyta obsłuzy nawet Phenomy II ale wiaze sie to aktualizacją BIOSu po ktorej płyta utraci pewne funkcjonalnosci z tego co widziałem na stronce asusa. Drugą kwestią jest to ze Phenomy II sa drozsze. Ten ktory podałem wkładasz i działa oraz spokojnie sie miesci w twoim budrzecie i moim zdaniem jest lepszy od twojego podcziwego athlona. A po delikatnym OC jeszcze bardziej odskoczy.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej ,

AMD PHENOM 9550 X4

 

będzie dobrym wyborem , ze względu na 4 rdzenie i dobre możliwości OC . Jest jeden problem - Zasilacz , niby fortron ale 400W , a procesor pobiera 95W + OC (Łącznie ok. 110W) , a same Gpu 160W . Więc istnieje możliwość nie stabilności (Resety i zacięcia)

Link to post
Share on other sites

jak to się ma do mojej płyty, bo nie wiem czy ma HT 3.0 czy inne. a jeśli inne to jakie bedą tego konsekwencje.

Nie bedzie problemu. O ile sie nie myle to twoja płyta obsługuje łącze HT w wersji 2.0. Wersja 2.0 jest troche wolniejsza od wersji 3.0. Ale to w niczym nie przeszkadza gdyz procesor bedzie dzialal z takim łączem jakie oferuje płyta. Nie bedzie mialo to istotnego znaczenia na wydajnosc procesora, choc bedzie nieznacznie spowolniony ale i tak tego nie zauwazysz. Swojego czasu tez mialem płyte z Ht 2.0 i procka z HT 3.0 i nie bylo absolutnie zadnych problemow.

 

Polecam Phenom x4 9550. To jest dla ciebie tanie i optymalne rozwiazanie.

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites

Phenom wypada zdecydowanie lepiej. Zwłaszcza w aplikacjach wielowątkowych, ktorych to z czasem bedzie coraz wiecej. Co 4 rdzenie to nie 2. A do tego dochodzi podkręcanie. Napewno bedziesz zadowolony.

 

Tu jeszcze masz aukcje. NIestety jest drozszy niz na tej ktora wczesniej podałem.

http://allegro.pl/am2-phenom-x4-9550-model-hd9550wcj4bgh-gwr-ww-fv-i2517584571.html

 

Mogles nie zwlekac :D

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...