Skocz do zawartości

SAITEK RAT9 - za ile da się sprzedać to badziewie?


Recommended Posts

Dałem się ostatnio naciągnąć na myszke saitek'a ale niestety okazało się, że to straszna lipa i w ogóle nie nadaje się do precyzyjnej pracy. Myszka jest oczywiście nowa. Korzystałem z niej tylko kilka razy więc nie nosi nawet żadnych śladów użytkowania. Za mniej więcej ile można to sprzedać teraz?

Link to post
Share on other sites

Nawet jeżeli wystawisz aukcje BCM na allegro to i tak ją na wysoką cenę wybiją, ale na Twoim miejscu spróbowałbym dać pierwszą aukcję kup teraz z ceną parę złociszy niższą niż reszta na allegro ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK, dzięki! Wrzuce ten wynalazek na ebay i może się trafi się ktoś chętny. W sumie ta myszka trzyma się swojej ceny więc nie powinno być probemu ze sprzedarzą za kilka % mniej. Tym bardziej, że była uzywana łącznie tylko kilka godzin i nie nosi jakichkolwiek śladów uzytkowania.

 

Ogólnie nikomu nie polecam tych saiteków. Niby myszkowy high-end ale niektóre elementy są po prostu tandetne, a najgorsza jest rolka. Jest z kiczowatego plastiku, który nic nie waży, przez bardzo duże luzy tak sobie lata bezwładnie i do tego skok jest bardzo niewygodny do pracy. Mogę jej najwyżej dać 4/10.

Link to post
Share on other sites

coś koło 300 - 400 zlotych

 

Za 400zł jest nowa więc raczej tyle nie dostanie,

250-350zł, powodzenia ze sprzedażą.

Już nie jeden raz pisałem, że Saitek to badziewie...

Pytanie, co Cię skłoniło do kupne tej myszki za takie pieniądze?

Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 400zł jest nowa więc raczej tyle nie dostanie,

250-350zł, powodzenia ze sprzedażą.

Już nie jeden raz pisałem, że Saitek to badziewie...

Pytanie, co Cię skłoniło do kupne tej myszki za takie pieniądze?

 

Sprzedam na ebay'u, bo tam chodzą po 100-130€. Kupiłem ją do pracy, a 400zł to żaden znowu wydatek jeśli może w jakiś sposób poprawić komfort. Problem w tym, że do tej myszki pasuje jedynie chwyt typowy dla gierek więc zero precyzji i trzema machać całą reką po całym biurku. Normalnie pracuje na bardzo wysokiej czułości z nadgarstkiem, kciukiem i małym palcem na podkładce, a myszką wykonuje tylko minimalne ruchy. Jak narazie najbardziej przekonuje mnie najbardziej steelseries XAI ale może jeszcze znajdą się inne opcje.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że do tej myszki pasuje jedynie chwyt typowy dla gierek

Co ty bredzisz :P Są trzy rodzaje chwytu i każdy używa takiego jaki mu pasuje, nie ma chwytu typowego do gierek.

Teraz do sedna, naprawdę duża precyzja przydaje się tylko w grach FPS, tak było jest i będzie, w reszcie zastosowań na pierwszy plan wchodzi ergonomia. Poza tym bardzo duże DPI i precyzja też się wyklucza :P

Dlatego kupując myszkę powinieneś zwróć uwagę przede wszystkim na komfort pracy. Przed zakupem trzeba było przejść się do jakiegoś sklepu i sprawdzić jaki szczur najlepiej leży Ci w łapie. Duża liczba przycisków też ułatwi pracę, skłaniałbym się do kupna g700 (świetne rozmieszczenie przycisków, jakość materiałów i dużo lepszy sensor niż w rat9).

 

Jak narazie najbardziej przekonuje mnie najbardziej steelseries XAI

Nie wykorzystasz potencjału sensora i ma tylko 5 przycisków. No chyba, że będzie dobrze w łapie leżeć.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaje, że nie masz zbytnio pojęcia o prawdziwej pracy i projektowaniu CAD/DCC ale masz plusa na pocieszenie.

 

Nie będę gorszy też trzymaj plusika :D

 

Jak dostosujesz się do moich rad to zmienisz zdanie...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...