Skocz do zawartości

Recommended Posts

Boski filmik, jak koleś powiedział dysk firmy "ocz" zamiast "o ce zet" lub "ou si zi" to parsknąłem kawą na monitor.

Bez dwóch zdań warto kupić SSD. System wstaje w kilka sekund, komp praktycznie niesłyszalny, aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, wczytywanie w grach również znacznie skrócone. Trzeba być chyba ślepym i głuchym, żeby twierdzić, że nie ma różnicy między HDD a SSD.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Transfery podaje znacznie większe, niż te nędzne z testu: http://gombrowitch.w...two-marketingu/

 

NIe mam nic do kolegi ale to jest OCZ mana wersja :) (sam mam Vertex-a 2 w notebooku) kontra dyski spięte w raidzie ;)

wiec wynik oczywisty nie ma co do tego wątpliwości ze RAID dyskowy dokokopie SSD-kowi ale 1 SSD kontra 1 dysk HDD i wtedy widać różnice :)

Link to post
Share on other sites

Boski filmik, jak koleś powiedział dysk firmy "ocz" zamiast "o ce zet" lub "ou si zi" to parsknąłem kawą na monitor. Bez dwóch zdań warto kupić SSD. System wstaje w kilka sekund, komp praktycznie niesłyszalny, aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, wczytywanie w grach również znacznie skrócone. Trzeba być chyba ślepym i głuchym, żeby twierdzić, że nie ma różnicy między HDD a SSD.

A ja parsknąłem śmiechem, kiedy przeczytałem, że po DOŁOŻENIU DYSKU SSD komp robi się bezgłośny. No lepszy od mat bitumicznych. Hahahha! Po co ci chłodzenie wodne, kup SSD, a komp przestanie hałasować! Hahahhah!

Trzeba chyba pracować w marketingu któregoś z producentów SSD, żeby takie bzdury wypisywać.

 

NIe mam nic do kolegi ale to jest OCZ mana wersja :) (sam mam Vertex-a 2 w notebooku) kontra dyski spięte w raidzie ;) wiec wynik oczywisty nie ma co do tego wątpliwości ze RAID dyskowy dokokopie SSD-kowi ale 1 SSD kontra 1 dysk HDD i wtedy widać różnice :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jaki_dysk_SSD_jest_najlepszy._-_Test_porownawczy-4074/strona/15216.html

 

Ale słaby! ;) Tylko w czołówce ówczesnych dysków. ;)

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

A ja parsknąłem śmiechem, kiedy przeczytałem, że po DOŁOŻENIU DYSKU SSD komp robi się bezgłośny. No lepszy od mat bitumicznych. Hahahha! Po co ci chłodzenie wodne, kup SSD, a komp przestanie hałasować! Hahahhah! Trzeba chyba pracować w marketingu któregoś z producentów SSD, żeby takie bzdury wypisywać.

Jeśli ktoś ma GPU z chłodzeniem-suszarką i wysokoobrotowe wentylatory w obudowie to pewnie dźwięk HDD mu nie przeszkadza, w moim przypadku to właśnie dysk wytwarzał największy "hałas", mimo, że Samsungi F3 raczej do głośnych nie należą. Chyba nie spotkałem się jeszcze z osobą, która mając styczność z SSD odradzałaby zakup takiego dysku :/ Fakt, ze ceny są nadal wysokie, ale patrząc przez pryzmat tego, że parę lat temu SSD 32GB kosztował kilka tysięcy złotych, wydają się obecnie w miarę przystępne.

Link to post
Share on other sites

A ja parsknąłem śmiechem, kiedy przeczytałem, że po DOŁOŻENIU DYSKU SSD komp robi się bezgłośny. No lepszy od mat bitumicznych. Hahahha! Po co ci chłodzenie wodne, kup SSD, a komp przestanie hałasować! Hahahhah! Trzeba chyba pracować w marketingu któregoś z producentów SSD, żeby takie bzdury wypisywać.

To tak samo jak ja po przeczytaniu Twojej wypowiedzi hahaha!

Oświecę kolegę, współczesne zasilacze mogą już być bezgłośne, alternatywnego chłodzenie zamontowane na procesor może być bezgłośne, kartę graficzną można mieć z pasywnym chłodzeniem lub z delikatnie kręcący się wentylatorkiem nie wydzielającym hałasu. Może trudno Ci w to uwierzyć, ale naprawdę tak poszła technika w ostatnich latach do przodu haha

Ostatnim elementem, którego nie da się skutecznie uciszyć to dysk twardy. W komputerze jaki opisywałem powyżej (taki posiadam) słychać kręcące się talerze dysku twardego, a praca głowic wręcz irytuje. Zamontowanie dysku SSD zamiast HDD powoduje cisze, bo już nic nie hałasuje. Widzę, że próbujesz wyśmiewać inne osoby, a sam się ośmieszasz.

