Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, od pewnego czasu mam pewien problem. Otóż gry zaczęły działać troszkę gorzej no i nie raz zdarza się, że bez powodu na chwilę zaczną się zacinać, dzieje się tak ze wszystkimi grami jakie mam obecnie zainstalowane: Borderlands, BF3, Skyrim. Gry normalnie działają dobrze jednak na parę sekund czasem zaczną przycinać (wyjątkiem jest Skyrim, który po tym jak zacznie się zacinać wymaga zminimalizowania i zmaksymalizowania aby przestał i mam znów trochę spokoju). Zmiana sterów na nowsze lub starsze nic nie dała, reinstalacja gier również nic, reinstalacja systemu również nie dała nic. Czy to wina sprzętu? Może coś się uszkodziło (karta graficzna, procesor czy ram) i to dlatego? Jak mógłbym sprawdzić co jest zepsute?

System Windows 7 Professional 64-bit

Procesor: i5 760 (raz trochę podkręcony na 3,8ghz aby sprawdzić na co stać mugen 2, po OC test w Linxie 150 minut przeszedł bez problemu jednak grałem godzinę w M&B i potem jak chciałem odpalić przeglądarkę wywaliło żółte paski przez cały ekran, więc wróciłem do domyślnych, bo nie chciało mi się już z tym bawić. Procek przed zmianą chłodzenia siedział na beznadziejnej paście bo w OCCT na 4 rdzeniach raz rozgrzał się do około 90*C ale OCCT szybko sam przerwał test i potem do założenia Mugen 2 i nałożenia lepszej pasty leciał na 2 rdzeniach aby się nie przegrzewać - miał wtedy temp do 60*C).

Ram: OCZ 2x2gb 1333mhz cl9 Gold LV

Karta graficzna: MSI Cyclone GTX460 1gb (najwięcej podczas upału w Furmarku doszła do 78*C i ani stopnia więcej, normalnie jak sprawdzałem przed chwilą to 68-69*C)

Płyta główna: DFI DK P55

Zasilacz: OCZ SxS2 700W

Nic obecnie się nie przegrzewa (procek po całej nocy w OCCT najwyższą temp miał 56*C, karta po godzinie w furmarku 70*C)

Prosiłbym o jakąś pomoc. Nie wiem czym co sprawdzić a jeśli coś jest zepsute to chciałbym to odesłać na gwarancję bo jest ona do października.

 

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o ten model procesora to też tak miałem tylko ze ja na boxowym chłodzeniu bez OC w 90% grach miałem lagi ale chwilowe bo procek dochodził do 86/87 stopni na każdym z możliwych ustawień , czasami jak gra wymagała większej ingerencji procka wyskakiwał blue screen , wymieniłem chłodzenie co prawda na słabsze od mugen 2 ale procesor trzyma formę temperatury w stresie spadły nawet o 20 stopni i nie przekraczają 70/75 stopni ale jeśli u ciebie na standardowym traktowaniu ma 60 stopni to procesor na 99% odpada na twoim miejscu zrobił bym memtest i w hdtune error scan

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

@UP

Tak jednak nie wiem czy te artefakty po OC albo rozgrzanie procka do trochę ponad 90*C mu nie zaszkodziło. Fakt, że taką temperaturę długo nie trzymał bo OCCT sam przerywa test po przekroczeniu temp, ale jednak. Normalnie na boxie (przed zmianą pasty na lipną) miałem około 75*C do 80*C nie dochodziły.

Link to post
Share on other sites

zapuściłeś hdtune error scan ?? jak tak to chętnie bym chciał poznać wynik chociaż wątpię że to jest to. U mnie procek się tak grzał ponad rok a i tak teraz nie jestem wstanie go zajechać , co do grafiki to na ile chodzi wentylator na standardzie 40% ?? jak tak to spróbuj go ustawić na 60-70% może więcej , jak ram masz na kostkach to wyjmij jedną i zobacz jak będzie chodzić , i potem tak samo sprawdź 2 kostkę ale przede wszystkim włącz tutaj mem test żeby ci sprawdził te pamięci a jak jesteś w stanie to pożycz od kogoś ram i zobacz jak z czyimś ramem będzie to chodzić. i podczas grania to weź pobierz jakis program co ci będzie zapisywał maksymalną i minimalną temperaturę z datą jej zarejestrowania i podasz nam wszystkie temperatury kiedy gra się zaczęła ścinać

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna chodzi na auto (jak trzeba to wentyl idzie nawet na 100%)

Znasz jakiś program do zapisywania temp karty? Bo procka to mi zapisuje CoreTemp i po 2h grania w BF3 maksymalna temp to 52*C a po 8 godzinach Linxa było to 57*C.

Ram postaram się załatwić, ale puki co sprawdzę go memtestem. Zaraz tez zarzucę wynikiem error scanu.

Link to post
Share on other sites

Tutaj errorscan:

http://img268.imageshack.us/img268/4522/1112cr.jpg

Tempy GPU podczas gry podam wieczorem.

 

EDIT:

Memtest86+ 4.20 dwa razy nic nie wykazał. Zero błędów.

 

Brat przez 2h grał w Borderlands i najwyższa zarejestrowana temperatura GPU o 61*C. Potem wrzucę jaka temp po grze w BF3.

 

Wpadłem jeszcze na 1 pomysł. Karta dźwiękowa. Mianowicie zamontowałem ostatnio kartę dźwiękową - Asus Xonar DG. Czy jest możliwość aby to jej sterowniki wpływały negatywnie na działanie gier?

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...