Skocz do zawartości

jaka dobra płyta lg1155 z mozliwoscia pozniejszego rozbudowania


Recommended Posts

witam. jestem szczesliwym posiadaczem p4 2,4GHz od 6lat. ostatnio cos mnie tknelo do rozbudowy kompa i kupilem sobie mocniejsza karte pod agp, lepszy zasilacz ale rezultat bez fajerwerkow. wczesniej mialem fx5700le teraz 6800gs i w sumie w 3dmarku roznica jest kolosalna bo kolo 8000tys punktow ale w grach jakos tego nie widac. czytalem duzo i wyszlo na to ze procek jest tutaj winowajcą (jednordzeniowiec). myslalem nad dwurdzeniowcem pod lg775, amd pod am3 az w koncu nad lg1155 i na tym bym chyba sie skupil ;p

 

chcialbym zlozyc jakis w miare tani zestaw zeby potem tylko zamiana procka znaczaco zwiekszyc jego wydajnosc. a z tego co sie orientuje to jest to mozliwe bo lg1155 obsluguje procki od celeronow 2 rdzeniowych po i7. no i teraz chcialbym zebyscie mi cos doradzili w sprawie plyty. zestaw bedzie glownie do internetu i czasami do gierek ale tak zeby chodzily w miare dobrze

 

na tą chwile kupilbym celerona G540 (koszt 179zl) no i teraz jakas w miare dobra plytka zeby sie nadala do dalszego upgradu procka. myslalem nad asrockiem p67 pro3. bedzie to chodzic potem z i7?? dzieki

 

aha i jaki zasilacz potem do tego. ile wat

 

ewentualnie z68 extreme3 gen3. bo ma pcie 3.0

tylko tych ewentualnie mogloby jeszcze kilka byc dlatego pytam ;p

Edytowane przez pablinho
Link to post
Share on other sites

no karta to raczej jakas niedroga uzywka na poczatku wiec narazie nie biore jej pod uwage (strzelam ok 100zl). dysk twardy mysle ze 500gb do 150zł tez mozna kupic. chodzi mi glownie o "przyszlosciową" płyte, procek jak widzisz jeden ze slabszych na ten slot G540 zeby potem jak stanieja i5 cz i7 przesiasc sie na jeden z nich. no i zasilacz tez zeby starczyl

 

procek G540 180zł

plyta ??? do 500zl

pamiec sie dobierze 100zł 4gb lub 200zl 8gb

grafika 100zl

dysk 150zł

zasilacz ??? do 300zł

 

czyli w sumie mysle ze bym sie zamknal w 1500zl..

Edytowane przez pablinho
Link to post
Share on other sites

dobra dzieki za porady. chyba sie zdecyduje na tego p67 pro3(b3)

 

Dobry wybor-Dobra i sprawdzona konstrukcja i przyzwoite OC.

Up-taka zawartosc nic nie wnosi...

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

no patrze patrze i jeszcze minie troche czasu zanim cos wybiore :P ostatnio gigabait z77x-d3h wpadl mi w oko

najpierw to musze sie zdecydowac jaki chce chipset a marke plyty sie juz jakos dobierze

 

chyba zdecyduje sie na chip b75 i asrocka B75M lub B75(M) Pro3

ktos mi powie do czego mozna uzyc zlacze

1 x PCIe 2.0 x1 ??? bo taka jest roznica miedzy pro3 a pro3 micro. o tak pisze

to zwykla pro3

1 x PCIe 3.0 x16

1 x PCIe 2.0 x16

(x4)

1 x PCIe 2.0 x1

2 x PCI

a to pro3 micro

1 x PCIe 3.0 x16

1 x PCIe 2.0 x16

(x4)

2 x PCI

Edytowane przez pablinho
Link to post
Share on other sites

no wlasnie oc nie bedzie. bede sie raczej zaopatrywal w procki bez odblokowanego mnoznika. czy taki zestaw np G540 i zintegrowana grafika pociagnie narazie topower 350W?? i czy bedzie mozna pod to podlaczyc starszy dysk sata1??

 

zdecydowalem sie na asrock b75m

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b75m-471783/

juz zamowiona. place przy odbiorze wiec jeszcze jakby mi ja ktos dobrze odradzil to moge odkrecic ;p

plytke wybralem bo ma nowsza zintegrowana grafe a z niej poki co bede korzystal - potem zastanowie sie nad jakas kartą, ma zasilanie 4pin (taki ma moj zasilacz) - niby widzialem na allegro przejsciowke 4pin-8pin ale nie wiem czy to dobre. zdaloby to egzamin??

i co to oznacza ze jedna plyta ma 4pin a druga 8pin??? ta pierwsza gorsza od drugiej??

oc nie bede robil tylko jechal na standardowych ustawieniach

 

 

 

 

EDIT 4 sierpien

czy to mozliwe ze zintegrowana grafa na procku i5 2400 jest lepsza od np kombinacji tego procka i karty graficznej np GF GTS 450??

 

tutaj procek i5 2400 bez grafiki. wynik w 3dmarku 20600

http://www.arest.pl/konfiguracja-610450

 

tutaj procek i3 2100 bez grafiki wynik w 3 dmarku 2800

http://www.arest.pl/konfiguracja-610450

 

procek i5 2400 z GF Gts 450 i wynik w 3dmarku 16600 czyli mniejszy od zintegrowanej grafy

http://www.arest.pl/konfiguracja-610450

 

procek i3 2100 z gts 450 i wynik 14000 (czyli tutaj duzy skok w wydajnosci)

http://www.arest.pl/konfiguracja-610450

 

a pytam bo jezeli ta zintegrowana grafa jest tak dobra w tym i5 2400 to bym go wzial i nie kupowal juz karty..

nie wiem tylko czy to nie jakas lipa. mozliwe to??

 

kur linki nie dzialają...

testowalem na plycie asrock b75m i wychodzily takie wyniki jak napisalem

Edytowane przez pablinho
Link to post
Share on other sites

no wlasnie juz ją anulowalem :) za bardzo sugerowalem sie tym konfiguratorem i myslalem ze zintegrowana grafa jest tak dobra a to pic na wode.

kupuje p67 pro3

do tego procek i3 2000 (moze uzywka z allegro koszt ok 380zl czyli 100zl taniej od nowego) lub jak sie nie uda to nowy g540 i potem ewentualna zamiana na cos mocniejszego. wlasnie tu sie wacham jeszcze czy nie sieknąć od razu proca za 800zl czyli np 2500k lub 3570k ale musze nad tym jeszcze pomyslec. zalezy ile mi sie da jeszcze zbic z ceny za tego i3 2000..

 

tylko tutaj bedzie mnie czekal jeszcze zakup karty graficznej i tu jestem w du**e bo narazie nie obczajalem tematu

zasilacz mam topower 350W 22A na +12V - tylko jeszcze bede musial zakupic przejsciowke 4pin-8pin do gniazda zasilania. narazie mysle ze by starczyl do malo prądozernej grafiki

ktos by cos zaproponowal?? jakas sprawdzona dobra karta?? koszt hmm mysle ze do 500zl lub ewentualnie uzywka

 

mozna zamknac kupil se xboxa :)

Edytowane przez pablinho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...