Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

W końcu po tych wszystkich bagnach, politycznych intrygach dotarłem do 4 rozdziału :D Miejsca magicznego, niesamowicie klimatycznego, urzekającego do którego dąży się od początku gry (przynajmniej ja tak mam :D)  Można by tak wymieniać bez końca. 

 

http://img577.imageshack.us/img577/4549/1bt3.jpg

 

Szkoda że Redzi nie pokusili się o umieszczenie takiego jednego aktu w W2 tak gdzieś pomiędzy II a III aktem, akcja mogłaby wylądować gdzieś na jakieś wsi na Krańcu Świata, coś jak Odmęty i gra wtedy zyskała by znacznie więcej. Tego mi tam brakuje, oczywiście jest Flotsam ale to nie to samo... 

Link to post
Share on other sites
Oj nie, to "Balladyna" a nie "Dziady". Niemniej ten sam autor - Adam Mickiewicz :P

 

Żadna Balladyna, tylko Dziady. Jak się da, to załączę w edycji zdjęcie.

 

@edit

http://chomikuj.pl/mon_88/EBOOKI/LEKTURY/Mickiewicz+Adam/A.Mickiewicz.-.Dziady.cz*c4*99*c5*9b*c4*87.II.i.IV.*5bwersja.72.dpi.pe*c5*82na*5d%28literatura.net.pl%29,341295896.pdf

...

crtl + f, "na świecie" i.... to jest cały wiersz z "Upiora"! (poprzedza "Dziady"). Żeby było śmiesznie, to jest sam początek tego utworu. A to ciekawostka.

 

Sprawdźcie sami, plik wazy niecały MB, więc można normalnie pobrać.

 

Nie mniej, jak się wyszuka następnych "na świecie", to znajdzie to, co mówiłem w 2. części "Dziadów".

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

Tego mi tam brakuje, oczywiście jest Flotsam ale to nie to samo...

 

Mi się W2 po prostu nie podoba. Przeszedłem, zobaczyłem, odwiedziłem wszystkie ścieżki i zagadki - nie wracam już. Wczoraj sprawdziłem tylko czy na gtx będzie płynnie z uberem działał - działa, ale to wszystko.

 

Też mi brakuje takiego klimatu jak w W1 - no i nie ma nimf, rusałek ... itd %-)

Link to post
Share on other sites

Kolejna rzecz to jest np. system rozwoju postaci. Tutaj każdy wydany talent powiedzmy na style jest widoczny: nowe animacje, finishery itd. A w W2 wizualnie nawet przy doładowanej na maxa szermierce nie widać różnic a jak są to minimalne (nie licząc zmysłu walki). W W1 te animacje są świetne, zawsze przy każdym podejściu do W1 inwestuje w style bo jest co oglądać :)

Link to post
Share on other sites

Ale zrobiłem wtopę, jestem w 5 akcie i mam gotowe zlecenie na cmentary, trzeba to oddać gostkowi siedzącemu na cmentarzu przy ognisku. Nie zrobiłem wcześniej save, podchodzę do gostka i chce z nim zacząć rozmowę a Geralt zamiast rozmowy wyciąga klingę, ciach i nie ma gościa xD Wczytywał nie będę bo musiałbym się sporo wracać, najwyżej nie zaliczę zlecenia. Trochę szkoda bo wcześniej zaliczyłem wszystkie możliwe questy/zlecenia. 

 

Wcześniej pakowałem przeważnie talenty w style, teraz zrezygnowałem z rozwijania stylu grupowego na maxa tylko rozwinąłem go do 2 poziomu. Natomiast atrybuty podjechałem prawie na maxa z wyjątkiem inteligencji, style stalowy silny/szybki i srebrny silny/szybki na maxa i Geralt jest nietykalny :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Geralt zamiast rozmowy wyciąga klingę, ciach i nie ma gościa xD

 

CO?!  Pierwsze widzę - nigdy tak nie zareagował. Najpierw opowiadał mi coś o ataku strzygi, później o zaginionym synu, a jak przyszedłem bez kości, to powiedział, że czeka na nie ... i tyle.

 

Ta gra ciągle mnie zaskakuje :D

Link to post
Share on other sites

@UP

Co się tak pieklisz człowieku? Balladyna może to i faktycznie utwór Słowackiego a nie Mickiewicza czy innego Norwida (nie przepadałem za romantykami, nie uważałem w szkole na języku polskim - wolałem biologię :wariat: ) ale nie oznacza to, że musisz się tak zachowywać, nieprawdaż?


 

 

Nie mniej, jak się wyszuka następnych "na świecie", to znajdzie to, co mówiłem w 2. części "Dziadów".

