Skocz do zawartości

Dwa rodzaje pamięci


Recommended Posts

albo zmień na kingstony np. ;p Fakt, gódram może już nie dawać rady z takimi taktowaniami. Może się przegrzewać, więc nie katuj już jej tak! Ta kostka no name tak się nagrzewa, że mam ją 665mhz.

Nie rozumiem tych bezsensownych propozycji, goodramy w wielu testach osiągają takie same taktowanie przy oc jak kingstony i niczym nie odbiegają jakościowo, różnicą zwykle jest cena i bezproblemowy serwis goodrama.

 

A co do tematu tak jak koledzy radzą kręć zawsze tylko jeden element inaczej nigdy nie dowiesz się co powoduje problem. Co do pamięci bez radiatorów zwykle słabo się kręcą, więc nie oczekuj nawet, że ta 800MHz pójdzie na 900 bo to mało prawdopodobne i co najważniejsze podkręcaj małymi krokami najlepiej co 5MHz.

Link to post
Share on other sites

Mam tak ułomny bios, że nie mogę podkręcać osobno pamięci i procka. Taktowań też się nie da ustawić na sztywno. Na auto jest 907MHz,

2,66 - 725MHz

3.33 - 907MHz

4,0+ 1088 MHz

 

http://imageshack.us/photo/my-images/801/img2262un.jpg/

 

A tu macie screen do moich ustawień pamięci. Duużo tego xD

Link to post
Share on other sites

Skoro na auto wywala Ci tak kosmiczne częstotliwości, ustaw mnożnik 2.66 i na taktowaniu 725MHz sądzę, że pamięci będą działać stabilnie - z pewnością stabilniej niż na każdym innym ustawieniu, a to dlatego, że podniosłeś FSB.

 

Jakie masz w TEJ CHWILI częstotliwość pracy pamięci ? Jeśli wyższą niż 725MHz, a komputer jest niestabilny, zmniejsz mnożnik do 2.66. Jeśli wyższą, ale komp jest stabilny, to możesz go tak zostawić, ale masz mocno podkręcone pamięci (z modułu 677MHz), a raczej niesymetrycznie podkręcone pamięci, co nie jest zalecane :)

 

Twój wybór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamięci wytrzymywały na 900MHz tylko parzyły, a jak ustawie na 3,5GHz ramy mają ok730MHz.

Napięcie na procku mogę podnieść do 1,3+ i nadal go wywala. Zostawię już na tym 3,4GHz bo mi jeszcze zasilacz padnie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...