Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Kiedy się jest zatrutym?

Ulepszam drzewko alchemia i wszystkie bonusy są dodawane przy zatruciu.

Mamy wskaźnik z czaszką i mamy,pierwszą podziałkę potem następną (gdy się wypije ze dwa),ale żeby być w pełni zatrutym pasek ten musi być w zupełności wypełniony a czaszka wtedy się świeci?

Link to post
Share on other sites

Fajnie,gra wydaje się dużo łatwiejsza.

Jedno czym jestem rozczarowany to Berserk vs grupowy finisher w szermierce.

W szermierce to było fajne bo się go odpalało i po wrogach a tutaj jest to mniej efektowne i skuteczne.

Pasek adrenaliny ładuje się z to w mgnieniu oka.

W III rozdziale najlepszym zestawem jest ekwipunek Bratobójcy( amor + miecze) czy lepiej zrobić amor i użyć innych mieczy?

Chodzi mi o najlepsze jakie można wykonać w grze.

Jeśli nie ma się pełnego zestawu dark amor to miecze zabierają punkty zdrowia.

Można używać tylko amor z innymi mieczami nie z zestawu?

Jeśli chodzi o mutageny,to najlepsze dostaję się z potworów,czy po przez umiejętność alchemika,gdzie są one efektem ubocznym produktów alchemii?

Za nie długo będę kończył II rozdział i jeszcze nic nie mutowałem,ponieważ nie mam żadnego mutagenu większego mocy,a chyba najlepiej iść w tym kierunku?Czy lepiej użyć tych z efektami krytycznymi lub wzmocnienia żeby szybciej generować adrenalinę(wydaje mi się że tak się szybko generuje gdy jestem zatruty).

Link to post
Share on other sites

Gra się łatwiej to fakt ale znowu jak się alchemikiem leci bez eliksirów to Geralt jest bardzo słaby. Berserk jest dobry na jednego, mocnego przeciwnika. Do grupy sprawdza się lepiej heliotrop i grupowy finisher. Nie próbowałem jeszcze połączenia berserkera i zmysłu walki, pewnie wyszłaby ciekawa kombinacja :P Bratobójca zdecydowanie najlepszy, z mieczy jedynie większe obrażenia po ulepszeniu runą Ysgith zadaje Tancerka ale zaklęte bronie mają znowu ten plus że wysysają życie z przeciwników :P Zbroi z przeklętego seta możesz spokojnie używać z innymi mieczami bo tylko miecze przy niepełnym zestawie wysysają z ciebie energię.  Z mutagenami to jest różnie czasami z potworów wypadnie jakiś ciekawy większy a czasami jako efekt uboczny. Przy alchemiku ma się sporo tych mutagenów. Zależy jaka umiejętność się mutuję, ja przeważnie mutowałem tak że wzmacniałem dany efekt. Mutageny z efektami krytycznymi imo najlepsze ale bardzo rzadko się trafiają te większe.   

Link to post
Share on other sites

Właśnie widziałem filmik na necie że 2 były w kanałach jak szedłem uwolić Phillipę,ale w moim przypadku żadnego tam nie bylo tylko same trupojady.

Spróbuje wczytać kilka razy grę i może się pojawią,ale muszę przyznać że jest to bardzo denerwujące,wiem że miałem to samo poprzednim razem,że mi brakowało jakiegoś składniku,ale dawno grałem i kompletnie o tym zapomniałem a teraz znowu to samo.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że np. na feromon królowej Endriag było coś takiego że dodawało ten feromon do wyposażenia jednego z kupców w Loc Muinne, Teraz z Endriagami nie ma problemu bo w 3 akcie jest ich masa ale z Kaczerbem to nie widziałem takiego triku. Będę szukał może coś wpadnie ;)

Link to post
Share on other sites

No nic gra skończona.

Mały nie dosyt jeśli chodzi o zestaw bratobójcy.Mało się nim nacieszyłem:( Letho padł dość szybko,skończyłem na 35 levelu.)

