Skocz do zawartości

Recommended Posts

To chyba będzie najlepszy wybór. 5 lat gwarancji i niezły kontroler Indilinx Everest 2.

 

To fakt ale cenowo lekko odstaje od samsunga 830 podaje ceny na rynku Angielskim

 

Samsung 830

128GB - 77,98 GBP (około 414 zł) (w PL ceneo - najtańsze - 421 zł)

256GB - 152,69 GPB (około 810 zł ) (w PL ceneo - najtańsze - 1019zł)

 

Vertex 4

128 GB - 96,99 GBP (około 515 zł ) (w PL ceneo - najtańsze -464 zł)

256 GB - 192,54 GPB (około 1021 zł) (w PL ceneo - najtańsze - 989 zł)

 

Jeśli chodzi o Samsunga 830 to lepiej go kupić w Anglii ale juz Vertex 4 jest tańszy w Polsce :)

Edytowane przez piotr19772
Link to post
Share on other sites

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc piszę w tym bo bardzo podobna kwestia. Który z tych trzech dysków byście wybrali - Crucial M4, Samsung 830, OCZ Vertex 4 ? Oczywiście wszystkie tak jak w temacie 128GB. Parametry podobne, na korzyść OCZ jest długa gwarancja (osobną kwestią jest to, czy za 4 lata będzie sens używania takiego dysku, no ale jak dają to dlaczego nie brać:) ) Zapomniałem dodać, jaki byście wybrali nie uwzględniając w wyborze ceny:)

Najczęściej polecanymi są Crucial M4 i Samsung 830. OCZ Vertex 4 jest mniej znany, ale to nie znaczy że gorszy. Osobiście uważam że te 3 dyski są godnymi siebie rywalami i najważniejszym wyznacznikiem powinna być cena. Crucial M4 i Samsung 830 cenione są głównie ze względu na swoja niezawodność. OCZ Vertex jak już wspomniałem jest mniej znanym dyskiem i za dużo nie wiadomo jak z jego niezawodnością.

Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiaj się: Vertex 4

Takich opinii nam potrzeba... Mizernej jakości test i od razu werdykt. Jak tu się później dziwić, że np. SF znalazł tylu nabywców...

WItam, mam plyte z sata 2, czy kupujac dysk pod sata 3 bede miec problemy z podlaczeniem, czy tylko strace polowe transferu?

Podłączyć się da, działać też będzie, w praktyce w zastosowaniach "domowych" nie powinieneś odczuć większej różnicy.
Link to post
Share on other sites

To fakt ale cenowo lekko odstaje od samsunga 830 podaje ceny na rynku Angielskim

 

Samsung 830

128GB - 77,98 GBP (około 414 zł) (w PL ceneo - najtańsze - 421 zł)

256GB - 152,69 GPB (około 810 zł ) (w PL ceneo - najtańsze - 1019zł)

 

Vertex 4

128 GB - 96,99 GBP (około 515 zł ) (w PL ceneo - najtańsze -464 zł)

256 GB - 192,54 GPB (około 1021 zł) (w PL ceneo - najtańsze - 989 zł)

 

Jeśli chodzi o Samsunga 830 to lepiej go kupić w Anglii ale juz Vertex 4 jest tańszy w Polsce :)

 

 

Ten Samsung 830 w PL to z Pixmanii, a raczej średnie opinie o niej są, więc pomijając ten sklep jest sporo droższy od Vertexa 4 w PL. Ja jednakże patrzyłem na ceny na Amazonie UK, tam wszystkie 3 dyski o których wspomniałem są w cenie w okolicach 83+-2 GBP, co daje na złotówki około 440zł, wysyłka do Polski jest za darmo bo zakupy są powyżej 25 funtów.

Link to post
Share on other sites

Podłączyć się da, działać też będzie, w praktyce w zastosowaniach "domowych" nie powinieneś odczuć większej różnicy.

Czyli dobrze rozumiem, moge bez problemu brac SSD pod sata 3, a po zmienie na mobo z obsluga sata 3 zwiekszy mi sie 2 krotnie wydajnosc dysku.

