Skocz do zawartości

Prędkość ogólna gier na procesorze i7


Recommended Posts

Witam!

 

Otóż mam mały problem ze stabilnością podczas grania. Czasem dość wymagające gry typu Dead Space, Crysis po Ms Flight Simulator X, nie potrafią płynnie działać na mojej konfiguracji sprzętowej na wysokich detalach (nieco wyższych na których jeszcze nigdy nie grałem).

 

Posiadam aktualnie komputer o konfiguracji:

 

Intel i7 920 (nie podkręcany)

Płyta główna ASUS P6T6 WS Revolution

RAM 6GB Patriot Extreme

Karta graficzna ASUS 4870x2

Dysk twardy: WD Caviar Green WD10EADS

System: Vista Ultimate SP2

Zasilacz: BeQuiet Pro 750W

 

Robiąc testy w 3dMarku 06 miałem bardzo niski wynik (ok. 12000), porównywalny z innymi o podobnej konfiguracji (inni mieli pow. 30000) - ja byłem prawie na końcu...

 

Czy ktoś może doradzić mi co może być przyczyna spadku fps w "wymagających" grach i czy można jakoś to naprawić, czy tez może jest to normalny objaw?

 

Czy dokupienie ramu doprowadzi do poprawy? czy wymiana dysku?? bo szczerze mówiąc spodziewałem się po "nowej technologii" czegos innego....

 

prosze o jakąs poradę......

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Musisz wymienić chłodzenie na procesorze. Wspomniane przez Ciebie wyniki z całą pewnością pochodzą z mocno podkręconych sprzętów.

Chociaż i bez O/C wynik powinien być sporo wyższy.

Link to post
Share on other sites

Hmm i masz rację że spodziewałeś się czegoś więcej, bo takie wyniki to coś nienormalnie niskiego...

 

Jaki masz system i wersję sterowników do karty graficznej??

 

Proponuję oczyścić komputer jakimś programem do oczysczania kompa ze sterowników, wgrać najnowsze, zdefragmentować dysk i wtedy odpalić benchmarki i gry.

Link to post
Share on other sites

Np, Driver Cleaner, Driver Sweeper. Możnaby też to zrobić z poziomu sterowników ATI (mój kolega na lapku tak zrobił) ale wtedy nie gwarantuję że coś tam nie pozostanie. Aha - i mimo wszystko jeśli po formacie nie zrobiłeś ani jednej defragmentacji - wykonaj ją :D

 

I jeszcze jedno - wyłącz sobie indeksowanie plików na partycji systemowej (wejdz w Mój Komputer, kliknij prawym na partycję i po wejsciu we wlasciwosci odznacz tę opcję, a wszystkie bledy ignoruj).

 

EDIT: i spróbuj z nowszą wersją catalystów, sprawdź też czy karta przypadkiem nie pracuje cały czas w trybie 2D czy nie oszczędza energii.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale miałem kiedyś podobny problem z poprzednim procesorem (Athlon64 6000+)

Temperatury były troszkę wysokie ale dalej trzymały się w widełkach dla tego modelu.

Po wieeeelu dniach testów, podmienianiu podzespołów, sterowników i setkach postów na forach okazało się, że moja płyta główna podawała sporo za wysokie napięcie na procesor(1,50).

 

Do dziś nie mam pojęcia jak mogło to wpłynąć na tak drastyczne obniżenie wydajności procesora, ale po ręcznym ustawieniu vcore na właściwe dla tego modelu, objawy ustąpiły jak ręką odjął.

Gry zaczęły chodzić normalnie, 3dmark wykazał normalny wynik dla tego modelu(przedtem ponad 2 razy niższy)

 

Jeśli mnie spytasz jakim cudem zbyt wysokie napięcie obniżyło o połowę wydajność procesora, nie odpowiem ci, bo nie mam zielonego pojęcia. Faktem jest, że to była przyczyna.

Link to post
Share on other sites

witam!

 

otóż tak, poczyniłem zmianę o ktorej pisal do mnie "Darodaredevil" odnosnie wymiany sterownikow. Po tym zabiegu i "twardej" defragmentacji dyskow 3dMark 06 pokazuje wynik 16305, czyli o 4000 wiecej niz dotychczas, ale czy i tak to odpowiedni wynik mojej konfiguracji strzetowej ktora powtorze:

 

Intel i7 920 (nie podkręcany)

Chłodzenie Collermaster V8

Płyta główna ASUS P6T6 WS Revolution

RAM 6GB Patriot Extreme

Karta graficzna ASUS 4870x2

Dysk twardy: WD Caviar Green WD10EADS

System: Vista Ultimate SP2

Zasilacz: BeQuiet Pro 750W

 

Wykres moj wyglada tak po zestawieniu na stronie 3DMark:

 

http://nemesis.dreamhosters.com/img/wynik3dmark06.jpg

 

http://nemesis.dreamhosters.com/img/2re.JPG

 

tylko nie wiem czemu na tej stronie uznawany jest u mnie procesor i7 975 jak mam 920... :D

 

Co do odpowiedzi "CougarV6", powiem szczerze ze nie potrafię tego zrobić i nie znam się na tym...

