Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym kupic jakis dysk 128 GB pod system i programy często używane. Obecnie posiadam WD Caviar Green 2 TB i irytuje mnie czas ładowania systemu.. Nie jest on podzielony na partycje,więc system jest razem z 800 GB innych danych.. Więc czy byłaby możliwość przeniesienia systemu na 2 dysk bez kasowania danych? Co do samego dysku - szybki w miarę i jak najtaniej,ale bez przesady,wolę dopłacić jesli będzie lepszy a troche droższy.

Link to post
Share on other sites

W miarę szybkie i tanie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/2390148

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/3304836

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/1312734

 

Jak chciałbyś przenieść ten system na drugi dysk to musisz wiedzieć jaka to licencja twojego systemu: OEM ('przywiązuje się' do płyty głównej - przeniesienie nie będzie legalne), BOX - można przenieść.

Link to post
Share on other sites

Dysk polecam sprawdzony i przez wielu zachwalany: http://www.saturion.pl/product/136982/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Samsung_2_5_SSD_830_Series_128GB_Serial_ATA3_Desktop_Installation_Kit.html

Co do Twojego pytania, to wątpię by istniała taka możliwość.

Link to post
Share on other sites

Więc czy byłaby możliwość przeniesienia systemu na 2 dysk bez kasowania danych?

Jest taka opcja, ale trzeba trochę pokombinować. Musiałbyś założyć drugą partycję na WD. Przerzucić tam dane nie związane bezpośrednio z systemem a następnie sklonować partycję z OS na SSD. Jaki masz system?
Link to post
Share on other sites

Hmm,jeśli dobrze pamiętam to jak próbowałem kiedyś dzielić (już po instalacji systemu,kiedy były też inne dane) na partycje to wyskakiwało ostrzeżenie, że może to doprowadzić do uszkodzenia danych.. Ale może się mylę, system to Windows 7, 64 bitowy

Link to post
Share on other sites

Z SSD godnymi uwagi są Crucial M4 , Samsung 830 i OCZ Vertex 4. Jeżeli chodzi o niezawodność to Crucial M4 i Samsung 830 są najczęściej polecane. Nie wiem jak z OCZ Vertexem 4, ponieważ jest mniej znanym napędem SSD. w testach 3 wypadają świetnie.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Hmm,jeśli dobrze pamiętam to jak próbowałem kiedyś dzielić (już po instalacji systemu,kiedy były też inne dane) na partycje to wyskakiwało ostrzeżenie, że może to doprowadzić do uszkodzenia danych.

Zawsze istnieje taka ewentualność, dlatego przy tego typu operacjach wskazana jest kopia zapasowa newralgicznych danych.

Wydaje mi się najlepszym wyborem, jedynie muszę mieć pewność, że system będzie się dało przenieść.

Kupując Samsunga "dostajesz" Samsung SSD Magician i Norton Ghost. Oczywiście można przenosić system innym oprogramowaniem. Ja osobiście póki co nie mam zaufania do SSD od OCZ.
Link to post
Share on other sites

OCZ zepsuł sobie opinię drogimi, z wadliwymi kontrolerami dyskami i jeszcze dane prędkości na specyfikacji nigdy nie były osiągane, a teraz jest masakra nowe Vertexy są o ponad 100zł tańsze niż Samsung czy Crucial, a niszczy ich testami, co do wadliwości to OCZ daje 5 lat, więc musi być pewny dysków, przecież by do interesu nie dokładał.

Link to post
Share on other sites

co do wadliwości to OCZ daje 5 lat, więc musi być pewny dysków, przecież by do interesu nie dokładał.

Na wynalazki typu Vertex 3 dawał trzy lata... Nie twierdzę, że Vertex 4 jest zły, ale osobiście wolałbym nie być beta-testerem. Za takie same pieniądze jest M4, 830 jest ciut droższy.
Link to post
Share on other sites

Vertex 4 to konstrukcja bazująca na usprawnionym kontrolerze, bardzo podobnym do sprawdzonego w M4 i 830. Producent daje 5lat gwarancji, zakładam że wie co robi... Testy także bardzo pozytywne.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

OCZ Vertex 4 swoim kontrolerem nieźle namieszał. Już 2 krotnie po update sterowników wzrosła szybkość odczytu i zapisu i jest obecnie najszybszy z całej trójki (Crucial M4, Samsung 830, Vertex 4) co czyni go niewątpliwie łakomym kąskiem. Mało danych jest o jego niezawodności.

Link to post
Share on other sites

......wzrosła szybkość odczytu i zapisu i jest obecnie najszybszy z całej trójki (Crucial M4, Samsung 830, Vertex 4) co czyni go niewątpliwie łakomym kąskiem. Mało danych jest o jego niezawodności.

 

Dokładnie dla tego świadomym wyborem był by dysk Samsunga 830 niezawodność i szybkość :) Na dzień dzisiejszy to chyba najrozsądniejszy wybór i dla tego można się pokusić o wersje 256 GB cena nawet jest ciekawa 150 GPB, a za 128 GB po 75 GPB:)

Link to post
Share on other sites

Ja szczerze polecam Vertexa 4, posiadam owy dysk juz od 2 tygodni i sprawuje sie swietnie! Nowy firmware dal mu niezlego kopa. Co do przenoszenia systemu na ssd'ka nie polecalbym tego... bo przenosisz tez informacje o partycjach na dysku co moze ssd spowolnic. Lepiej jest postawic system od nowa i przy okazji odswieżyć system ;) Pozdrawiam

Edytowane przez rtr.archie
Link to post
Share on other sites

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc piszę w tym bo bardzo podobna kwestia. Który z tych trzech dysków byście wybrali - Crucial M4, Samsung 830, OCZ Vertex 4 ? Oczywiście wszystkie tak jak w temacie 128GB. Parametry podobne, na korzyść OCZ jest długa gwarancja (osobną kwestią jest to, czy za 4 lata będzie sens używania takiego dysku, no ale jak dają to dlaczego nie brać:) )

 

Zapomniałem dodać, jaki byście wybrali nie uwzględniając w wyborze ceny:)

Edytowane przez endrju_pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...