Skocz do zawartości

Porównanie kilku płyt - prośba


Recommended Posts

Siemano,

 

 

Chciałbym porównać kilka płyt ze sobą i spytać Was o opinie na ich temat i która jest najlepsza chociaż by do i5 2500k. Oto owe płyty:

 

1. http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-79-568295.html?attr=264-488572,938-513104,cena-0+400

2. http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z77a-g43-79-556640.html?attr=264-488572,938-513104,cena-0+400

3. http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z68-pro3-gen3-79-526347.html?attr=264-488572,938-495635,cena-0+400

4 .http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-79-462991.html

 

Największą uwagę przyciąga Z77 Pro3 i Z77A-G43. Z kolei stary i sprawdzony P67 Pro3. Która jest najlepsza? Z niskobudżetowych płyt mało się orientuje i dlatego pytam.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej przyszłościowa jest MSI, z nowym chipsetem i obsługa ivy bridge. Jeśli nie planujesz wkładania kilku kart graficznych to jest to płyta godna polecenia. Z tego co podaje producent płyta ma 1x PCI 3.0. Zreszta pomiedzy pci 2.0 a 3.0 jest roznica 1 max 3 fpsów w grach :P Sekcja zasilania w msi z77a-g43 jest naprawde dobra, do tego radioatorki :)

Edytowane przez damianox89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

Płyty na chipsetach Z68 także obsługują IVy Bridge...

 

W pierwszej kolejności odrzuć ASRock Z68 Pro3 Gen3 ze względu na słabą sekcję zasilania.

 

ASRock Z77 PRO3 jw.

 

Asrock Z77 Pro 4 to samo.

 

Z niskobudżetowych proponuje ASRock P67 Pro 3 Gen 3 lub MSI Z77A-G43.

 

Z tego co czytałem to ASRock P67 Pro 3 Gen 3 ma lepszą sekcję zasilania niż MSI Z77A-G43.

 

Wie ktoś jak wygląda sekcja zasilania w MSI Z77A-G43? Szukałem w specyfikacji na stonie MSI i nie ma...

Edytowane przez blacklizard
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wpisz sobie w google: msi z77a-g43 power phase

A tutaj screen z jednego z wątków, w którym przedstawiciel MSI podał ile faz ma która płyta:

http://s13.postimage.org/5qbw1n093/sekcje.jpg

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Ja ci proponuję GA-Z77-D3H

Dziękuje. Jednak będę zmuszony odmówić, bo środki nie pozwalają na tą płytę.

 

 

 

@up Płyty na chipsetach Z68 także obsługują IVy Bridge... W pierwszej kolejności odrzuć ASRock Z68 Pro3 Gen3 ze względu na słabą sekcję zasilania. ASRock Z77 PRO3 jw. Asrock Z77 Pro 4 to samo. Z niskobudżetowych proponuje ASRock P67 Pro 3 Gen 3 lub MSI Z77A-G43. Z tego co czytałem to ASRock P67 Pro 3 Gen 3 ma lepszą sekcję zasilania niż MSI Z77A-G43. Wie ktoś jak wygląda sekcja zasilania w MSI Z77A-G43? Szukałem w specyfikacji na stonie MSI i nie ma...

Właśnie tak mniej więcej zrobiłem. Został dylemat między ASRock P67 Pro3 Gen3, czy ta MSI? Bardziej skłaniam się ku tej drugiej. Dlaczego? Przede wszystkim nowy chipset jak to zostało powiedziane wcześniej. Tylko rodzi się pytanie, czy i5 2500k będzie z tą płytą współpracować? Słyszałem, że część producentów olała SB robiąc płyty Z77 na IB i nie wszystkie procki Sandy działają na nowych płytach. Jak to jest? Z góry dziękuje za odpowiedź :).

 

 

 

Btw. dzięki wszystkim za odpowiedź. Doceniam to.

Link to post
Share on other sites

MSI Z77-G43 ma sekcję zasilania 4 + 1.

 

ASRock P67 Pro 3 (B3) ma sekcję zasilania 8 + 2.

 

Jeżeli zależy Ci na OC, a nie będziesz zmieniał CPU to zalecam wziąć ASRocka P67 Pro 3 (B3) właśnie na lepszą sekcję zasilania. Jedna jak i druga obłsuży bez problemu i5 2500k.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

2500k nie wymaga jakiejś strasznie mocnej sekcji do OC ok. 4.5-4.6ghz, Mocniejsza przydaje się do tych wyższych w okolicach 5ghz. Także nawet ta płyta MSI starczy.

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To dobrze jak z i5 2500k nie będzie problemu. Na OC jakimś ekstremalnym mi nie zależy. Ważne by chociaż na 4,5Ghz procek wjechał i tyle. Stąd również jakoś super sekcja zasilania mi nie potrzebna, ale dzięki. Na nowszym chipsecie mi zależy, bo jak wspomniałem OC nie jest jakimś wyznacznikiem co do płyty, bo nie zamierzam bić rekordów :).

 

Co do Extreme 3 Gen 3 to znam bardzo dobrze płytę i nie raz polecałem. Kwota nie pozwala, bo tak to nawet bym się pewnie nie pytał. Mam jedynie problem, bo średnio znam się na niskobudżetowych płytach. W większym przedziale cenowym bez problemu wiem co dobre i sprawdzone.

 

Wracając. Wybór chyba padł na MSI. Dzięki!

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...