Skocz do zawartości

Grafa do 1800zl


Gość darkatraz

Recommended Posts

nie powiem ci dokładnie ale podobnie jak w referentach chłodzenie obejmuje wszystkie ważne elementy np sekcje zacilania i inne przyczym jest chłodniejsza o kilka stopni i bardziej wydajna od zwykłego modelu 670. poza tym jak kolega powiedział chłodzenie jest zmodyfikowane co oczywiccie daje lepsze osiagi przez co nie jest referencyjnym modelem. a co ciekawego doszukałem sie 680 z dwoma wiatrakami (ale to bez sensu gdy 670 jest kilka procent slabsza) . I co teraz powiecie?? hehe;-P a jednak mają(SAM SIE ZDZIWIŁEM 8-O )

 

http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2687-KR&family=GeForce 600 Series Family&sw=

 

EDIT: no ale jak powiedizałem przetestuje i ci powiem. sam jestem ciekaw jakie ma morzliwości OC przy w miare normalnej kulturze pracy. i co do komory parowej- poczytaj sobie o chłodzeniu z gtx 480. wszystkie referenty miały komore parową.

 

witam. tak jak mowilem przelestowalem najtanszy model 670 ed evga i musze powiedziec ze bylem zaskoczony jakoscia wykonania i materialami jakie do niej wykozystali. w srodku znajdowal sie na dlugosc 10 cm radiador i mniejszy na sekce zasilania.przy normalnym kozystaniu ( battlefield 3 ultra 1080p + fxaa) temeratura siegala 68 *C przy 55 % stopniu urzycia wentyla. czasami wskakiwalo na 60 na pare sek gdy boost sie wlaczal ale i tak przy graniu to w ogole nie przeszkadzalo(mowa tu o zestawie glosnikowym juz pomijajac sluchawki) po prostu bardzo cicha ledwie slyszalna po podkreceniu o 80 procesor i o 95 pamiec temp wzrosla o niecale 10 stopni co dale ostatecznie 80 *C na rdzeniu a to normalne dla niektorych kart na stoku. W BF3 mialem miedzy 55a 80 nie patrzylem bez fxaa ale pewnie mialo by ponad setke. no zatem musze powiedziec ze zkup niesamowicie udany ktory zaspokoi mnie na najblizsze 4 lata. dodatkowo mam gware na 4 lata od producenta po rejestracji. nic milego kupowania zycze

Edytowane przez macwod
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

A ja zadam takie jedno pytanie.

 

Procesor w 670 jest taki sam jak w 680. Tylko, ze ma jeden blok SMX wyl. I tu moje pytanie. Czy istnieje mozliwosc odblokowania tego bloku czy Nvidia przy okazji zmniejszyla sekcje zasilania by to uniemozliwic :co:

 

Jezeli jednak ilosc sekcji jest taka sama jak w 680 to czy warto odblokowywac (jezeli jest taka mozliwosc) :co:

 

A co powiecie o tym :?:

 

http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-2673-KR&family=GeForce%20600%20Series%20Family&sw=

 

Warto brac czy poczekac na inne chlodzenie bo to jest CHYBA to referencyjne :?:

Link to post
Share on other sites

Wypowiedź z zagranicznego forum:

 

"Assuming the 670 has hardware crippled/locked stream processors then it would be impossible to unlock the full potential of the 680 as they are locked in hardware.

 

If it's software controlled, via the BIOS for example then it will be possible. This was the case with the AMD 6950 and 6970. The 6950 had a BIOS mod to disable some of its shaders which could be removed with a new BIOS."

 

Jakby ktoś nie znał angielskiego przetłumaczę:

 

"Podsumowując 670 jest hardwerowo oklaleczony / zablokowany przepływ prądu i z tego wynika że jest niemożliwe odblokowanie pełnego potencjału 680, gdy jest zablokowany hardwerowo.

 

Jeżeli by był kontrolowany poprzez BIOS dla przykładu, to mogłoby być to możliwe. Podobnie miała się sprawa z AMD 6950 i 6970. 6850 miała mod BIOSa, który wyłączał niektóre shadery, który mógł zostać usunięty porzez wgranie nowego."

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Wypowiedź z zagranicznego forum:

 

"Assuming the 670 has hardware crippled/locked stream processors then it would be impossible to unlock the full potential of the 680 as they are locked in hardware.

 

If it's software controlled, via the BIOS for example then it will be possible. This was the case with the AMD 6950 and 6970. The 6950 had a BIOS mod to disable some of its shaders which could be removed with a new BIOS."

 

Jakby ktoś nie znał angielskiego, to pozwolę sobie nieco poprawić tłumaczenie blacklizarda: "Zakładając, że procesory strumieniowe w 670 zostały zablokowane/wyłączone, to niemożliwym będzie włączenie pełnego potencjału 680 ponieważ jest to blokada sprzętowa. Jeżeli jest to kontrolowane programowo, np. poprzez BIOS, to (odblokowanie) powinno być możliwe. Tak było w przypadku AMD 6950 i 6970. Karty 6950 poprzez mod BIOSu miały wyłączone część shaderów i usunięcie tej blokady mogło byc wykonane poprzez wgranie nowego BIOSu.".

Czyli nie potwierdzenie tylko dywagacje - tak gwoli nietracenia nadziei, ale wydaje mi się że gdyby było to możliwe to już mielibyśmy potwierdzone info że możliwe jest modowanie 670 na 680, a tak na razie cisza :/

Edytowane przez katoda
Link to post
Share on other sites

@up

 

'crippled/locked" oznacza "okaleczony / zablokowany" nie "zablokowane / wyłączone". "Cripped" w tym zdaniu najlepiej tłumaczyć po prostu jako odcięty.

 

Hardware = sprzęt

 

Software = oprogramowanie

 

Tego nie tłumaczyłem, ale też można. W sumie w języku polskim używane jest zamiennie.

 

"Stream processors" to oczywiście "procesory strumieniowe", sorry za błąd. sugerowałem się słowem stream oznaczające przepływi skojarzyłem z prądem, ale tutaj nie o to chodzi. Już doczytałem.

 

W skrócie:

 

GTX 670 jest pozbawiona bloku shaderów odciętych laserowo, które uniemożliwia modowanie jej do GTX 680.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Dobra. Z racji, ze czekac na 670 z 4GB pamieci od EVGA moze trwac BARDZO dlugo to skusze sie chyba na wersje od Gigabyte'a. Chociaz ta wersja z 4GB pamieci wyglada bardzo apetycznie. :P

Link to post
Share on other sites

gitgosc miales kiedys karte od evga jaka kolwiek?? to ze 70 % turbinek w radeonach i starszych gtx bylo glosnych i niewydajnych jest oczywiste ale nowe keplery to inna struktura procesora ktory jest o WIELE CHLODNIEJSZY a poza tym nie porownuj innych marek z turbina od evga. maja zastosowane inne lepsze komponenty co swiadczy zreszto o cenie ich kart i malej dostepnosci na rynku. dla tego jak nie wiesz to nie pisz bo go tylko dezorientujesz. ja moge cos powiedziec o evga. przeczytaj wyrzej chlope.

 

darkatraz dobrze ze dodales podobne 8-/ a one maja inne chlodzenie nie wliczajac w to turbinu. chociaz wydaje mi sie ze jest nieco wieksza niz w topowym akceleratorze Nvidii :-)

Edytowane przez macwod
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...