Skocz do zawartości

Q9650/E8500-8600/Asus P5B Deluxe/OC


Recommended Posts

No, nie wiem jak mam Ci dziękować :D Szukajcie, aż znajdziecie... Czy możesz zapodać jakieś ustawienia z BIOS'u, którymi się posłużyłeś ? Szczególnie interesowałoby mnie to ustawianie tych nowych napięć dla procesorów czterordzeniowych (oczywiście przybliżone wartości) i czy dużo trudniej kręcić C2Quada od C2D?(tak z Twojego punktu widzenia),a... i jakie miałeś temp. procesora i NB?, Pamiętasz?... Wszystko :)

 

Mnie zadowoli OC na takim poziomie spokojnie! Nigdy nie nastawiałem się nad jakimikolwiek rekordami, obojętnie jakim sprzętem dysponowałem, niech to robią wprawni OC'kerzy :P

Link to post
Share on other sites

Niestety zmarwie Cię. Procek miałem kilka dni. Z tego co pamiętam.

 

Pamięci 1:1 przy 2,2 V obniżyłem CL z 4-4-4 na 5-5-5

Procek 1,35 V w Biosie ale testówki pokazywały nawet 1,4 V

Temperatury w granicach 70 C procek NB do 55 C. Dobrze wietrzona buda ale stoi w słabym miejscu :oops:

Pozostałych nie pamiętam na pewno podnosiłem

napięcia FSB

napięcia mostka północnego

napięcia mostka południowego

ICH chipset

 

Było trudniej, w C2D wystarczyło podnieść napięcie na procku ..........

Aha i pamiętaj ta płyta czasami dziwnie się zachowuje z FSB 380-399 nie działa, poczym 400 to żaden problem. Pamiętam, że 430-440 też nie bardzo stabilnie a później nagle 450 stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Stosunek 1:1 ponoć najlepszy/najwydajniejszy jest. Wiem, że z tą płytą i zmianą wartości FSB tak jest - nie/stabilnie, właśnie przy tych wartościach, które podałeś. Jeżeli chodzi o temp. NB to chyba duża była :D Ktoś kiedyś na forum pisał, że dla P965 to tak max. do 50*C. Nie pamiętasz jednak tych nowych wartości napięć (nie głównego napięcia procesora, tylko tych Vtt, czy coś tam) dla QXXX, bądź sposobu ich ustawiania? Ciekawe czy nowy BIOS Asusa pod obsługę procesorów 4-rdzeniowych to uaktywnia? Na razie nie mogę tego sprawdzić bo komputer potrzebny do ciągłej pracy i nie chcę ryzykować. Ale już niedługo wolne więc...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...