Skocz do zawartości

Artefakty HD 5830 Xtreme


Recommended Posts

Ostatnio coraz częściej podczas grania wywala mi artefakty, migają mi kreski we wszystkich kolorach tęczy średnio co jakieś 10 sekund. Mam jeszcze rok gwarancji, uwierzą mi w sklepie jak im odeślę, czy raczej mam czekać aż całkiem kartę szlag trafi? Wcześniej zdarzały się podobne rzeczy (szczególnie w Fife), ale raczej sporadycznie, teraz przechodzi to już w regułę. Temperatury w normie, do 70 rzadko kiedy dochodzi, 75 to absolutny max. Co by wypadało w takiej sytuacji zrobić?

Link to post
Share on other sites

No ok., ale tak na słowo mi w sklepie uwierzą, wezmą, zapakują i wyślą do producenta? Jak jest z kartami nie wiem, bo zawsze jak trafiał którąś szlag (ostatnio 7600 GS), to było już po gwarancji. Jak reklamowałem kiedyś napęd, to sprawdzali o co chodzi. Druga sprawa, na co mogą mi wyminenić? HD 5830 już nie produkują, leżaki magazynowe wyprzedawali w tamte wakacje. Podejrzewam, że zaproponują mi HD 6790. Iść na taki układ? Patrząc na testy, wyniki podobne, ale znacznie mniejszy potencjał OC (moja karta nie była kręcona, czekałem z tym na zmianę platformy) i na tę chwilę byłbym w stanie dołożyć 200 zł do czegoś lepszego (HD 6850?), więc nie wiem czy nie lepiej zdecydować się na zwrot kasy.

 

 

EDIT

Ok, podpytałem gościa od pomocy technicznej ze sklepu, w którym kupiłem. W pierwszej kolejności będą to serwisować, potem wymiana, na koniec zwrot kasy. Napisał też, że rentgenem szukają szukają zimnych lutów, więc szansa minimalna, że uwalona karta do mnie wróci. Cała sprawa miałaby się zakończyć w ok. 3 tygodnie. Ale nasunęło mi się pytanie. Jakby te zimne luty znaleźli, to jak oni to chcą serwisować, piekarnikiem!? :o Orientuje się ktoś może, jak wygląda to serwisowanie? Czy może tylko tak gadają, a tak naprawdę nie opłaca się tego naprawiać i przeważnie wymieniają?

 

Jeszcze raz EDIT

 

Wkurzyłem się, grać się już praktycznie nie dało, wyjąłem 5830, gościu z serwisu napisał, żeby wyczyścić kartę, myślę sobie, nic nie da, bo temperatury w normie, ale dobra, przedmuchałem sprężarką (btw, mam wrażenie, że kilka razy za mocno mi się dmuchnęło, mogłem coś uszkodzić? Podmuch kierowałem tylko w wentylator, chłodzenia nie zdejmowałem), nic nie dało, co zresztą mnie ani trochę nie zdziwiło, to odpuściłem i zamontowałem stareńką 9500 GT. Kilka minut w BF3 i to samo. Dodam, że w momencie, gdy przechodziła na emeryturę była w pełni sprawna. Zgłupiałem w tym momencie. O co może chodzić?

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Sprawdz kartę u jakiegoś kolegi i po sprawie, ten serwis o którym piszesz zatrudnia niedorozwiniętych umysłowo nieudaczników?, kretyni nie są od sprawdzania tylko od wysłania karty na gwarancje, zimne luty dobre i co do piekarnika wsadzą i oddadzą jako sprawną.

Musisz przetestować na innym sprzęcie inaczej będziesz się użerał z bandą idiotów w sklepowym pseudo serwisie.

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Mój kolega miał uwalone gniazdo PCi-E i waliło mu takimi kwiatkami na monitorze ^^

To co, próbować przełożyć kartę do drugiego gniazda? Coś czytałem kiedyś, że najbardziej wydajne jest to pierwsze, prawda to?

ten serwis o którym piszesz zatrudnia niedorozwiniętych umysłowo nieudaczników?

