Skocz do zawartości

Dwa rodzaje pamięci


Recommended Posts

Gość Kotecek

Po co zwiekszać napięcia? jaki jest tego cel?

 

Powinny chodzić na ustawieniach domyślnych dla tej wolniejszej kości. Nie raz różne kości się wkładało do płyty. Płyta sama wykrywała i spowalniała szybsza kość do poziomu tej wolniejszej.

 

Przyjrzałem się ostatniemu zdjęciu... tam jest 747MHz... a kość ma pracować jako 667MHz...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To może zmniejsz do 667MHz, bo tak jest przewidziane dla takiej kości. nic dziwnego, ze si wiesza. Ta 800MHz może sobie latać na 747MHz ale ta 667 już niekoniecznie...

 

Może jakaś wartość trochę wyższa od 667MHz będzie dawała radę... fanem ani mistrzem OC nie jestem ale z tego co wiem to się to robi małymi kroczkami a Ty od razu 900MHz :) jak to zwykła kostka bez żadnych super radiatorów to nie będzie latało zapewne na wyśrubowanej dla niej częstotliwości.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

albo zmień na kingstony np. ;p Fakt, gódram może już nie dawać rady z takimi taktowaniami. Może się przegrzewać, więc nie katuj już jej tak! Ta kostka no name tak się nagrzewa, że mam ją 665mhz.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Przesadziłem 2 - 3 2 podczas testu może. 5 jak wyłączysz kompa i wyjmiesz kostkę. Chodź DDR2 no name tak był gorący że rzucałem ją z dłoni do dłoni i na fotel. taka cholera była. Dlatego nie podkręcam jej teraz. mówię, nie mamy czujników ew. jeżeli możesz to "listkiem", czujnikiem sprawdź temperatury.

Link to post
Share on other sites

Ech, OC procka odbywa się albo przez zwiększenie mnożnika - nie wszystkie procesory udostępniają tę opcję (jak np. i5-2500 względem i5-2500K) lub przez podnoszenie FSB.

 

Przy podnoszeniu FSB podkręcają się automatycznie pamięci. Ich efektywna częstotliwość pracy jest wynikiem prostego działania - tak jak w przypadku procesora, pamięci także mają swój mnożnik, a więc mnożnik x FSB.

 

Wniosek ? Jak procesor jest stabilny, a pamięci nie, to zmniejsz ich mnożnik lub ustaw je "na sztywno" na domyślnych zegarach...

W Twoim wypadku wystrzeliłeś na hura z OC procka i jednoczesnym (chyba nieświadomym) OC pamięci. Normalnie najpierw podkręca się pamięci by sprawdzić ich najwyższe stabilne ustawienie, później procka oraz mostek północny...Ty nie zrobiłeś żadnej z tych czynności - od razu podkręciłeś procka i pamięci. Teraz nie wiesz co powoduje niestabilność. Jeśli twierdzisz, że pamięci, to zmniejsz im mnożnik, jeśli uważasz, że procesor jest stabilny przy tym FSB...

 

Ogólnie, zabrałeś się do OC trochę na rachu-ciachu, stąd te problemy i niewiedz co powoduje niestabilność.

 

EDIT:

2 zamieszczony przez Ciebie screen - System Memory Multiplier (obecnie 2.66).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

To SPD można ustawić tylko na (auto, 2,66, 3coś i 4). Nie da się ustawić na 677 jak podnoszę fsb.

 

Dziwne, jakieś ubogie masz te opcje, no ale ustaw na Auto - te ustawienie powinno ustawić pamięci na sztywno, czyli dla Twoich dwóch różnych kości na 677MHz). Zresztą, jak ustawisz na Auto, będziesz widział (na błękitno) 2 opcje - pierwsza to domyślna częstotliwość pracy pamięci (677) druga to wartość efektywna, czyli po OC lub zmianie mnożnika (wcześniej miałeś 903). Jak drugie ustawienie, po zianie mnożnika na Auto wyniesie 677, zapisz zmiany i wyjdź z BIOS'u :) Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...