Tak ale jeśli już to WIedźmin powinien czerpać również i z innych fragmentów polskiej literatury, tym bardziej iż okres romantyczny tylko Polacy rozumieją, dla takiego Niemca czy Hiszpana to typowa abstrakcja (tak mi się wydaje).

Link to post
Share on other sites

Wiesiek skończony. Który to był raz? Hmm, nawet nie pamiętam, w każdym bądź razie grubo ponad 10. Najlepsze jest to że nieważnie ile razy się do niej podchodzi, za każdym razem pootrafi zachwycać i kończy się ją z mega satysfakcją. Teraz poszedłem sobie w 100% po stronie Scoia'tael i żałuje że nie zrobiłem tego wcześniej. Zawsze był zakon albo neutralność, omijałem tę 3 opcje bo wydawała mi się nudna i że Scoia'tael walczy dla przegranej sprawy a tu miła niespodzianka. Większość z podjętych przez nich działań była słuszna w porównaniu z tymi które podejmował zakon. U nich liczyła się tylko chęć zabijania. Nawet nie wiedziałem że na końcu Toruviel daje nam taki zajefajny prezent

 

 

http://img19.imageshack.us/img19/4416/06ep.jpg

 

 

Zawaliłem pod koniec dwa questy, jeden z tymi cmentarami ale trudno się mówi a drugi u dentysty. Miałem jeden ząb Zjadarki, który trzymałem specjalnie dla niego i idę sobie zadowolony go oddać a tu zdziwienie, nie mam go w ekwipunku xD Poszedł pewnie na jakiś eliksir i nawet nie zauważyłem kiedy lub wywaliłem przez przypadek. 

Jak już przyszła kolej na Jakuba to przypomniałem sobie starcie z nim z FCR i postanowiłem się przygotować ale trochę przesadziłem :D Wypiłem jaskółkę, puszczyk, rosomak, grom, na miecz runa perum i walka z Jakubem trwała jakieś 2s a ja nie odniosłem żadnego obrażenia. Z Królem Gonu trochę dłużej ale zbił mi może ułamek paska hp. :D Ogólnie dochodzę do wniosku że sama gra na trudnym poziomie z dopakowanymi na maxa siłą, wytrzymałością i zręcznością jest banalna. Style rozwinąłem sobie na maxa stalowy silny/szybki i srebrny silny/szybki, grupowe tylko na 2 poziom. Ze znaków Aard i Igni na 2 poziom. 

 

Kolejnym razem trzeba będzie wrócić pewnie do FCR ale raczej poziomy z łatwej paczki bo z tej trudnej potrafią dać w kość xD


Teraz czas na W2  :menda:

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem W2 na padzie i mrocznym poziomie i to jest masakra. Ginę co chwila, trzeba trochę pograć żeby się przyzwyczaić do pada w W2.  Poruszanie się po menu nawet nie skomentuje, zanim coś wybiorę i użyję to schodzi dobrą chwilę. xD  Myślałem że to będzie lepiej szło ale się przeliczyłem, do grania na padzie mogłem sobie wziąć trudny poziom a nie porywać się na mroczny. Może jak ogarnę w 100% sterowanie to bedzie lepiej ;) Jak nie to wracam na K+M.

 

Ja nie wiem jaką trzeba mieć grafe żeby to ruszyło z uberem płynnie. Na 580-tce było ~20 fps i tutaj też jest tak samo xD Jest czasami 30-35 a czasami spada do 10-14 i można sobie grać. Nie mniej jednak ubersampling robi trochę, tekstury są niesamowicie ostre i wyraźne. Szkoda tylko że pożera to tyle klatek...

Link to post
Share on other sites

Nie wciskajcie kitu, w temacie z W3 były zdjęcia z uber, AA, i bez niczego i różnica w teksturach jest tylko na samym AA, bo dodaje on sharpen, zaś samo nadpróbkowanie niewiele wygładza, a tekstur w ogóle nie rusza (nie mówię o filtrowaniu anizotropowym, bo na to nie zwracałem uwagi). Dużo lepsze wygładzanie i wyższy framerate daje SMAA injector na ultra. Najlepszy wygląd jest na AA + SMAA.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/89944-wied%C5%BAmin-3-dziki-gon-temat-og%C3%B3lny/page-61

 

Tak przecudnie, że ktoś mi zarzucał, że podmieniłem screeny z NP i z AA.

 

 

@rafal

 

Graj z samym SMAA.

 

A tak btw. to prawdopodobnie to całe wybitne nadpróbkowanie to nic innego jak OGSSAA = SSAA + inne efekty.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...