Skocz do zawartości

Intel i3 2120 dobry w wydajności przy BF3?


Recommended Posts

Pewnie da rade, choc w BFie im wiecej rdzeni tym lepiej. Takie moje skromne zdanie. Nie bez znaczenia jest również reszta konfigu.

 

czytałem spoko na innych forach i niektórzy pisali że i3 2120 ma co prawda 2 rdzenie ale i obsługuje 4 wątki jednocześnie.I że w BF nie mają znaczenia aż tak rdzenie ale ilość wątków obsługiwanych przez proca
Link to post
Share on other sites

W BFie liczy się przede wszystkim karta graficzna ---> http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8147 także i3 sprawdzi się tak samo jak i7.

Dlatego napisalem ze reszta nie jest bez znaczenia. Tu przykladem jest moj brat. Jakis czas temu mial duet core 2 duo e6300 @ 2.4GHz wspołpracujacy z geforcem 8800GT. BF dzialal słabo i to w rozdzialce 1440 x 900 w ustawieniach Low. Wystarczylo ze wymienil tego geforca na duzo wydajniejszego radeona 5850 i teraz w tej samej rozdzialce gra na High. Wyzszej rozdzialki mnitor nie obsłuzy. Choc niestety procek ciagle nie wyrabia.

 

mam zamiar kupić sobie Radeona HD 6870 myślisz że da radę i będzie można grać na tych (ultra/wyskokie) z jakąś optymalną do grania liczbą fps?

Ten radek ma wydajnosc porownywalna z HD5850 ktorego to ja mam w kompie i ja gram na High/Ultra i choc FPSow nie mierzylem to jednak gram bardzo komfortowo. Inna kwestia jest to ze mam czterordzeniowego Phenoma pracujacego z zegarem 3.8GHz.

Edytowane przez chaker24
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

mam zamiar kupić sobie Radeona HD 6870 myślisz że da radę i będzie można grać na tych (ultra/wyskokie) z jakąś optymalną do grania liczbą fps?

Miałem 6870 wraz z i5 760 grało się bardzo dobrze na 1920x1080 Ultra bez AA (generalnie 60+ fps) także sądzę, że i3 też będzie bez problemu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem 6870 wraz z i5 760 grało się bardzo dobrze na 1920x1080 Ultra bez AA (generalnie 60+ fps) także sądzę, że i3 też będzie bez problemu.

 

dzięki wielkie bardzo mi pomogliście z wyborem.Kupie jednak i3 2120 3.3Ghz ponieważ jak czytałem jest bardzo wydajny w większości gier i umożliwia dalszą rozbudowę do i5 lub i7 wszyscy macie plusa:) jeszcze raz dzięki
Link to post
Share on other sites

@up

 

To nie procesor umożliwia rozbudowę, lecz płyta. ;) Podaj model płyty którą zamierzasz kupić. Jeśli zamierzasz zrobić przesiadkę w niedługim czasie na i5 to lepiej zainwestować w płytę, która oferuje OC. i7 sprawdza się w grach identycznie jak i5, więc szkoda $.

Link to post
Share on other sites

@up

 

To nie procesor umożliwia rozbudowę, lecz płyta. ;) Podaj model płyty którą zamierzasz kupić. Jeśli zamierzasz zrobić przesiadkę w niedługim czasie na i5 to lepiej zainwestować w płytę, która oferuje OC. i7 sprawdza się w grach identycznie jak i5, więc szkoda $.

 

Gigabyte GA-B75M-D3V B75 S1155 2DDR3 USB3/DVI mATX
Link to post
Share on other sites

a więc płyta do wymiany , po co Ci mATX ?? to mała płytką na której nie można podkręcić procesora . kup ASrocka P67 PRO3 lub MSI Z77 G43 jak chcesz mieć wejście na płycie do zintegrowanej grafiki

 

Ale wątpię że będę podkręcać nowy sprzęt no bez przesady może potem jak już nie będzie wyrabiać
Link to post
Share on other sites

ale to jest kiepska płyta , na niej nie da się nic podkręcać , w dodatku jest mała , ma kiepską sekcję zasilania i co do dużo mówić to uboga płyta do mini komputerków , kup ASrocka P67 PRO3 a będziesz zadowolony i w przyszłości będziesz mógł wsadzić mocniejszy procesor i go podkręcić

Link to post
Share on other sites

Jak mówi że nie podkręca to po co wciskasz mu 2x droższą płytę główną.

Jak nie podkręcasz H61 wystarczy a I7 2600K czy procki w 22nm pod 1155 też h61 obsługuje po ubdacie biosu.

Sprawdziłem ten gigabyte za 260zł się nie opłaca jak po 150 są na H61 to już jednak warto dopłacic do p67.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...