Skocz do zawartości

Kiedy ta premiera GTX 660???


Recommended Posts

Gość JackHammer

Dla mnie też niczym nie zachwyca. Coś czuje że HD7850/7870 dalej będą najrozsądniejszym wyborem w średnim segmencie. Niby plotki mówią że ma być 5% słabszy od HD7950 ale coś będzie z tym GTX660 nie tak...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też sie zastanawiam czy czekać.

Ale wydaje mi się że warto.

1 : kurs euro w stosunku do złotówki spada.

2 : mam adzieję że NV wystawi adekwatną cenę do wartości nowego keplerka ( wtedy wybiorę keplerka albo radeonika ). Osobiście celuję w Radzia 7850 lub 7870 w dobrej cenie.

cierpliwości

Link to post
Share on other sites

czekając na spadki cen możesz jeszcze długo czekać, analitycy przewidują ze ceny sprzętu komputerowego wrócą do normalniejszych cen np zsprzed roku najwczesniej w 2014.

 

a cene gtx 660 bym obstawiał w okolicach 1300 - bo wydajnościowo może być odpowiednikiem 7870, skoro gtx 670 realnie stał sie odpowiednikiem 7950/7970, amd nie poleci bardziej po cenach raczej przyspieszy premiere serii 8000.

Link to post
Share on other sites

fajnie że temat się rozwinąl...wyszły karty Gtx 680 i 670 i AMD obniżyło cenny topowych modeli oprócz tych z middle end -Więc teraz

po premierze konkurecyjnych kart z serii Gtx 660.. trzeba będzie czekać na ruch od.AMD a pewnie obniży nam modele radeonów 7800 -tak myśle i czekam na to...

 

-Pozdro

Link to post
Share on other sites

nie liczyłbym na to, z prostej przyczyny : w segmencie kart w okolicach 1300 masz 7850/7870 oraz gtx 570, i tutaj amd ma wydajniejsze karty więc po co obniżać cene skoro i tak 8 na 10 mając 1300 na wydanie kupi amd ?? to już nei zwiększy ich popularności.

 

inaczej ma sie sprawa w segmencie ok 1700: tutaj masz 7950/7970, gtx 580, gtx 670. do niedawna królowało amd bo nvidia miała tylko gtx 680 (ok 2200). gtx 670 sporo namieszał - okazało sie ze jest w stanie dorównać 7970 przy niższej cenie i podobnym zużyciu prądu, dlatego amd szybko obniżyło ceny serii 7900 aby nawiązać walkę (osobiście uważam ze nic to nie da bo kepler w tym segmencie jest najbardziej opłacalny).

 

gtx 660 obstawiam że wystartuje w okolicach 1300 zł ale będzie to najsłabszy z keplerów i wątpie aby był w stanie zagrozić opłacalnością 7870/7850. mając do wydania 1300 jaki bedzie sens kupić 660 skoro za niewiele wiecej bedzie dostepny gtx 670 ?? (referenty ostatnio widzialem za ok 1550)

 

mozliwe ze bedzie drobna korekta cen serii 7900 ale bardziej obstawiam na walkę poprzez wypuszczenie serii hd 8800

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie liczyłbym na to, z prostej przyczyny : w segmencie kart w okolicach 1300 masz 7850/7870 oraz gtx 570, i tutaj amd ma wydajniejsze karty więc po co obniżać cene skoro i tak 8 na 10 mając 1300 na wydanie kupi amd ?? to już nei zwiększy ich popularności.

A moim zdaniem wręcz przeciwnie, na pewno nie jedna osoba czeka teraz na zakup nowego kompa z którąś z tych kart, przynajmniej w tej wydajności, więc jeśli cena spadła by choćby o te 100 złotych, to już jest to atrakcyjna oferta dla takich użytkowników.

 

gtx 660 obstawiam że wystartuje w okolicach 1300 zł ale będzie to najsłabszy z keplerów i wątpie aby był w stanie zagrozić opłacalnością 7870/7850. mając do wydania 1300 jaki bedzie sens kupić 660 skoro za niewiele wiecej bedzie dostepny gtx 670 ?? (referenty ostatnio widzialem za ok 1550)

A mnie się wydaję, że jakby oni teraz wydali coś w cenie HD 7870, a za to nieco mocniejszego lub mniej prądożernego, to była by to oferta na tyle dobra, że NV wygrywało by ponownie w kolejnym segmencie cenowym. Więc może coś takiego nawet zastosują, fajnie by było, liczę na to...

 

mozliwe ze bedzie drobna korekta cen serii 7900 ale bardziej obstawiam na walkę poprzez wypuszczenie serii hd 8800

Sam czekam na kolejną serię Radeonów. :)

Link to post
Share on other sites

"mozliwe ze bedzie drobna korekta cen serii 7900 ale bardziej obstawiam na walkę poprzez wypuszczenie serii hd 8800"

 

I to też jest dobre rozwiązanie dla kupujących.

Pojawia się nowe więc trzeba wyzamiatać magazyny z starych chipów.

Im szybciej wejdzie 660 oraz 8800 tym szybciej kupię sobie 7850.

Narazie pozostało cierpliwie czekać.

Link to post
Share on other sites

Jako że tez poluje ja tu kilku z was na jakiegoś radeona z serii 7800- to uważnie ślędze premieery i gniżki kart...i jestem niemal pewien że po wyjsciu gtx 660 bedzie jakas tam obniżka...więc warto czekać...a nastepne pewnie po jesiennej premierze modeli 8000

Link to post
Share on other sites

I ja należę do tych czekających, ale sądzę, że nie ma po co czekać aż do września, wtedy wiadomo wszystko "dziwnym trafem" drożeje, jeżeli w sierpniu nic nie będzie wskazywało na rychłe pojawienie się 660, trzeba będzie uderzyć w 7850/7870, uwierzcie mi, nawet po obniżce tych radków po wejściu gtx'a np. we wrześniu nie odczujemy różnicy,chyba że ktoś liczy na to, że dolar poleci na łeb na szyję w dół.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ja powiem tak że u mnie wybór padł już na HD7850 który jest bardzo dobry jak na swoją cene. nVidia wg. mnie jak wypuści swoje te 660 czy tam 660ti to czuję że z cena przesadzą i będzie oscylowała w granicach 1100-1400. Być może będą wydajniejsze od odpowiedników od AMD ale cenowo to myślę że atrakcyjniejsze będą własnie HD7850/7870. Poza tym jak dla mnie to zieloni trochę w pałe walą że aż tak późno wypuszczają karty na średni segment.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej ma racje Nvidia nie ładnie się zachowjue w stosunku do nas klijentów i nie wiadomo kiedy bedzie chcała wepchnąć nam te

Gtx 660 czyli odpadki po tych topowych keplerach...też stawiam na radeony. z serii 78000..no bo ile można czekać..na nowy miiddle end hahaha i tyle

Link to post
Share on other sites

A pół roku po GTX660 wyjdzie Radeon 8850 i znowu będzie szybszy jak 7850 od GTX560TI przeplatanka jak by ludzie mieli kase żeby co pół roku kartę kupować, przepychanki i nic więcej.

Juz lepiej kupić GTX 470/480/570/580 niż czekać na łaske.

Albo tego całego Radeona 5850/5870/6950/6970/7850.

Po co czekać na nowe karty które w cenie starych będą miały mniejszą wydajność??

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...