Skocz do zawartości

Reklamacja laptopa z tytułu niezgodności z umową


Recommended Posts

Witam!

Około półtorej roku temu kupiłem laptopa Asus N61Jv. W tym czasie laptop był 5 razy w serwisie, z czego 4 razy wymieniany był dysk twardy. Zgłosiłem przez sklep, w którym kupowałem laptopa na reklamację. Laptop trafił do serwisu. Najpierw laptop miał status: "Waiting-[WB7] Wait for Technical Support From ASUS". Dzisiaj zmienił się status na "repairing" i w rubryce "memo" jest napisane: "TRMA: NLA********" (w miejscu gwiazdek są cyfry).

 

Co oznacza ten numer TRMA w rubryce memo?

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej (o ile dobrze pamiętam) NLA to określenie rozliczenia z dystrybutorem, czyli sprzęt nienaprawialny przeznaczony do korekty a TRMA to po prostu określenie oznaczające zgłoszenie reklamacyjne (numer RMA to numer reklamacji)

Link to post
Share on other sites

za każdym razem inny dysk ? jakieś awarie czy jak ?

Za każdym razem po pewnym czasie pojawiały się bad sectory na dysku. Za każdym razem na innym, nowym dysku.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem co mogło to powodować, ciągła zbyt wysoka temperatura czy jak?

Temperatura była w porządku, w stresie dochodziła do max. 40 stopni C. Przy normalnej pracy miała ok. 35 stopni C.

Za pierwszym razem jak był bad sector to nie dało się nic zrobić na komputerze, bo za chwilę się zacinał. Później jak były bad sectory to dało się coś zrobić, ale wolno chodził komputer.

 

Jeszcze nie mogli znaleźć wady w złączu USB 3.0. Jak przesyłałem około 30GB to komputer łapał zwiechę i trzeba było go wyłączyć przyciskiem.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Po prostu to trochę dziwne żeby tyle dysków padało...

Dokładnie, musiałem trafić na jakiś felerny model. Mam nadzieję, że nie skończę tak jak Ci użytkownicy Asusów: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=36214 i nie dostanę rozliczenia po ok. 70 dniach od nadania numeru NLA (tylko, oni łącznie z pobytem laptopa w serwisie czekali około 100 dni na zwrot gotówki/wymianę laptopa na nowy).

 

Edit. W komputerze stacjonarnym, który ma 9 lat dysk jest od nowości i przechodził około 850 dób.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...