Mam nadzieję że w Dzikim gonie będzie trochę więcej podobieństw do pierwszej części.

Chodzi mi tu o system pieniędzy,Geralt wykonuje zadania ale żadna kasa do kieszeni mu nie wpada.

No nic teraz można wrócić do ksiązki (wieża jaskółki), wydaje mi się najsłabsza z dotychczasowych części i opowiadań.

"Chrzest ognia" tam mnie wciągnął że nie kiedy do 3:00 w nocy czytałem.(końcówka szczególnie)

A ten IV tom na razie słabo,pewnie pod koniec znów się rozkręci.

Link to post
Share on other sites

O ile Wieża Jaskółki w miarę jeszcze trzyma poziom o tyle Pani Jeziora jest już bardzo nierówna. Początek ok, środek nudny i dopiero pod koniec się rozkręca. Jak dla mnie najgorszy element Pani Jeziora to cała ta bitwa pod Brenną. Ciągnie się bardzo długo a nic tam ciekawego nie ma, podobnie jak wątek Nimue-Condwiramurs. 

Link to post
Share on other sites

I jest dobra ale tylko miejscami :P Najlepsze są końcowe wydarzenia ;) Wieża Jaskółki ogólnie cała jakoś trzyma się kupy i jest tam względnie mało nudnych momentów, natomiast czytając ostatni tom sam zobaczysz że jest więcej gorszych momentów których zakończenia wypatruje się z każdą następną stroną. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dzisiaj jest premiera Edycji Rozszerzonej modyfikacji do Wiedźmina 1 - "Powrót Białego Wilka" ;) Grałem już w podstawową wersję, ogólnie świetny mod. Ekipa włożyła mnóstwo pracy i wolnego czasu by powstał ten mod więc warto wypróbować ;)

 

PBW ER - Nexusmods (wymaga konta)

http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

 

PBW ER - ModDB

http://www.moddb.com/mods/the-rise-of-the-white-wolf-powrt-biaego-wilka/downloads/the-rise-of-the-white-wolf-enhanced-edition

 

Do tego polecam:

 

Texturen Mod

http://www.moddb.com/mods/the-witcher-texturen-mod/downloads/the-witcher-texturen-mod

 

Hi-Res Character Models

http://www.moddb.com/mods/witchercharactermodels/downloads/the-witcher-hi-res-character-models

 

FCR

http://www.moddb.com/mods/full-combat-rebalance1/downloads/full-combat-rebalance-v16

 

opcjonalnie (dlatego że robią się czasami śmieszne bugi)

 

Scabbard Mod

http://www.moddb.com/mods/scabbard-mod/downloads/scabbard-mod-v104

 

Kolejność instalacji jest teraz dowolna ;)

Link to post
Share on other sites

Jest tylko trzeba mieć konto ;) Dzisiaj ma być wstawione na moddb.


Mod już nie robi problemów z FCR, podmieniłem linki na poprzedniej stronie. Na ModDB już jest wstawione, czeka tylko na autoryzację więc całkiem możliwe że jeszcze dzisiaj będzie można pobierać ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, przy jednym mieczu jest ok. Problem pojawia się jak dojdzie srebrny miecz  najgorzej jest jak się ma trzeci u pasa. Pochwy znikają czasami, miecze je przebijają a najlepsze miałem jak założyłem zbroje kruka. Wtedy miecze na plecach miałem przed sobą pod nogami :wariat:


Spotkaliście się z czymś takim w W2 że przy wypowiadanych kwestiach dialogowych czy to przez Gerata czy Triss słychać w tle takie jakby echo, jakby to było nagrywane w jakimś pustym pomieszczeniu o dużych gabarytach.? Czasami słychać normalnie ale przez większość czasu jest właśnie takie echo. Trochę dziwnie to brzmi, myślałem że w dźwiękówce jest coś odpalone ale nie wszystko jest normalnie, poza tym takie coś jest tylko w W2. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...