 

nie ma co do tego wątpliwości ze RAID dyskowy dokokopie SSD-kowi

Bardzo proszę o namiary na takiego RAID-a :D.

Zrób sobie test w CrystalDiskMark i zobacz jaki masz wynik 4K, potem zobacz jakie wyniki osiągają dyski SSD. Różnica będzie ponad 20razy więcej na korzyść SSD.

Potem zrób test na czas dostępu, Samsung SSD ma 0.06ms. Twój RAID będzie miał ok. 15ms... niech nawet ma 10ms to zobacz sobie jaka jest różnica.

Na logikę jak by było tak jak mówisz, to każdy by sobie kupił dwa dyski, połączył w RAID i by miał mega szybkość i super pojemność.

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Boski filmik, jak koleś powiedział dysk firmy "ocz" zamiast "o ce zet" lub "ou si zi" to parsknąłem kawą na monitor.

Bez dwóch zdań warto kupić SSD. System wstaje w kilka sekund, komp praktycznie niesłyszalny, aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, wczytywanie w grach również znacznie skrócone. Trzeba być chyba ślepym i głuchym, żeby twierdzić, że nie ma różnicy między HDD a SSD.

 

Podpisuję się pod tym :)

 

Przede wszystkim jak ktoś pracuję na wielu zasobożernych programach związanych z szeroko pojmowaną edycją grafiki to taki dysk jest zbawienny. Można naprawdę zaoszczędzić sporo czasu. Proszę zobaczyć jak się uruchamia Photoshop z dysku talerzowego, a SSD. Jak dojdzie do Psa jeszcze masa jakiś pluginów, brushy czy co tam jest jeszcze to wtedy już widać przepaść.

Ja osobiście zawsze miałem takie wyobrażenie jak miło byłoby uruchamiać aplikację po kliknięciu bez zbędnego oczekiwania na żmudne uruchomienie. SSD już na to pozwala przy zachowaniu kompletnej ciszy.

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma GPU z chłodzeniem-suszarką i wysokoobrotowe wentylatory w obudowie to pewnie dźwięk HDD mu nie przeszkadza, w moim przypadku to właśnie dysk wytwarzał największy "hałas", mimo, że Samsungi F3 raczej do głośnych nie należą. Chyba nie spotkałem się jeszcze z osobą, która mając styczność z SSD odradzałaby zakup takiego dysku :/ Fakt, ze ceny są nadal wysokie, ale patrząc przez pryzmat tego, że parę lat temu SSD 32GB kosztował kilka tysięcy złotych, wydają się obecnie w miarę przystępne.

 

No tak. Megahalems z Magmą, Fractal R2 z dwiema Magmami, MSI Cyclone, wszystko z regulatorem, to musi rzeczywiście hałasować, że hoho. ;) Dysków twardych praktycznie nie słychać. Może masz kiepskie mocowanie HDD?

 

To tak samo jak ja po przeczytaniu Twojej wypowiedzi hahaha! Oświecę kolegę, współczesne zasilacze mogą już być bezgłośne, alternatywnego chłodzenie zamontowane na procesor może być bezgłośne, kartę graficzną można mieć z pasywnym chłodzeniem lub z delikatnie kręcący się wentylatorkiem nie wydzielającym hałasu. Może trudno Ci w to uwierzyć, ale naprawdę tak poszła technika w ostatnich latach do przodu haha Ostatnim elementem, którego nie da się skutecznie uciszyć to dysk twardy. W komputerze jaki opisywałem powyżej (taki posiadam) słychać kręcące się talerze dysku twardego, a praca głowic wręcz irytuje. Zamontowanie dysku SSD zamiast HDD powoduje cisze, bo już nic nie hałasuje. Widzę, że próbujesz wyśmiewać inne osoby, a sam się ośmieszasz. Bardzo proszę o namiary na takiego RAID-a :D. Zrób sobie test w CrystalDiskMark i zobacz jaki masz wynik 4K, potem zobacz jakie wyniki osiągają dyski SSD. Różnica będzie ponad 20razy więcej na korzyść SSD. Potem zrób test na czas dostępu, Samsung SSD ma 0.06ms. Twój RAID będzie miał ok. 15ms... niech nawet ma 10ms to zobacz sobie jaka jest różnica. Na logikę jak by było tak jak mówisz, to każdy by sobie kupił dwa dyski, połączył w RAID i by miał mega szybkość i super pojemność.

