Skocz do zawartości

Grafa dla roździelczości 1366 x 768 za 200zł ?!?!


Recommended Posts

Zastanawiam się właśnie nad grafiką, która uciągnie HD Ready(1366 x 768).

Myślałem o GF 9600 GT 512MB. Ciekawym rozwiązaniem jest również GF 8800GS (czy 9600GSO) obie po 384 MB. A w niektórych sklepach furorę robi ASUS EN9600GSO TOP 384MB.

Jeśli chodzi o Ati to model HD 3850 -jednak często jest sprzedawany z 256MB.

Mówię tutaj w większości o używanych kartach. To co je łączy to cena w okolicach 200zł.

 

Prosiłbym o konstruktywne porady, linki do testów i wykresów mnie nie interesują. Raczej wypowiedzi użytkowników posiadających interesujące mnie modele. Co mnie jeszcze zastanawiam to czy skupić się tylko na kartach wyposażonych w 512MB, czy raczej dla tej rozdzielczości nie będzie mi to potrzebne? Na koniec dodam, że nie interesuje mnie granie na max detalach, przydało by się AAx2(optymalnie x4).

Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo najlepsza by była 9600GT. Jeżeli znalazłaby się jakaś okazja z dobrym chłodzeniem, to można brać to. Ale ja bym się czaił na 4670. Wydajność na poziomie 9600GSO, ale mniejszy pobór prądu, przez co cichsza. Możesz wylicytować coś takiego:

http://www.allegro.pl/item801058861_rad ... zenie.html

Nowe chodzą za 260zł, więc może się uda wyrwać za 200.

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na 9600 GSO od ASUSA wiersja TOP

http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+EN9600GSO+384+T

Za 229 zł dostajesz karte która znakomicje spisze się w tej rozdzielczości i ma 36 miesięcy gwarancji. Co do OC to wyciągniesz z niej sporo z tym chłodzeniem wiem bo kumpel ma i spokojnie 679 na rdzień i 1900 pamięci :P

To tylko moje zdanie niech tez inni się wypowiedzą i dojdziemy do czekoś sensownego :menda:

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem sobie:

Galaxy GeForce 9600 GT

Wielkość pamięci - 512 MB

Typ zastosowanej pamięci GDDR3

Taktowanie rdzenia 650 MHz

Taktowanie pamięci 1800 MHz

Szyna danych pamięci 256 bit

Roczna za 190zł. Jeśli mi się uda wyrobić to za kilka dni podzielę się wrażeniami.

Dziękuje za pomoc pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

kumpel ma asusa 9600GT i mówi ze wszystko ładnie działa na 1440x900 oczywiście full detale :hahaha:

Niektóre karty graficzne są niewiarygodne. Twój kumpel miał szczęście, że na 9600GT może odpalić gry pokroju Crysisa na full z bardzo dobrym FPS. Pewnie jakiś selekt :wariat::)

Się uczepiłeś Crysisa akurat. Mój 9600GT we wszystkim też prawie na Full płynnie daje radę, wiadomo, że Crysis na mało czym śmiga.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sorry, że tak długo nie pisałem, ale na razie gram w starsze gry i nie wiele można powiedzieć o tym jak sprawuje się ta karta u mnie.

Ponieważ gram w Massy Efect, Test Drive U. być może Half-Life 2, oraz Gears of War i

F.E.A.R. Pierwsze dwie pozycje ruszają na GF8600 na maxa.

 

Ale, żeby się nie marnowała pożyczyłem ją kumplowi na razie. Wszystkie gry chodziły w rozdzielczości 1280x1024!

Uruchomiliśmy NFS z AAx4 (lub 8 - teraz nie pamiętam) i śmiga bez problemu nawet gdy jest masa samochodów na scenie. Chociaż powiem, że to AA jakoś kiepsko wyglądało...

FarCry 2 też na maksa ale ogólnie gra kiepska, chociaż graficznie nieźle to wygląda.

Kumpla teraz na maksa wciągnął Assassin's Creed - ustawienia na maksa oczywiście, owszem zdarzają się zwolnienia, ale jak mówi kumpel nie przeszkadza to w cieszeniu się rozrywką.

 

Kilka słów o graniu na 26` TV w tym przypadku Sony Bravia. Dokładna rozdzielczość to 1280x768 przez VGA. Niestety akurat mój model GF nie posiada HDMI, a szkoda. Jednak jest specjalny kabel DVI - HDMI.

Więc obraz mi troszkę miga wynika to z tego, że mam podłączone de fakto przez dwa kable VGA. Podczas samego grania nie przeszkadzało mi to. Oczy jakoś bardziej się nie męczyły.

