Skocz do zawartości

Radeon GV-R5870C-1GD zawiesza się


Recommended Posts

Na wstępie podaję do informacji, że grafika nie była podkręcana i cudowana.

 

Może opowiem całą historię od początku....

Zakupiłem a raczej odkupiłem 2 nowe karty z myślą o przyszłym crossfire, lecz z czasem moje plany się zmieniły więc sprzedałem jedną sztukę. Po czasie okazało się że druga karta nie pracuje stabilnie w grach(czasami w windowsie również).

 

Czym się objawiają problemy?:

- podczas rozgrywki obraz potrafi się zacinać - czasami

- zazwyczaj podczas rozgrywki obraz staje i pojawiają się gęsto rozsiane pionowe pasy zazwyczaj w kolorach szarym i brązowym, po czym albo komputer się resetuje albo stoi w miejscu - jeśli dobrze pamiętam to dźwięki płyną normalnie tak jakbym nadal był w grze

- czasami w windowsie(7) migotanie obrazu(miedzy czarnym ekranem a obrazem)

 

Jestem pewien, że jest to wina karty graficznej a nie innej części w PC gdyż:

- druga identyczna karta pracowała normalnie

- 4850 nadal pracuje normalnie

- po ~pół roku jeden z moich znajomych w końcu kupił zasilacz który pozwalał na to aby przetestować kartę u niego, rezultaty są nieco inne lecz podobne...

a) pojawiają się pionowe pasy zawieszają komputer lecz po około minucie obraz się pojawia i można grać dalej - sytuacja się zapętla

b) po wyłączeniu gry zauważyliśmy artefakty w windowsie

 

Dziś postaram się dodać jakieś fotki filmy jak to wygląda w praktyce.

http://zapodaj.net/4f876933d9278.jpg.html

http://www.youtube.com/watch?v=i_F_pMx3UkU

 

 

Moje pytania do Ekspertów z GIGABYTE:

- Co może być z kartą i czy da się to naprawić w serwisie?

- Czy w razie wymiany karty można liczyć na identyczny model - zazwyczaj wymienia się na nowsze modele lecz niekoniecznie tak samo wydajne?

- czy w razie wysyłki gwarancyjnej nie będzie problemu z faktem, że karta jest odkupiona - posiadam kopię paragonu/faktury?

- kartę trzeba wysłać do sklepu w którym się ją kupiło czy można bezpośrednio do GIGABYTE?

Edytowane przez xaocx
Link to post
Share on other sites

Wprawdzie nie do mnie pytanie ale postaram się odpowiedzieć

- Co może być z kartą i czy da się to naprawić w serwisie?

Wygląda jakby któraś z kości gddr kończyła swój żywot i karta prawdopodobnie będzie do wymiany

- Czy w razie wymiany karty można liczyć na identyczny model - zazwyczaj wymienia się na nowsze modele lecz niekoniecznie tak samo wydajne?

Jeśli serwis ma na stanie taką albo może szybko sprowadzić to dostaniesz taką samą (equivalentem dla 5870 jest 6950)

- czy w razie wysyłki gwarancyjnej nie będzie problemu z faktem, że karta jest odkupiona - posiadam kopię paragonu/faktury?

Gwarancja wystawiana jest na produkt a nie na właściciela, więc z przyjęciem na gwarancje nie będzie problemu

- kartę trzeba wysłać do sklepu w którym się ją kupiło czy można bezpośrednio do GIGABYTE?

Do sklepu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Odkopuje temat. Karta wróciła  z gwarancji jakiś tydzień temu - zostały wymienione chyba wszystkie kondensatorki. Od samego początku zaobserwowałem, że podczas rozgrywki gra potrafi się zawiesić na sekundę lub kilka i rusza dalej, niestety przed chwilą stało się to samo co się działo przed wysłaniem na gwarancję czyli pionowe pasy i zawiecha.

 

Pytanie do pana z Gigabyte.

Mam ją odsyłać po raz kolejny? czego mogę się spodziewać tym razem, naprawy, odmowy, wymiany?

Problem w tym, że problem niby został załagodzony lecz nadal występuje rzadziej, ale nadal... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...