Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Oto już moje prawdopodobnie ostatnie pytanie odnośnie nowego kompa.

Wszystko już mam przygotowane, lecz teraz zacząłem się głębiej zastanawiać na doborem zasilacza.

 

Zasilacz jaki na pierwszy rzut oka wybrałem to Corsair Gs700w, jednakże po przeczytaniu kilku tematów naszły mnie wątpliwości.

 

Zasilacz ma zasilić:

Gigabyte GTX670 oc

Gigabyte z77-d3h

Corsair 2x8gb Vengeance Cl10

i7-2700k

IHBS-112-115.

 

Cena zasilacza jakiego poszukuję to max 400zł. Nie wiem jaka wystarczy tu moc by to wszystko zasilić, także proszę was o pomoc w tej sprawie :)

 

Pozdrawiam,

Fogz

Link to post
Share on other sites

550W wystarczy. Jak mocno zamierzasz kręcić?

 

Gigabyte z77-d3h

Na stronie Gigabyte nie jest podane jaką ma sekcję zasilania. W sieci wyczytałem, że nie za dobrą. Najlepiej spytaj w dziale supportu Gigabyte.

 

Corsair 2x8gb Vengeance Cl10

Weź jakieś z niskimi radiatorami. Później będziesz miał problemy z założeniem chłodzenia.

 

i7-2700k

Jeśli jest sporo droższy od i7 2600k, to weź i7 2600k. Różnią się tylko 100 MHz wyższym taktowaniem a po OC to nie będzie żadnej różnicy.

 

Jeśli kupujesz Pc tylko do gier to i7 2600k to także strata pieniędzy lepiej wybrać i5 2500k, ponieważ w grach dają takie same rezultaty.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

2700k jest droższy aż o 15zł - i7 bo będzie dużo renderowania dosyć.

 

Jeśli znasz płytę w podobnej cenie do tej wyżej podanej to jestem otwarty na sugestie.

OC po zakupieniu chłodzenia za miesiąc czy dwa tak do 4,5 +

 

W takim razie jaki ram polecasz?

Link to post
Share on other sites

2700k jest droższy aż o 15zł - i7 bo będzie dużo renderowania dosyć. Jeśli znasz płytę w podobnej cenie do tej wyżej podanej to jestem otwarty na sugestie. OC po zakupieniu chłodzenia za miesiąc czy dwa tak do 4,5 + W takim razie jaki ram polecasz?

W takim razie bez wątpienia i7 2600k lepiej się przysłuży.

 

ASRock P67 Pro3 B3.

 

@EDIT:

 

RAM ten który wybrałeś będzie dobry.

 

Pobór mocy GTX 670:

 

http://www.legionhardware.com/images/review/Gigabyte_GeForce_GTX_670_OC/Power.png

 

318W - 145W = 173 W pobiera sama GTX 670 OC, więc nie jest specjalnie dużo.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Powiedzmy tak - płyta do max 500zł.

Czy jest jakaś płyta w tej cenie w miarę dobra która w przyszłości pozwoli na SLI?

Jaki zasilacz potrzebny jest by obsłużyć 2x gtx 670?

 

 

 

Dlaczego akurat 2600k a nie 2700k?

 

 

^

Link nie działa :P.

 

 

Edytowane przez Fogzu
Link to post
Share on other sites

Dlaczego akurat 2600k a nie 2700k?

Obojętnie który wybierzesz z tych 2. Miałem na myśli, że do renderingu przysłuży się lepiej i7 2600k czy i7 2700k niż i5 2500k.

 

Jeśli zamierzasz tylko robić OC i nie planujesz korzystania ze zintegrowanej grafiki to ASRock w zupełności wystarczy.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

A może coś o wyższej sprawności? Na pewno mniej sie będzie grzać a to z pewnością wpłynie na ciszę i wolniejsze zużycie zasilacza?

 

Taki BQ Straight Power E9-600W, lub modularny kilka złotówek drożej: E9-CM-580W.

 

Do SLI to jednak więcej by się przydało dla bezpieczeństwa, conajmniej 650-700W.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy tak - płyta do max 500zł. Czy jest jakaś płyta w tej cenie w miarę dobra która w przyszłości pozwoli na SLI? Jaki zasilacz potrzebny jest by obsłużyć 2x gtx 670? Dlaczego akurat 2600k a nie 2700k? ^ Link nie działa :P.

ASRock Z68 Extreme 3 Gen 3

ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3

ASrock Z77 Extreme 4

 

2 ostatnie mają dodatkowo USB 3.0 na przednim panelu.

 

@up

 

Czy jest potrzebne aż 760W?

Link to post
Share on other sites

Gigabyte z77-d3h

Na stronie Gigabyte nie jest podane jaką ma sekcję zasilania. W sieci wyczytałem, że nie za dobrą. Najlepiej spytaj w dziale supportu Gigabyte.

Sekcja zasilania ma 7 faz ( 4 dla CPU, 1 dla VTT i 2 dla GPU) i w zupełności wystarcza do rozbujania procka do 4,8 GHz (nie jest cała chłodzona, ale to nie jest wielki problem)

http://tech2.in.com/forum/reviews-guides-board/744372-entry-but-complete-z77-gigabyte-z77-d3h-oc-guide.html

 

Problem w tym, że ta płyta ma wsparcie do d..., nabyłem ją i żałuję.

Producent dostarcza sterowniki tylko do dwóch systemów, Win XP oraz Win 7, żadnych innych, nie mogłem zainstalować Visty i z Win 8 też miałem problem, nie mówiąc już o Linuksie.

Poza tym to dobrze wyposażona płyta.

Jednak bogatszy w doświadczenia szukałbym Arsock Z77 Pro 4 lub wyższej.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...