Nie przesadzałbym, gość był z x-koma (bo tam kupowałem kartę) i sprawiał wrażenie rozgarniętego, odpowiedział na wszystkie pytania, zdawało się, że wiedział o czym mówi.

 

Właśnie nie bardzo mam u kogo sprawdzić, bo raczej nikt nie ma odpowiedniego zasilacza (modecomy, logici i tym podobne szmiry nadające się tylko do natychmiastowej utylizacji), a przynajmniej godzinę/dwie trzeba by testować.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

W Gdańsku na 3 sklepy komputerowe 1 ma tylko kompetentny serwis, reszta to dno, wciskają kit, kombinują same negatywne doświadczenia, najgorzej wdawać się z pseudo serwisantami w dyskusje urobią cie i odwalą jakiś numer.

Karta jest na gwarancji producenta? jesli tak stań na głowie i przetestuj na innym kompie.

Co do zimnych lutów jakaś masakra, koleś serwisant powinien się leczyć, niech wsadzi swoją głowę do piekarnika i 30 minut na 180 stopni powinno pomóc :)

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

voor, próbuj dwie karty, ten sam problem tak? Zmieniaj slot, karty sprawdzaj na innych kompach ze swoim zasilaczem albo oddaj do serwisu i niech sami sprawdzą, ale nie do tego co byłeś. Sprawdzą dobrze, zapłacisz i oddasz w tamtym głupim sklepie. Proste

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałem zmienić slot, ale nie da rady, obie karty pasują tylko do tego niebieskiego.

http://img838.imageshack.us/img838/7246/dsc00315la.jpg

I jeszcze zostałem przed chwilą uraczony BSOD-em -

http://img163.imageshack.us/img163/5153/bsooood.jpg

Co do zimnych lutów jakaś masakra, koleś serwisant powinien się leczyć, niech wsadzi swoją głowę do piekarnika i 30 minut na 180 stopni powinno pomóc :)

Chyba trochę źle się wyraziłem: koleś pisał, że poszukują rentgenem usterek, w tym zimnych lutów, a ja wyraziłem obawę, czy przypadkiem nie będą tego naprawiać piekarnikiem ;) Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Będe się upierać, ten ich smieszny serwis nie jest od nieprofesjonalnego grzebania w podzespołach tylko od przyjęcia zgłoszenia i odesłania do serwisu zewnętrznego, tym bardziej jesli karta jest na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Uruchom w trybie awaryjnym system i odinstaluj sterowniki grafiki. Potem restart i zainstaluj jeszcze raz. Tylko nie te najnowsze, lecz ciupinke starsze ; )

Zrobiłem jak mówisz, tyle że już nic nie instalowałem, bo 9500 GT leży teraz w pudełeczku

 

Obstawiałbym płytę główną lub monitor

Bingo. Z braku dalszych pomysłów i rosnącej frustracji przytargałem monitorek CRT i wszystko bangla. Jak na razie tylko parę razy mignął mi na czarno ekran w BF'ie na początku meczu, potem dwie godzinki gry i nic podejrzanego. Potem jeszcze godzina w Wieśku 2 i żadnych krzaków. Ile kosztuje przyzwoity monitor 22-23'? Ewentualnie, ile kosztuje i czy w ogóle jest możliwy serwis tamtego? Nie był zły, miał 21,6', rozdziałka 1680x1050, mnie wystarczało.

 

Odnośnie HD 5830, możliwie, że przy mojej nieuwadze skruszyłem trochę jednego bolca na płytce z elektroniką (te takie malutkie odstające srebrne pipsztoki, wiecie o co chodzi) Jak na razie to tylko moje przypuszczenia, bo jakoś nie widać, żeby coś było nie tak (i na kracie, i w działaniu), ale jak ja montowałem, to chyba oparłem kciuka o to coś właśnie. W każdym razie, gdybym coś zepsuł, jakby to się objawiało?

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Zawiozłem do serwisu, oględziny robią za darmo, potem mówią i ile wyniesie i jak coś to naprawiają :) . Jak się nie będzie opłacało, to poszukam czegoś w rozsądnej cenie. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...