Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać... http://www.ceneo.pl/14725871s - microATX - obsługa procesorów TPD150 http://www.ceneo.pl/15464722 - microATX - obsługa procesorów TPD130

Tak jak wspomnialem uzycie innych komponentow moze drastycznie zwiekszyc TDP plyty glownej. Tutaj jak widze plyty kosztuja ponad 750 i ponad 1200zl wiec nie sadze ze sa robione z kiepskich komponentow. Wlasnie dlatego maja tak duze TDP. Plyty zrobione z tych samych materialow ale w formacie ATX mialyby jeszcze wieksze TDP. Sorry ale nie moglem sie powstrzymac bo po raz kolejny uderzasz glowa o sciane. Zamiast szukac na sile plyty z polimerow kosmicznych mozesz zweryfikowac swoje poglady.

 

Jesli chcesz naukowy dowod to zacznij czytac opracowania. Sa ogolnodostepne publikacje naukowe. Ja czytam dokumentacje techniczna a nie publikacje naukowe wiec ciezko mi jakas przytoczyc. Ja czekam z niecierpliwoscia na jakis dowod na to ze CPU 99% pradu zamienia na cieplo. Daruj sobie uszczypliwe uwagi na moj temat i nastepnym razem jak do kogos napiszesz to zastanow sie dwa razy zanim zaczniesz rzucac glupimi stwierdzeniami.

 

PS jesli wedlug ciebie nie ma znaczenia czym sie zajmuje i gdzie pracuje to najwidoczniej nalezysz do grupy ludzi ktorzy uwazaja ze "w polsce nie ma pracy". W polsce jest bardzo duzo miejsc pracy, tylko chca ludzi z pojeciem w temacie a tych jest bardzo malo. Wiem z wlasnego doswiadczenia ze znalezienie dobrze platnej pracy to kwestia 2-3 tygodni. Znalezienie czegos na szybko to tydzien. Firmy doslownie BIJA sie o pracownikow.

Link to post
Share on other sites

Płyta Główna nie posiada TDP - jej sekcja zasilania jest przygotowana pod konkretne TDP procesorów i dlatego mówi się że płyta obsługuje procesory do konkretnego TDP. Nie zaleca się, wkładać do płyty która obsłuży procesor o maksymalnie 95W TDP procesora o 130W TDP (jego przekroczenie (TDP) może się wziązać z uszkodzeniem, a nawet wybuchem sekcji zasilania). No chyba że odpowiednio zadba się o schłodzenie sekcji zasilającej np. wentylatorem. A te w/w płyty mają po po prostu solidne i dobrze chłodzone sekcje zasilające i może podwójną dawkę miedzi wewnętrznych warstwach przewodzących i dlatego potrafią sobie poradzić z procesorem o 130W TDP (jak np i7 3930k). Zapewne są wykonane z lepszych materiałów od płyt tańszych, ale to solidność sekcji zasilającej gwarantuje to jak dana płyta poradzi sobie z procesorem o dużym TDP

 

Pozdro

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Pierniczycie o pierdołach, zamiast skupić się na konkretach. :P Nikt jeszcze nie napisał o tym (być może oczywista oczywistość, a może jednak nie), że bardzo prawdopodobne jest, że procki X3 czy X4, nawet jeśli są wspierane przez dany model płyty głównej, będą działać z wydajnością ograniczoną w stosunku do ich maksymalnych możliwości. Przykładowo na płycie AM2+ Asusa na chipsecie nForce 570 Ultra Athlon II X4 działa o jakieś 25% wolniej, niż mógłby na płycie AM3. No ale tak to już jest - kompatybilność wprzód (płyty) / wstecz (procka) musi być czymś okupiona. :)

Pokornie stwierdzam, że jest to informacja bardziej użyteczna, niż Wasze dyskusje nad definicją TDP, o którym to współczynniku autor wątku powinien wiedzieć przede wszystkim tyle, że procesor nie powinien przekraczać wartości przewidzianej dla danej płyty głównej, a nie skąd, ile, przez co i w jakim kierunku jest ciepło pobierane czy oddawane. :P

Link to post
Share on other sites

A to przez to że na płycie AM2/AM2+ masz pamięci DDR2 i ogólna wydajność podsystemu pamięci jest niższa od tego z pamięciami DDR2. Różnica w wydajności będzie występować między tym prockiem na płycie am2+ i am3, ale i tak będzie on dużo bardziej szybszy niż Athlon 6000+

Link to post
Share on other sites

A wiec koniec końców rozwiązanie wybrałem takie: płyta została (uaktualniłem BIOS FDF) Gigabyte GA-M52S-S3P rev. 2.0, do tego zasilacz chieftec GPS-450AA-101 A (450W), 3 GB RAM DDR2 800Mhz, i kupiłem procesor Athlon II x4 2,6 GHz 620 i do tego Ge Force EVGA GTX 260. Wszystko było by OK gdyby nie to, że po poskładaniu i załadowaniu nowego systemu ( win 7 sp1) pojawiły się problemy. A mianowicie: po pierwsze mam ciut za duży obraz pomimo ustawionej zalecanej rozdzielczości 1920x1080 ( monitor LG M227WD podpięty pod HDMI ) i nie wiem jak to zniwelować, a jak jest pod RGB to jest OK. A drugi problem to brak dźwięku jak jest pod HDMI (tylko jakieś dziwne ciche trzaski ). PS. karta dźwiękowa zintegrowana

 

Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...