Jeśli chodzi o grę Test Drive to wymiata. Gra się po prostu komfortowo, czcionka jest na tyle duża, że z odległości powyżej 2m gra się super. Graficznie nie jest to najnowszy NFS, ale miodu ta gra ma dużo!

Jeśli chodzi o Massiwa to sprawa komplikuje się z czcionką, jest ona mała i pomimo przysunięcia się bliżej TV ciężko czytelna, a w niektórych podmenu wręcz nie da się odczytać z dalszej odległości. Pomijają czcionkę reszta jak w Test D. stoi na wysokim poziomie. Oba tytuły mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Mam nadzieje, że za miesiąc lub dwa podzielę się bardziej szczegółowymi opisami na tema gier, które można pograć w grafę za 200zł. Chociaż do tego czasu to już pewnie za tą cenie dostanie się jakiegoś 4850 lub GF9800.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam swój temat.

 

Batman Arkham Asylum - wszystko na maksa, a fizyka włączona na normalu i można grać ;-).

http://img121.imageshack.us/img121/2734/batmanp.th.png

Rekomendowana karta dla takich ustawień to GF260, ale mnie również śmiga. Zdarzają się przycięcia ale rzadko i może być za nie odpowiedzialny CPU, który do najszybszych nie należy.

 

Company od Heroes ver.1.71 - ustawienia na Ultra i AAx16. Chodzi całkowicie płynnie.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się właśnie nad grafiką, która uciągnie HD Ready(1366 x 768).

Myślałem o GF 9600 GT 512MB. Ciekawym rozwiązaniem jest również GF 8800GS (czy 9600GSO) obie po 384 MB. A w niektórych sklepach furorę robi ASUS EN9600GSO TOP 384MB.

Jeśli chodzi o Ati to model HD 3850 -jednak często jest sprzedawany z 256MB.

Mówię tutaj w większości o używanych kartach. To co je łączy to cena w okolicach 200zł.

 

Prosiłbym o konstruktywne porady, linki do testów i wykresów mnie nie interesują. Raczej wypowiedzi użytkowników posiadających interesujące mnie modele. Co mnie jeszcze zastanawiam to czy skupić się tylko na kartach wyposażonych w 512MB, czy raczej dla tej rozdzielczości nie będzie mi to potrzebne? Na koniec dodam, że nie interesuje mnie granie na max detalach, przydało by się AAx2(optymalnie x4).

 

 

 

Nie pchaj się w jakieś okrojone GSO tylko poszukaj 8800GT,które można już wyrwać za 200zł lub troszkę powyżej.Sam zakupiłem ostatnio 8800GT od Gigabte wrsję OC z miedzianym Zalmanem za 200zł i to z gwarancją. Masz przy tym pełną szynę 256bit i 512Mb ramu.W rozdziałce 1366x768 karta spisze się świetnie,a i w wyższych da rade :) Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się właśnie nad grafiką, która uciągnie HD Ready(1366 x 768).

Myślałem o GF 9600 GT 512MB. Ciekawym rozwiązaniem jest również GF 8800GS (czy 9600GSO) obie po 384 MB. A w niektórych sklepach furorę robi ASUS EN9600GSO TOP 384MB.

Jeśli chodzi o Ati to model HD 3850 -jednak często jest sprzedawany z 256MB.

Mówię tutaj w większości o używanych kartach. To co je łączy to cena w okolicach 200zł.

 

Prosiłbym o konstruktywne porady, linki do testów i wykresów mnie nie interesują. Raczej wypowiedzi użytkowników posiadających interesujące mnie modele. Co mnie jeszcze zastanawiam to czy skupić się tylko na kartach wyposażonych w 512MB, czy raczej dla tej rozdzielczości nie będzie mi to potrzebne? Na koniec dodam, że nie interesuje mnie granie na max detalach, przydało by się AAx2(optymalnie x4).

 

Nie pchaj się w jakieś okrojone GSO tylko poszukaj 8800GT,które można już wyrwać za 200zł lub troszkę powyżej.Sam zakupiłem ostatnio 8800GT od Gigabte wrsję OC z miedzianym Zalmanem za 200zł i to z gwarancją. Masz przy tym pełną szynę 256bit i 512Mb ramu.W rozdziałce 1366x768 karta spisze się świetnie,a i w wyższych da rade :co: Pozdro.

Ja już kupiłem GF 9600 GT 512MB. Teraz tylko od czasu do czasu będę pisał co mi na tym poszło i jakie ustawienia.
Link to post
Share on other sites

Oczywiście 9600GT też daje radę :co:

To, że daje już wiem od listopada 09 ;-), cena mnie mocno zaskoczyła. Żeby tego było mało karta ma wymienione chłodzenie na cichsze ;-). Miałem również szczęście bo koleś blisko mieszka i sobie odebrałem osobiście.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...