Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich mój problem polega na tym iż gdy mój komputer jest uruchomiony przez dłuższy czas (ok.6-12h) to mój procesor zaczyna wariować. Procesy, które wcześniej praktycznie nie wzbudzały w procesorze wiekszych problemów zaczynają być bardziej wymagające. Gry zaczynają się przy tym ciąć jak gdybym miał zbyt słaby sprzęt... Pomaga reset ale nie będę w końcu cały czas resetował pc.

 

Podzespoły:

AMD phenom ii x4 3 2ghz

Asus GeForce 550 ti 1gb ddr5

Płyta gygabite nie pamiętam jaka

Link to post
Share on other sites

Pokaż screena z monitora zasobów / procesor cpu posegregowanego według obciążenia procesora. Sprawdź jakie masz taktowanie procesora w chwili występowania problemów i czy wszystkie rdzenie są aktywne.

 

Ja obstawiam znany i lubiany svchost.exe ;)

 

tak to może być źródło problemu pochłania on bardzo dużo pamięci

 

Ja obstawiam znany i lubiany svchost.exe ;)

 

Jednak po wyłączeniu go nic lepszego się nie dzieje. Dziś właściwie mój problem się pogorszył ponieważ zurzycie jest ok40% przy włączonym gg, a przy maszynce siedzę może jakieś 10 min ...
Link to post
Share on other sites

Ściągnij sobie Process Explorer. On pokaże Ci dokładną ścieżkę do delikwenta obciążającego CPU.

Masz jakieś gadżety na pulpicie ?

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Pokaż screena z monitora zasobów / procesor cpu posegregowanego według obciążenia procesora. Sprawdź jakie masz taktowanie procesora w chwili występowania problemów i czy wszystkie rdzenie są aktywne.

 

Ściągnij sobie Process Explorer. On pokaże Ci dokładną ścieżkę do delikwenta obciążającego CPU.

Masz jakieś gadżety na pulpicie ?

 

nie nie mam żadnynch gadzetów

 

Ściągnij sobie Process Explorer. On pokaże Ci dokładną ścieżkę do delikwenta obciążającego CPU.

Masz jakieś gadżety na pulpicie ?

 

twój program nie pokazał mi więcej niż menedżer
Link to post
Share on other sites

chyba znalazłem źródło problemu ... to problem ze sterownikiem od karty graficzenj to on zjadada mi 40% zużycia... nazywa się rundll.exe czy jakoś tak. Wiecie może co mogę z nim zrobić ... Sterowniki mam aktualne wiec to raczej nie jest problem z tej półki, format ?

 

a możesz wrzucić screena choćby z tego programu ? bo tak to nijak nie zgadniemy ;)

 

wrzucając screena nie wyświetla on się w odpowiedzi ... Edytowane przez kuchta14
Link to post
Share on other sites

to problem ze sterownikiem od karty graficzenj to on zjadada mi 40% zużycia...

Wątpię, to bardzo mało prawdopodobne.

 

nazywa się rundll.exe czy jakoś tak. Wiecie może co mogę z nim zrobić ...

To nie ma nic wspólnego ze sterownikami. Raczej jakiś wirus albo trojan.

 

wrzucając screena nie wyświetla on się w odpowiedzi ...

Czyli nie umiesz wrzucić screena na forum. No to czarno widzę naprawę twojego kompa. Pewnie skończy się formatowaniem dysku bo to najprostsze rozwiązanie.

 

@sonek231

runddll.exe to sterowniki od dźwięku ? :) Dajcie spokój z tymi sterownikami...

Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój z tymi sterownikami...

ciekawe bo temu pomogło, a format to sobie podaruj...chyba że lubisz.

Ściągnij jakiegoś darmowego antywirusa i przeskanuj.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Mówiłem... to jest proces odpowiadający za uruchamianie 16 bitowych aplikacji czyli na 99% to musiał być wirus.

 

@wormadam

Ktoś wgrał nowe sterowniki ale przy okazji zrobił restart kompa co mu pomoże na jakiś czas. Nie ma co wierzyć we wszystko ludzie wypisują, szczególnie jak są nie obeznani w temacie serwisowania i administracji kompów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...