Skocz do zawartości

Jaki Windows 7 ??


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad kupnem Windowsa 7 tylko nie wiem czy 32 bit czy 64 bit.

W związku z tym mam pare pytań:

-czy na wersji x64 można odpalić aplikacje x86??

-jak wygląda sprawa gier czy będą działać na wersji x64 ??

-czy opłaca mi się przechodzić na Windows 7 czy zostać przy XP

 

Komputer jest używany głównie go grania.(i5,4GB ram,GTX 260)

Link to post
Share on other sites

Witam zastanawiam się nad kupnem Windowsa 7 tylko nie wiem czy 32 bit czy 64 bit.

64bit, ponieważ obsłuży ci w pełni 4GB RAM.

 

-czy na wersji x64 można odpalić aplikacje x86??

Tak, jeśli są kompatybilne z 64bit.

 

-jak wygląda sprawa gier czy będą działać na wersji x64 ??

Już wyżej napisałem.

 

-czy opłaca mi się przechodzić na Windows 7 czy zostać przy XP

Opłaca, opłaca. 7 jest szybsza od XP. Także obsługuje DX11, a XP ma tylko DX9 (co ma słabą jakość niż DX10/11.

Link to post
Share on other sites

dRUGs, udowodnij że Se7en jest wyraźnie szybszy! :D Jest wiele testów, choćby w mini reckach, (a i sam robiłem różne testy) z których wynika, że jeżeli dana gra nie obsługuje w pełni 64 bitów/któregoś z nowszych DirectX to raczej nie widać wzrostu wydajności, a i z obługą ich nie widać zbytnio różnicy.

 

 

Lukasbb, wg mnie oplaca sie przejść na 7, szczególnie że masz dobrego kompa. Nie spotkałem się jeszcze z grą/programem ktory nie jest przeznaczony na platforme 64 bitową i by na niej nie chodził ;) Sevena posiadam dość długo (praktycznie odkąd wyszedł RC) i mi sie podoba ;)

Niedługo mają wyjść gry obsługujące Dx11, możliwe że polepszy sie obsluga 64 bitów w nadchodzących grach, a w grach nie obsługujących 64 bitów/Dx nowszego niż 9.0c nie widać spadku wydajności. Choć teraz nie ma znaczącego wzrostu wydajności, to niedługo mogą pojawiać sie programy/gry które będą wyraźnie lepiej chodziły na Se7enie. Dodatkowo, 32bit XP jest w stanie przypisać procesowi max 2GB ramu, a niedługo gry będa potrzebowały nawet troche więcej ;) Na 64 bitach juz limit GB RAMu/proces jest troszkę większy :)

 

Ogólnie to polecam Se7ena, bardzo fajny system :)

Link to post
Share on other sites

dRUGs, udowodnij że Se7en jest wyraźnie szybszy! :D Jest wiele testów, choćby w mini reckach, (a i sam robiłem różne testy) z których wynika, że jeżeli dana gra nie obsługuje w pełni 64 bitów/któregoś z nowszych DirectX to raczej nie widać wzrostu wydajności, a i z obługą ich nie widać zbytnio różnicy.

Udowadniam, że Win7 jest szybszy ;) Sam będę kupował Sevena i poczuję wzrost wydajności w grach oraz ich lepszą jakość (wkońcu będzie DX10 ;) i sobię ustawię crysisa na max detalach).

Link to post
Share on other sites

Tu masz 90 dniową pełną wersję Win 7 x64 i sam możesz sprawdzić czy wszystko będzie Ci działać (u mnie nie ma problemu z żadną aplikacją czy grą jak na razie).

 

http://wb.dlservice.microsoft.com/dl/download/release/Win7/3/b/a/3bac7d87-8ad2-4b7a-87b3-def36aee35fa/7600.16385.090713-1255_x64fre_enterprise_en-us_EVAL_Eval_Enterprise-GRMCENXEVAL_EN_DVD.iso?lcid=1033

dRUGs, udowodnij że Se7en jest wyraźnie szybszy! :) Jest wiele testów, choćby w mini reckach, (a i sam robiłem różne testy) z których wynika, że jeżeli dana gra nie obsługuje w pełni 64 bitów/któregoś z nowszych DirectX to raczej nie widać wzrostu wydajności, a i z obługą ich nie widać zbytnio różnicy.

1-3% średnio będzie gorszy a z czasem będzie lepiej przez wykorzystanie DirectCompute i OpenCL. Poza tym dajmy w końcu umrzeć XP.
Link to post
Share on other sites

1-3% średnio będzie gorszy a z czasem będzie lepiej przez wykorzystanie DirectCompute i OpenCL. Poza tym dajmy w końcu umrzeć XP.

Dlatego sobie i siorce zainstalowałem Se7ena :) Rodzice cos przekonać sie nie chcą :) Im szybciej ludzie przekonają sie do Se7ena tym lepiej. Moze w koncu bedzie wiecej programow/gier potrafiących wykorzystać 64bity oraz Dx11 :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...