Skocz do zawartości

Tania plyta do 300 zł do SLI na AMD


Recommended Posts

No to niezła zależność Tak że do SLI bierzemy tylko płyty z dobrymi sekcjami zasilania !

Nie tylko do SLI; profilaktycznie zawsze lepiej wziąć płytę z porządną sekcją zasilania. Chyba, że na płycie planujesz zainstalować coś pokroju Atoma... Później na forum pojawiają się tematy typu: "procesor słabo się podkręca...", "sekcja zasilania w mojej płycie po OC CPU świeci jak surówka hutnicza, pomocy...".

@rendzian: ja mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Nie napisałeś jaką masz aktualnie płytę główną, ale na pewno nie obsługuje SLI. Nie kupuj nowej płyty, weź od kolegi tego GTX za "5 dyszek". Sprzedaj obydwa GPU po cenie rynkowej i dołóż kasę przeznaczoną na płytę. Będziesz miał ponad 1k PLN. Kup za to coś pokroju HD 7870.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie tylko do SLI

No właśnie, nie tylko do SLI i z tego się śmieje. Temat jakości sekcji zasilania generalnie nie ma nic wspólnego z tym czy chce mieć SLI/CF czy też nie a jeśli ktoś nie chce bawić się w OC to już w ogóle jakość VRM jest dla niego sprawą mało istotną.

Link to post
Share on other sites

@Fenio: zauważ, że jeżeli ktoś zamierza inwestować w SLI/CF to szanse na szeroko pojęty OC rosną. Nawet jeżeli dzisiaj nie planuje OC CPU to czy w przyszłości nie może zmienić zdania, zwłaszcza jeśli dałoby to wymierne efekty? Także, SLI ma do sekcji zasilania CPU całkiem sporo i blacklizard ma rację.

Edytowane przez maverick777
Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz miał płytę ze słabą sekcja zasilania i relatywnie słabym CPU to ciężko będzie ze SLi / CF bez kręcenia CPU, a tutaj już duży udział ma sekcja zasilania. Spojrzałem na sprawę pod szerszym kątem.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Założyłeś że ma słaby CPU, założyłeś że będzie go podkręcał. A on ma phenoma x6 1065t i nie pisze nic o OC.

 

Poprawione. nie doczytałem, że miało być pod AMD. Za 300 zł masz już dobre płyty z dobrą sekcja zasilania 8+ 2 np. ta którą podał @MSI Team.

Ta płyta ma sekcje 4+1.

 

"Slots: • 2 PCI Express 2.0 x16 slots • 2 PCI Express 2.0 x1 slots • 2 PCI slots, support 3.3V/ 5V PCI bus Interface."

On się pytał w jakim trybie będą działały dwie karty a Ty wkleiłeś opis specyfikacji mechanicznej slotów PCI-E.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Założyłem, ponieważ przeważnie osoby mają słabe procesory i o tym nie wspominają. Potem założą kolejny temat, więc wolałem uprzedzić.

 

Ta płyta ma sekcje 4+1.

Szukałem informacji na temat tej płyty na oficjalnej stronie MSI, ale nie było to podane, więc sięgnąłem do mniej zaufanych źródeł. Niestety jak widać nie zawsze to jest dobry wyjściem.

 

On się pytał w jakim trybie będą działały dwie karty a Ty wkleiłeś opis specyfikacji mechanicznej slotów PCI-E.

Z tego także się można tego dowiedzieć...

Link to post
Share on other sites

Szukałem informacji na temat tej płyty na oficjalnej stronie MSI, ale nie było to podane, więc sięgnąłem do mniej zaufanych źródeł. Niestety jak widać nie zawsze to jest dobry wyjściem.

 

Wystarczyło na zdjęcie płyty popatrzeć.

 

Z tego także się można tego dowiedzieć...

 

Nie można bo to dwie różne sprawy.

Polecam dowiedzieć się co to jest tryb pracy PCI-E i jak się ma do szerokości mechanicznej złącza PCI-E. To że masz 2x PCI-E o szerokości slotu 16x wcale nie jest jednoznaczne że karty będą pracować w trybie 16x. W przypadku tej płyty tak jak to napisał MSI Team, karty pracują w SLI jako x8+x8.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczyło na zdjęcie płyty popatrzeć.

Dane odczytywałem do tej pory ze specyfikacji i nie musiałem opierać się na zdjęciach płyt. Teraz już doczytałem jak sprawdzić jaką sekcje zasilania ma dana płyta.

 

Nie można bo to dwie różne sprawy. Polecam dowiedzieć się co to jest tryb pracy PCI-E i jak się ma do szerokości mechanicznej złącza PCI-E. To że masz 2x PCI-E o szerokości slotu 16x wcale nie jest jednoznaczne że karty będą pracować w trybie 16x. W przypadku tej płyty tak jak to napisał MSI Team, karty pracują w SLI jako x8+x8. Możliwe że nie jest to jednyny sposób pracy na tym złączu. Jakbyś był chętny podzielić się wiedzą jak mozna to sprawdzić to chętnie skorzystam.

Jak wpisałem w google frazę "Slots: • 2 PCI Express 2.0 x16 slots" to od razu wyszukało mi właśnie tryb pracy jako (x8, x8). Na stronach innych producentów te dane są dostępne od ręki na MSi ponownie brak.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...