Skocz do zawartości

Komputer PC do 2000 zł do gier


Recommended Posts

jak mozna do takiej plyty glownej taka karte graficzna wsadzac to ja nie rozumiem pomijajac juz fakt procesora...

Prawda jest taka że procesor w większości gier g*wno robi i liczy się tylko karta graficzna. Testy nie pokazują całej prawdy bo są specjalnie podkolorowane, procesor jest nienaturalnie obciązany.

Zdecydowanie lepiej kupić i3+hd6870 niż i5+hd6770, powie ci to każdy kto choć odrobinę zna się na HW

 

 

i do tego plastikowa plyta asrock ktora ogranicza na maxa sprzet

Różnica w wydajności między płytą za 150zł a za 1500zł mieści się w granicach błędu pomiarowego tak więc nic tu nie ogranicza.

 

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Racja procesor nic nie robi odpal sobie World of Tanks to sie przekonasz

procesor w większości gier g*wno robi

i niestety kosci ktore dzialaly stabilnie na gigabyte na asrocku powodowaly przycinki

Genialny argument. Mi się przycinało to każdemu będzie się przycinać :sciana:

 

jak taki ktos jak ty moze miec range hardware mod?

Taki ktoś akurat moze dać Ci bana jak tylko mu się spodoba więc uważaj na słowa.

 

Skoro mówisz że i3+7850 jest taki zły to co niby wydajniejszego w grach zademonstrujesz?

Link to post
Share on other sites

To się dosyć zabawne stało ... nagle koleś jest na forum i już większa wiedza od kogoś kto ma specjalną range , musi coś znaczyć ze ma Hardware mod i prawie 7k postów

Nagle i3 stało się za słabe dla 6870 i 7850 :)

Według mnie i3 może być troszkę za słabe dla 7850 w pewnych grach , ale i tak bedzie w wiekszości gier tepiej niż te twoje i5 i 560 gtx ;)

Do testów jest pewnie włożone 580 gtx albo coś lepszego ale to oczywiste ze w pewnych grach które stawiają nacisk na cpu , i3 będzie mieć problem . Zresztą pokazałeś jedynie linki które obciązają szczególnie cpu tym bardziej programy . Oczywiste jest ze i5 będzie lepsze ale skąd wziąć kasę . budżet to 2000zł co pozwoli na i5 i granie na integrze. No to chyba jednak lepiej brać i5 system szybciej się ładuje o 2 sec i w grach może być o 5 fps wiecej przy tej samej grafie(7850). %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siebie warci normalnie.

Tak, GPU ma więcej do powiedzenia w kategorii gier

Nie, CPU nie jest obojętne.

Będziecie się kłócić jak gimnazjaliści wytykając kto koloruje słupki a kto koloruje sobie tytuł moda i robić cyrk z ostrzeżeniami, magią i wróżeniem z fusów odnośnie liczby fpsów a prawda, leży po środku i jest taka że trzeba dobrze wyważyć proporcje między jednym a drugim i nie ma wała żeby było inaczej.

Sam bym do i3 nie dał więcej niż 7850/560Ti, ale z pewnością nie dał bym mniej do żadnej karty powyżej 6750/550Ti.

A teraz śmiało powiedzcie mi że gó**o wiem bo mam za mało postów na forum :/

 

I kto tu chce uchodzić za gwiazde forum, stalkując posty i tematy wszystkich w około.

Nie dość że tryhard to jeszcze attention whore, zwracam honor... gimnazjalistom, bo ty jesteś gorszy.

 

"i3 ogranicza karte" to jest bełkot tych co chcą zabłysnąć wysnuwając nonkonformistyczną teorie bottleneckowania karty pokroju 6850.

 

A e7200 używałem do 4850 i wyraźnie napisałem że do 550Ti wrzuciłbym już i3 bo szkoda się sr**ć z podkręcaniem starszych procesorów.

