Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

 

BTW- czy w 3 będzie Kalkstein oraz Talar i Shani?

Marek Ziemak na pytanie o pojawienie się wcześniej znanych postaci odpowiedział tak:

"Pojawią się postacie, które były w drugiej części gry, jak i te z sagi, które nie były uwzględnione w obu częściach gry"

 

Czyli z tego by wynikało że będą tylko te co w W2 a z drugiej strony kiedyś tam mówili że będą chcieli pozamykać wszystkie wątki rozpoczęte na przestrzeni W1 i W2. Więc o Kalksteinie, Talarze i Shani muszą coś wspomnieć bo tak naprawdę nie wiadomo co się z nimi stało po zakończeniu W1.

Modyfikacja do W1 "Powrót Białego Wilka" zapowiada się coraz lepiej. Wczoraj pokazali screen koncepcyjny elfiej zbroi Kruka, imo wygląda sporo lepiej  niż oryginał.

 

http://img41.imageshack.us/img41/4940/s0ts.jpg

 

http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/25070-w-toku-mod-wiedzmin-1-powrot-bialego-wilka-community-project/page__st__2000

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chyba tutaj będzie to pasowało


Intro do moda "Powrót Białego Wilka"

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pUj4W2TLEAg

 

Driada fajna :D

 

 

http://imageshack.us/a/img5/8382/l3qb.jpg

 

 

 

http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/36664-w-toku-mod-wiedzmin-1-powrot-bialego-wilka/page__pid__1044458&do=findComment&comment=1044458

 

Luknijcie na foty, świetnie to wygląda. Szczególnie znaki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wróciłem do Wiesia, długo już nie grałem i czas sobie odświeżyć. Zaczynamy od W1, ustawiłem trudny poziom i się zdziwiłem że gra jest taka łatwa :D Może ostatnia gra z FCR tak mi wywróciła poziom trudności że teraz trudny wydaje się łatwy :P Póki co jedynie dał mi popalić Nadir, Ozzrel i grupa barghestów. Bez jaskółki się tam nie obeszło. Zacząłem bez FCR ale po zastanowieniu jednak go zainstalowałem ale wybrałem tylko:

- żeby pancerze miały po 3 sloty

- widzenie w ciemności bez efektu rybiego oka

- kocie źrenice u wszystkich wiedźminów

- możliwość trzymania w jednym slocie 999 tych samych przedmiotów

- możliwość kupienia skóry wilkołaka w 4 akcie

- widoczne rany przy trafieniu mieczem

 

Nie chciałem zmieniać mechaniki gry przez FCR bo chce sobie przejść gierkę dla przyjemności, bez niepotrzebnego stresowania a wiadomo przy FCR się tego nie uniknie, błędnie podjęte decyzję przy rozdawaniu talentów, doborze eliksirów przed walką kończą się zgonem co niekiedy potrafi być wkurzające (szczególnie gdy ginie się 10x pod rząd ). Nie instalowałem również Scabbard Mod bo jednak te pochwy wyglądają brzydko, tak jakby Geralt nosił jakieś kłody na plecach :wariat: Dodatkowo przy dużym poruszeniu miecze potrafią przebijać pochwy i wystają z nich co całkowicie psuje efekt. 

 

Brakowało mi bardzo tego klimatu, jak wszedłem do I aktu i zobaczyłem tych ludzi, niezwykle klimatyczną muzykę w tle to aż były ciary i łezka w oku. Gra pomimo prawie 6 lat od premiery nadal potrafi zachwycać i sprawiać niesamowitą radość z gry. Szkoda że jest tak niewiele tego typu gier. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rafal, to prawda W1 ma klimacik do którego chce się wracać.

 

Jestem katem serii Gothica, zwłaszcza pierwszej części którą przeszedłem tyle razy że już nie pamiętam... za każdym razem poznajesz jakieś tajniki gry i to jest piękne!

Niestety takich klimatycznych gier jak wiesiek i gothic, ze świecą w ręku szukać.

Link to post
Share on other sites

Zdałem sobie sprawę że do walki z Kokacydium na poziomie trudnym bez dekoktu Raffarda Białego nie ma się poco wybierać xD Próbowałem rożnych opcji, nafaszerować się kilkoma eliksirami: jaskółka, powój, wilga, zamieć ale to nic nie daje. Zdążymy co najwyżej zbić jej połowę hp a jak uciekniemy zregenerować hp to i ona ma już prawie całe xD

Link to post
Share on other sites

Bo nie umiesz grać :P

Ja dekoktu nie lubię używać, lepsza jest zwiększona regeneracja zdrowia.

 

A co do Kokacydium, to quen + ignia. Przecież Wiedźmin jest łatwą grą, a w każdym razie dla mnie jest łatwy po ok. siedmiu przejściach... (dobra, przeszedłem 4-5 razy, ale licząc same dojścia do początku 4. aktu to będzie 7-8).

Link to post
Share on other sites

To jak taki łatwy to odpal sobie z FCR na poziomie Wiedźmin :P

 

Co mi da zwiększona regeneracja zdrowia jak on jednym strzałem odbiera 1/3 hp albo i lepiej. Quena nigdy nie rozwijałem bo go nigdy nie używałem i teraz też nie zamierzam. A nawet jeszcze quena nie mam bo dopiero wskoczyłem na bagna i zaraz poszedłem na niego. 

Link to post
Share on other sites

Igni wiadomo jest bardzo pomocne, z rozwiniętym na wyższym poziomie można sobie stanąć i z odległości ładować ognistymi pociskami bez utraty hp. Zamieć i jaskółka niewiele dają, można mu tam zbić coś więcej tego hp ale zanim zregeneruje się nam hp to on już zada kolejny cios i zgon. Z dekoktem to nie ma problemu bo tutaj jest natychmiastowa regeneracja hp i czasami wystarcza zażyć tylko jeden żeby ubić gada. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...