Skocz do zawartości

Gwarancja radeona 6850 oc


Recommended Posts

Witam,

Mam dwa pytanka, a mianowicie:

1.czy jak zmieniłem pastę termoprzewodzącą to tracę gwarancję?

nie zawsze działa idealnie a ma 3mies.

2.czy jest możliwość zmiany napięcia?

@EDIT:dodam że pc widzi ją w slocie x16 jako x8, a gdy dołożę 2-gą grafe jako x4 (slot się wtedy zmienia na x8)

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

software'owo napięcia się zmienić nie do bo jest to wersja oc z gigabyte'owym kontrolerem którego nie obsługuje żaden program,

ew. v-mod.

Płyta również Gigabyte'a, a mianowicie

 

GA-990XA-UD3

 

Pojawił się nowy problem, nie możność zmiany taktów

Link to post
Share on other sites

Musisz przełożyć grafike do 2 PCI-EX bo pierwszy obsługuję tylko X8 a drugi już X16.

Jeśli programy nie pozwalają to można bios podmienić.Co do braku zmiany taktów to dziwne.Może zainstaluj ponownie stery.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam dwa pytanka, a mianowicie:

1.czy jak zmieniłem pastę termoprzewodzącą to tracę gwarancję?

nie zawsze działa idealnie a ma 3mies.

 

Tak, bo wymiana pasty wiąże się z rozkręceniem karty a to już jest fizyczna ingerencja w produkt. Oczywiście jak to zrobisz z głową i nie zniszczysz śrubek lub innych elementów to nikt Ci nie będzie w stanie udowodnić ze grzebałeś w karcie.

 

Co do 1 pytania to nie, chyba z czego kojarzę to tylko Palit takie coś wymyślił.

 

Każdy producent stosuję taki warunek, ze rozebranie karty kończy się utratą gwarancji
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sapphire/EVGA (głównie ta druga) to firma, która dba o interes klienta, a nie patrzy jak na każdym kroku wyciągnąć kasę z użytkowników i utrudniać im życie (nie ubliżając Gigabyte)

 

Sam nie rozumiem, dlaczego zmiana pasty wiąże się z utratą gwarancji, skąd mam wiedzieć co to jest za pasta fabrycznie zastosowana i jak wygląda chłodzenie pamiątek/sekcji zasilania? Co do tego drugiego recenzje można poczytać, ale o tym pierwszym za wiele informacji nie znajdę. A może bym chciał wymienić na coś wydajniejszego i lipa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z bardzo prostego powodu .... Nie każdy jest obeznany z częściami komputerowymi i zdarzały się wypadki ze po zmianie chłodzenia czy pasty karta już nie wstała. Więc dlaczego producent ma brać odpowiedzialność za kartę która została uszkodzona przez klienta podczas wymiany chłodzenia czy pasty ??????

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Musisz przełożyć grafike do 2 PCI-EX bo pierwszy obsługuję tylko X8 a drugi już X16. Jeśli programy nie pozwalają to można bios podmienić.Co do braku zmiany taktów to dziwne.Może zainstaluj ponownie stery.

Odwrotnie..

 

Ten najbliżej procesora obsługuje x16, ten niżej x8, a ten trzeci x4, na płycie GA-XA990-UD3, mam tą samą, tyle, że 1 kartę GTX560 i w GPU-Z widzi mi ją jako Pci-Express x16 v1.1 (jak najedzie się myszą to jest info, że ta karta max tyle obsługuje, a poniżej, że w takim trybie teraz działa)

mam 2 grafy radeona 6850 w pciex16 i gf 7800gtx w x8 i radeon jest wg. gpu-z jako x4 a gf jako x8 ps. wczoraj robiłem windowsa od nowa i eksportowałem rejestr więc może dlatego

 

Eksportowałeś rejestr ? a po co ? Tzn. czy eksportowałeś przed instalacją, a po instalacji importowałeś ? Czy po prostu po czystej instalacji eksportowałeś rejestr, by mieć kopię zapasową rejestru świeżego systemu ?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam dwa pytanka, a mianowicie:

1.czy jak zmieniłem pastę termoprzewodzącą to tracę gwarancję?

nie zawsze działa idealnie a ma 3mies.

2.czy jest możliwość zmiany napięcia?

@EDIT:dodam że pc widzi ją w slocie x16 jako x8, a gdy dołożę 2-gą grafe jako x4 (slot się wtedy zmienia na x8)

 

Raczej nie chyba że zostawisz slady na śrubach itp.

Niby jest ale niewiele daje. Wgraj bios od msi z 860mhz moja szła na tym 960 i pamięci 1150

Link to post
Share on other sites

GIGABYTE_PL z płytą?, a nie z grafiką?

 

dhx86: radeona mam w górnym porcie, ale tak czy siak te 2 pci-e działają w trybie x8, a rejstr eksportowałem żeby nie instalować wszystkich programów od nowa, ale po instalacji czystego windowsa problem występuje nadal.

 

dam111111 śrubki mam troszkę obrobione, a bios z niczego nie podchodzi, testowałem bios z sapphire i zmodyfikowany .

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...