 

Zasilacz ledwie dyszy? No sypnij jakimiś argumentami, aż nie mogę się doczekać jak znów palniesz głupote ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Hehe coś od siebie napiszę. Racją jest że lepszy procek daje kopa ale nie mogę zgodzić się, że jest to kop tak wielki iż przekładał bym go ponad zakup lepszej grafiki. Słupki, które wklejacie, trochę bez sensu są. Przede wszystkim, takie pomiary prowadzi się z reguły na stockowych wartościach a 90% ogarniętych użytkowników swój sprzęt kręci i wtedy już zupełnie inaczej wygląda to w domu a inaczej na testach. Też co do rzetelności samych testów to mam częste wątpliwości, że ten kto je prowadzi, robi to w warunkach oddających realne wartości. Naprawdę, żeby się wypowiedzieć o jakimś sprzęcie, trzeba przejść na nim te kilka gier, potrzymać go trochę w budzie. Jako przykład podam np Max Payne 3 - wszystkie testy są prowadzone na lewelu w klubie, pokazują na Ci "redaktorzy" jak to fajnie się ciśnie na gtx460 i każdy to czyta a ma taką kartę, to cieszy michę, że mu będzie dobrze chodzić. A tu gó**o, bo zaczyna się level bodajże czwarty i pierwsze akcje outdorowe i ta karta klęka - wiem - bo sam u siebie grałem a nie zobaczyłem słupki. Teraz jeszcze wracając do tej wymiany. Miałem poprzednio 570 SLI na procku 760@3.8 - na tej konfiguracji wszystko chodziło perfekcyjnie na ultra łącznie z BF3 (stałe 60kl/s) Przerzuciłem się na 2600K@4.6 i co ? Dalej chodzi wszystko na ULTRA w stałych 60kl/s %-) W smarku po wymianie, zyskałem 1000pkt (bez OC kart) czy była to opłacalna wymiana ? Dopłaciłem 600zł do proca po sprzedaniu tamtego - miałem to dopłaciłem, ale żebym komuś miał z ręką na sercu takie coś polecić zamiast lepszej grafiki ? Chyba bym na łeb do reszty upadł.

 

podkreslenie oznacza nastepny totalny brak wiedzy masz stale 60 fps z racji ograniczenia monitora (60 hz) przy wlaczonej opcji V-sync wylacz ta opcje i mozesz tam wsadzic komputer z nasa i tak bedzie 60 fps przy opcji v-sync

 

Gram z Vsync to fakt bo nie wyobrażam sobie grania bez tego i więcej niż stałe 60 klateczek mi nie trza a z twojego postu wynika że jakbym podłączył pentium III i GF 2 MX to też bym miał stałe 60kl/s bo mam monitor 60Hz %-)

Nie rozumiem twojego rozumowania. Chyba faktycznie skończy się to dla ciebie dziś banem. Podaję ci przykłady z życia wzięte, z mojego doświadczenia a ty dalej jebiesz głupoty. Ogarnij się.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

overclocker85 dostajesz kolejne ostrzeżenie, całe forum jest przeciwko tobie, tylko ty jeden uważasz że i3 jest za słaby do hd6870

 

Obudź się, to jest rzeczywistość,

 

http://www.guru3d.co...rmance-review/3

 

 

Zobacz jak w rozdzielczości fullHD wszystkie słupki się spłaszczają. Skoro stary i3 tylko trochę ogranicza tak szybką karte jak hd7970 to jakim cudem szybszy proc może ograniczać znacznie słabszą kartę?

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje że ten debil overclocker został pożądnie zbanowany ;)

 

PS: Sorry za spam ;)

 

 

Dobry komputer do gier za 2000 zł będzie

 

I3 2120

asrock pro3

corsair 2 x 4 GB

dysk 500 WD / Seagate

używana HD 6850 / 6870

zasilacz chiftec / ocz / tacens 450w

obudowa do 150 zł

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...