Bezgłośne są jedynie pasywne komputery z pasywnymi zasilaczami. Pozdrawiam głuchego i radzę wybrać się do specjalisty od uszu.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

To w końcu który ja mam wybrać? XD To znaczy hak mnie będzie stać to wezme tego Vertexa 4 czy Cruciala, ale jeżeli nie to.... Może być ten intel?

 

P.s. Saiya - do karty nie dołoże bo grafiki nie kupuje do nowego sprzętu xD

Link to post
Share on other sites

Bezgłośne są jedynie pasywne komputery z pasywnymi zasilaczami. Pozdrawiam głuchego i radzę wybrać się do specjalisty od uszu.

To Ty uważasz, że dysków HDD praktycznie nie słychać. Ja słyszę nawet obracające się talerze, więc mi specjalista od słuchu nie potrzebny. Tobie jednak przypadłby się specjalista, ale do czegoś innego. Tyle w temacie.

 

MoonWalk wszystko w tym temacie było już powiedziane. Wybór teraz należy do Ciebie.

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To Ty uważasz, że dysków HDD praktycznie nie słychać. Ja słyszę nawet obracające się talerze, więc mi specjalista od słuchu nie potrzebny. Tobie jednak przypadłby się specjalista, ale do czegoś innego. Tyle w temacie.

Amen!

 

Jeśli zaś chodzi o dysk, to któregokolwiek z polecanych byś nie wziął, na pewno będziesz zadowolony. Jeśli cena i parametry są zbliżone, to weź pod uwagę taki czynnik jak długość gwarancji, bo ta bywa różna u poszczególnych producentów.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Brałem pod uwagę Patriot Pyro przy zakupie SSD, ale kilka miesięcy temu wersja 120GB kosztowała ponad 650zł, a nie robią 90GB. Obecnie na morele kosztuje ok 450, czyli niewiele więcej niż zapłaciłem za Kingstona 90GB. Dobre dyski, naczytałem się sporo pozytywnych recenzji, ale gdybym miał kupować to dopłaciłbym obecnie do wersji Pyro SE.

Link to post
Share on other sites

To Ty uważasz, że dysków HDD praktycznie nie słychać. Ja słyszę nawet obracające się talerze, więc mi specjalista od słuchu nie potrzebny. Tobie jednak przypadłby się specjalista, ale do czegoś innego. Tyle w temacie. MoonWalk wszystko w tym temacie było już powiedziane. Wybór teraz należy do Ciebie.

Jak kupiłeś jakieś traktory i do tego trzymasz je w gównie, nie obudowie...

Link to post
Share on other sites

Jak kupiłeś jakieś traktory i do tego trzymasz je w gównie, nie obudowie...

Naprawdę nie wiem, skąd się urwałeś i dlaczego starasz się leczyć własne kompleksy na forum komputerowym, ale jest to kolejny już temat, (bodajże trzeci lub czwarty, który widzę w ostatnim czasie) w którym starasz się udowodnić, że pozjadałeś wszystkie rozumy, inni są głupi, a ty jeden mądry. Jakiś czas temu robiłeś z siebie eksperta od prognozowania cen, twierdząc, że obserwujesz od 3 lat rynek sprzętu komputerowego.3 lata, łał ! Student pierwszego roku ekonomii podważyłby twoje teorie tam wykładane, ale nadal szedłeś w zaparte...

Masz rację, dyski SSD to spisek lobby masturbacyjnego, żydokomuny i środowisk LGBT. Dlatego tak szybko zdobywają pozycję na rynku, a kolejne firmy ruszają z produkcją nośników opartych na tej technologii (ostatnio MSI). Myślę, że pewien toruński radiowiec-redemptorysta mógłby spokojnie zaoferować ci zatrudnienie w charakterze naczelnego wykrywacza spisków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie... To temat o wyborze dysku SSD, a nie o dyskusji na temat czyja obudowa jest z g**na czy azbestu. Takie sprawy propobuję załatwić poprzez PW, GG lub telefonicznie. A jak dalej bedzie źle to mamy w naszym kraju takie instytucje jak sądy ;) A co do tematu. Proponuję Samsunga 830. Posiadam go od około 3 miesiecy i spisuje się wyśmienicie. Oczywiście AHCI, a nie SATA w BIOSie włączone. Wszystko szybciej działa, uruchamia się. Ogólnie komputer dostał WIELKIEGO kopa ;)

Link to post
Share on other sites

Jezu, ludzie.... Ten temat nie służy do kłótni, kto jest mądrzejszy, kto głupszy, tylko ma mi pomóc w wyborze dysku SSD. Zadałem w sumei już chyba ostatnie pytanie, jeżeli chodzi o Intela 330.