 

Możliwe że ta aktualizacja pomoże, chodz jak sprawdzałem na stronie ASUSA, jest inna wersja ale dotyczy innych chipsetów...

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - wyniki w 3D Marku 06 W OGROMNYM STOPNIU UZALEŻNIONE SĄ OD PROCESORA. Jeśli podkręciłbyś procek - zyskałbyś kolejne tysiące pkt.

 

Po drugie - różnićą może tu być ustawiony priorytet dla 3DMarka, inna rozdzielczość ekranu modowane sterowniki itp.

 

IMO twój wynik jest w zasadzie w normie. Sprawdź komputer programem 3D Mark Vantage i wtedy zobaczysz, że nie tracisz nic do porównywalnych konfiguracji. Aaa.. i zwróć uwagę że ORB porównywał twój zestaw do kompa z GTX295 - kartą mocniejszą od twojej.

 

EDIT:

 

i pamiętaj - maksymalna szerokość screena w poście może wynosić 750px.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - wyniki w 3D Marku 06 W OGROMNYM STOPNIU UZALEŻNIONE SĄ OD PROCESORA

To oczywisty fakt, jednak moim zdaniem ten wynik jest i tak za niski.

Ja przy duecie 4850 i Phenomie II mam wynik od 16800 do max 18000 (zależy od stopnia wykręcenia procesora i kart grafiki.)

 

Zważywszy, że kolega ma duet 4870 i dużo lepszy procesor oczekiwałbym duuużo więcej

Link to post
Share on other sites

Cougar - najpierw przyznajesz mi rację a chwilę później o tym zapominasz.. Nie dość że masz procka wykręconego do 3.5GHz to jest grafiki też. Niektóre progamy lubią wysokie cyferki :D może jeszcze wyniki na XP??

 

Spójrz na kompa TheSpeeda - on nawet 15000pkt nie osiągnął

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/25854.html

Link to post
Share on other sites

overclocking na sterach 9.10 w ustawieniach karty mam ustawiony na 820 na GPU oraz 855 na pamięci...

 

co do procka jeszcze go nie podkręcałem bo wiem o co w tym biosie chodzi :D, zapewne jest to rzecz banalna lecz tego tam za dużo, a znaleźć żadnego konkretnego poradnika nie mogę pod mój bios o raz płytę główną...

Link to post
Share on other sites

Cougar - najpierw przyznajesz mi rację a chwilę później o tym zapominasz.. Nie dość że masz procka wykręconego do 3.5GHz to jest grafiki też. Niektóre progamy lubią wysokie cyferki :D może jeszcze wyniki na XP??

 

Spójrz na kompa TheSpeeda - on nawet 15000pkt nie osiągnął

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/25854.html

No jasne kolego, wszystko okej. Mnie po prostu dziwi, fakt, że kolega na 4870 crossfire i i7 ma niższy wynik niż ja. Rozumiem, że 2,6 to nie to samo co 3,5ghz, ale jednak moc i7 tkwi nie tylko w megahercach. Stąd moje zdziwienie.

Link to post
Share on other sites

Coś marnie ci ciągnie ten i7 , mi w vantage zrobił 15607 ptk . tylko i7 na 4,0 i karta gtx 275, a w 3dmark06 zrobił mi 22296 ptk ale procesor chodził mi na 4,3Ghz.

Pozatym jak masz i7 920 to zal go marnowa© na nominalnych ustawieniach, powaga :(

 

 

P.S jak chcesz to mozesz cos pocudowac, moze ci to pomorze:

 

u mnie

- Vcore 1,3125

-blck 191 x 21 i dziaøa na 4Ghz

blck 205 x 21 i jest 4,3Ghz tylko mam wode i napiecie 1,45 niestety, ale dzila stabilnie

pokombinuj 4Ghz powinienes uzuskac z palcem w ....... :) a do 4,2- 4,3 to lepiej woda bo temperaturki rosna dosc powaznie, powietrze sobie z tym nie poradzi. Co do reszty to experymenty tak ze nie bede podawal napiec i ustawien na mostku , qpi, pll i t d :D

Link to post
Share on other sites

Dziwne i tak masz kolo 2 tys pkt za malo ja na moim konfigu:

Core i7 920 D0 (bez oc)

Rampage II Extreme

Corsair Dominator 1600mhz CL8

GTX280 SSC (bez oc)

 

Mam 17995 pkt w 3dmarku 06 a twoj radek powinien kosic troche wiecej pkt :) Po co podkręcasz grafe jak i bez oc proc ją hamuje??? :hahaha: Na tym chlodzeniu powinienes nawet 4Ghz wyciagnac jeśli D0

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...