Sorry za pytania, ktore moga wydawac sie dla nie ktorych glupie ale nie znam sie na tym.

Edytowane przez hink1
Link to post
Share on other sites

Ten Samsung 830 w PL to z Pixmanii, a raczej średnie opinie o niej są, więc pomijając ten sklep jest sporo droższy od Vertexa 4 w PL. Ja jednakże patrzyłem na ceny na Amazonie UK, tam wszystkie 3 dyski o których wspomniałem są w cenie w okolicach 83+-2 GBP, co daje na złotówki około 440zł, wysyłka do Polski jest za darmo bo zakupy są powyżej 25 funtów.

 

Tak to prawda ale właśnie problem który wybrać Samsunga czy Ocz :) tu jest problem ? i chyba bym celował w wersje 256 GB.

 

Problem polega na tym ze ocz poleciał w kulki z Vertexem 3 ale Vertex 4 to już inny dysk

Ja jednak dużo wcześniej kupiłem do notebooka dysk SSD Vertex 2 60 GB i jestem zadowolony aktualizacja biosu do tego dysku to tylko kwestia naciśnięcia w programie update i po bólu ;)

Wiec nie narzekam na Vertexa 2 ale ......

 

Kupic Samsunga który jest polecany czy kupić szybkiego Vertexa 4 oto jest pytanie ? :D

Link to post
Share on other sites

Tak to prawda ale właśnie problem który wybrać Samsunga czy Ocz tu jest problem ? i chyba bym celował w wersje 256 GB.

Mi osobiście starczy teraz 128GB, chcę wrzucić W7, trochę programów, Battlefielda 3 (bo strasznie długo się ładuje na normalnym dysku) i mieć nieco rezerwy. SSD nieźle ostatnio potaniały i myślę, że nadal będą dość szybko taniały i niedługo w cenie 256GB będzie spokojnie 512GB.

Link to post
Share on other sites

Mi osobiście starczy teraz 128GB, chcę wrzucić W7, trochę programów, Battlefielda 3 (bo strasznie długo się ładuje na normalnym dysku) i mieć nieco rezerwy. SSD nieźle ostatnio potaniały i myślę, że nadal będą dość szybko taniały i niedługo w cenie 256GB będzie spokojnie 512GB.

 

Tak to prawda ceny powoli spadają, ja zakup planuje po powrocie z Polski połowa września początek października, plus do tego karta graficzna :)

Wiec do września muszę zdecydować Vertex czy Samsung ciężki wybór :):o:roll::D

Link to post
Share on other sites

Tak to prawda ceny powoli spadają, ja zakup planuje po powrocie z Polski połowa września początek października, plus do tego karta graficzna Wiec do września muszę zdecydować Vertex czy Samsung ciężki wybór

Jeżeli za granicą zarabiasz w euro, lub funtach to lepiej chyba na miejscu dysk kupić:) No i przykładowo jeżeli bym zarabiał w funtach to jednak też brał bym pewnie 256 GB bo co to jest te 140 funtów? Tak jak dla Polaka 140 zł.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli za granicą zarabiasz w euro, lub funtach to lepiej chyba na miejscu dysk kupić :) No i przykładowo jeżeli bym zarabiał w funtach to jednak też brał bym pewnie 256 GB bo co to jest te 140 funtów? Tak jak dla Polaka 140 zł.

 

Na tak ale nie zawsze nieraz jak sie przeliczy z GBP na Złotówki to wychodzi taniej :)

Ale cena Vertexa 4 256 GB cena w UK - to 195 GBP to niby dużo niby mało ale na plus przemawia to ze jest gwarancja 5 letnia z drugiej strony lepsza ofertę cenowa daje Samsung 830 256 GB za 157 GBP

Z drugiej strony mam Vertex 2 60GB i nie mogę narzekać na OCZ, jednak jak by patrzeć na długość gwarancji to Vertex jest góra i jakby coś się działo to wysyłka na RMA i cześć :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...