 

Wy nei musicie reagować na jego teksty, jeżeli Wam nie odpowiadają. Po co nerwy sobie szarpać? Wyraził swoje zdanie, fajnie. Ja i tak mam zamiar kupić dysk SSD. Nie wiem teraz tylko, czy na przykład Intel 330 czy może ten Patriot? Bo on też jeszcze jakoś w budżecie idzie sie upchnąć. No chyba, że ktoś ma jakąś jeszcze alternatywę z tych tańszych.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie wiem, skąd się urwałeś i dlaczego starasz się leczyć własne kompleksy na forum komputerowym, ale jest to kolejny już temat, (bodajże trzeci lub czwarty, który widzę w ostatnim czasie) w którym starasz się udowodnić, że pozjadałeś wszystkie rozumy, inni są głupi, a ty jeden mądry. Jakiś czas temu robiłeś z siebie eksperta od prognozowania cen, twierdząc, że obserwujesz od 3 lat rynek sprzętu komputerowego.3 lata, łał ! Student pierwszego roku ekonomii podważyłby twoje teorie tam wykładane, ale nadal szedłeś w zaparte... Masz rację, dyski SSD to spisek lobby masturbacyjnego, żydokomuny i środowisk LGBT. Dlatego tak szybko zdobywają pozycję na rynku, a kolejne firmy ruszają z produkcją nośników opartych na tej technologii (ostatnio MSI). Myślę, że pewien toruński radiowiec-redemptorysta mógłby spokojnie zaoferować ci zatrudnienie w charakterze naczelnego wykrywacza spisków.

I dziwnym trafem miałem rację co do cen. ;) Ale rozumiem, że ty przez pół roku obczaiłeś rynek lepiej, niż ja przez 3 lata. :)

A SSD zdobywają rynek, bo pseudoznawcy na forach wciskają je do każdego zestawu, co jest całkowicie pozbawione sensu. :) No i na koniec ja w przeciwieństwie do ciebie podałem wyniki testów (własnych, a nie sponsorowanych).

 

@up, zajrzyj w testy i módl się, żeby nie były sponsorowane. :)

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

No i na koniec ja w przeciwieństwie do ciebie podałem wyniki testów (własnych, a nie sponsorowanych).

Co podałeś testy ??? jeden bench. nazywasz testami - śmieszny jesteś. Generalnie to takie bzdury wypisujesz że nawet szkoda to komentować . Na szczęście dla zdecydowanej większości to Twoje opinie są bezwartościowe i tego się trzymajmy.

 

Ps: Jednak dopisze dwa słowa. Co ty nam tu próbujesz wmówić ? . Od kiedy to tak jest, że iksiński robi jakieś niedorobione psedo testy, po czym wszem i wobec oznajmia i wmawia że SSD ( które to już zostały "wszerz i wzdłuż" przetestowane , użytkowane są przez setki tysięcy zadowolonych użytkowników są beee.. ). To się nazywa czysty oszołomizm. Twoje odczucia a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mnie nikt nie wcisnął SSD. Sam go chciałem. Widze, że jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskam. No nic, dzięki wszystkim za pomoc.

 

Z tańszych wiec myślę nad:

Intel 330

Kingston HyperX

Patriot Pyro

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Co podałeś testy ??? jeden bench. nazywasz testami - śmieszny jesteś. Generalnie to takie bzdury wypisujesz że nawet szkoda to komentować . Na szczęście dla zdecydowanej większości to Twoje opinie są bezwartościowe i tego się trzymajmy. Ps: Jednak dopisze dwa słowa. Co ty nam tu próbujesz wmówić ? . Od kiedy to tak jest, że iksiński robi jakieś niedorobione psedo testy, po czym wszem i wobec oznajmia i wmawia że SSD ( które to już zostały "wszerz i wzdłuż" przetestowane , użytkowane są przez setki tysięcy zadowolonych użytkowników są beee.. ). To się nazywa czysty oszołomizm. Twoje odczucia a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.

Wszystko jest podane czarno na białym. Jeśli nie umiesz czytać, to twój problem (a może tak, jak pewien użytkownik uważasz, że po dołożeniu SSD do kompa, komp robi się bezgłośny). :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...